Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprezarka, kompresor

17 Kwi 2006 20:21 9558 35
  • Poziom 10  
    Mam pytanie
    posiadam dwa kompresory z lodówki chce spróbowac podłączyc je razem do zbiornika (moc jednego to ok.3bar jak sie nie myle)
    czy po ich zlączeniu moc sie podwoi?
    czy trzeba je jakos polączyc zaworami zeby sie jakos nie zakłucaly na wzajem?
    widzialem juz taka sprezarke zamiast zbiornika byla butla po gasnicy,
    ja zamiast takiej butli chcialbym wykorzystac beczke po oleju (60 litrów)
    CZY KTOS WIE JAKA JEST WYTRZYMAŁOŚĆ TAKIEJ BECZKI CZY JEJ NIE ROZERWIE?????
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 26  
    Cytat:
    ja zamiast takiej butli chcialbym wykorzystac beczke po oleju (60 litrów)
    CZY KTOS WIE JAKA JEST WYTRZYMAŁOŚĆ TAKIEJ BECZKI CZY JEJ NIE ROZERWIE?????

Rozerwie na 100%, potrzebujesz zbiornika ciśnieniowego !!!
  • Poziom 13  
    hhds napisał:
    czy po ich zlączeniu moc sie podwoi?

:lol: Moc, powiadasz... Jak już coś, to chyba maksymalne wytworzone ciśnienie. Nie, nie podwoi się. Jako zbiornika wyrównawczego musisz użyć, tak jak napisał Roli, czegoś co wytrzyma duże ciśnienie - najlepszym rozwiązaniem (najtańszym i najbardziej dostępnym) jest właśnie gaśnica.

I tak na marginesie: Google Twoim pasterzem - poszukaj dobrze, a znajdziesz, głównie na stronach o modelarstwie, mnóstwo patentów na wykonanie małej sprężarki bazującej na agregacie z lodówki.
  • Poziom 33  
    Nie, panowie moc się zwiększy tylko że ta pobierana z sieci. :D :D
  • Poziom 26  
    Chyba autorowi z tym 3bar chodzilo o max cisnienie ? Wynosi ono kolo 25bar ;) Łaczec dwie sprezarki zwiekszysz wydajnosc. Beczke napewno rozsadzi :P
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    mialem juz propozycje gasnicy ale odpowiadalby mi wiekrzy zbiornik zeby sprezarki nie musialy czesto sie wlączac.czy stary bojler nada sie na zbiornik?
  • Poziom 33  
    Tak pod warunkiem, że zamontujesz zawór bezpieczeństwa myślę ok. 6 bar i wyłacznik ciśnieniowy do sprężarki.
    Pomyśl o butlach na sprężone powietrze z samochodów ciężarowych, do dostania na każdym złomie.
  • Poziom 15  
    Jako zbiornik na sprężone powietrze możesz użyć butli po gazie propan-butan.
  • Poziom 13  
    To może napisz najpierw, do czego chcesz używać tej sprężarki i jakiego potrzebujesz maksymalnego ciśnienia. A jak będziesz kombinował z bojlerami czy beczkami po oleju, to przekonasz się, że to zły pomysł. Na własne uszy. Jak chcesz coś robić, to rób to dobrze. A na marginesie - sprężarki o takiej wydajności, jak te stosowane np. w zakładach lakierniczych, z rupieci nie poskładasz. Jedynie amatorskie "ustrojstwo" do malowania aerografem czy pistoletem, na małe powierzchnie.
  • Poziom 16  
    Widzę że mnie koledzy wyprzedzili z rozpoczęciem tematu :)

Tydzień temu wykonałem taki kompresor używając właśnie sprężarki z lodówki. Jako zbiornik zastosowałem butlę po gaśnicy proszkowej 6kg, do tego manometr do 16tu atmosfer, przewody ciśnieniowe to nic innego jak rurka miedziana stosowana w układach hamulcowych w samochodach, koszt tej zabawki praktycznie zerowy. Zastosowanie?? spokojnie do malowania aerografem małych powierzchni, wydmuchiwania kurzu ze sprzętu elektronicznego, nawet pompowanie kół w samochodzie, rowerze czy tam gdziekolwiek. Ciśnienie utrzymuję w granicach 10Atm, sam agregat wydmuchał mi pełne 16atm, ale nie robiłem tego na tej butli, choć ciśnienie próbne takich gaśnic to 22atm, nie chciałem też uszkodzić manometru. Brakuje mi tylko małego, zgrabnego i regulowanego wyłącznika ciśnieniowego. Przy 10ciu atmosferach podmuch jest niesamowity, a więcej raczej nie będzie potrzebne.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    kompresor ma słuzyc do pompowania kół,wydmuchiwania brudu z róznych powierzchni,ale przedewszystkim chce podłączyc do niego pistolet do odkrecania śrub
    Czy na pewno spręzarka z lodówki da wystarczającą moc dla pistoleta???

Dodano po 10 [minuty]:

ile udało sie najwiesej wam wyciągnąc z takiego kompresorka?
    jesli dobrze pamietam ze szkoły to 10 bar=10Mpa
    jestem juz cały pogubiony kolega wyzej pisze ze wyciągnoł
    ''sam agregat wydmuchał mi pełne 16atm,''
    jak to w koncu jest?

Dodano po 58 [sekundy]:

sorry 10bar=1Mpa
    pomyłka
  • Poziom 16  
    Zapomnij o takim zastosowaniu, nawet 2 agregaty połączone razem, nie nadążą z uzupełnianiem ciśnienia w zbiorniku, odkręcisz 2 śróby i będziesz długo czekać aż ciśnienie dojdzie do odpowiedniej wartości, szkoda czasu. Weź równierz pod uwagę fakt, iż te agregaty nie mogą pracować non top bo się upieką (w przypadku pistoletu nawet nie zadziała wyłącznik ciśnieniowy). W takim przypadku możesz zastosować agregat chłodniczy z chłodni wielkogabarytowych, tam są stosowane agregaty tłokowe i to możesz zastosować jako kompresor, ale silnik napędowy minimum 1,5kw. Ewentualnie używany kompresor ---> Allegro

W moim przypadku, stosując zbiornik ciśnieniowy po gaśnicy 6kg, agregat musi pracować około 6 - 8 minut aby ciśnienie osiągnęło wartość 10atmosfer, im większy zbiornik sie zastosuje to czas pompowania się wydłuży.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    czyba dam se spokój z tymi pierdołami załatwie sobie kompresor z jakiegos traktora i bedzie sprezarka z prawdziwego zdazenia
    dzieki za opinie
  • Poziom 10  
    Ciekawe jak Wam się to udaje?? Ja mam kompresor własnej produkcji (sprężarka od traktora C-330, beczka od koparki) i wyciąga mi przy ciągłej pracy ok. 4 atmosfery, a na max 5,5. Przywiozłem klucz pneumatyczny i jak nabiłem całą beczke powietrzem, to klucz, który jest profesionalny (Kawasaki) zatrzymywałem ręką. Słyszałem też, że błąd tkwił w tym, że miałem za długi przewód - nie wiem. Miałem sprężarkę od lodówki, to naprawde nadawała się do roweru. Może i by samochód napompowała, ale spooooro czasu by minęło.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    ja na klucz pneumatyczny mam 10atm, zbiornik 200litrów i spreżarka 3 cylindrowa, sprawuje sie wyśmienicie, u mnie nie ma zbyt duzego znaczenia dlugość przewodu doprowadzającego powietrze (40-50m) lecz ciśnienie powietrza, musi byc odpowiednie ciśnienie i wydajność :) a sprezarka od lodówki to sie nadaje tylko do....... lodówki :)

Filip
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    na klucz pneumatyczny mam 10atm, zbiornik 200litrów i spreżarka 3 cylindrowailip[/quote]

majac takie parametry ten klucz musi działac
    a co do długosci przewodu to raczej niema znaczenia liczy sie tylko jego przepływowosc jesli jest za mała to (np.takie urzadzenie jak klucz pneumatyczny nie bedzie działało poprawnie)
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    hhds napisał:
    ile udało sie najwiesej wam wyciągnąc z takiego kompresorka?
    jesli dobrze pamietam ze szkoły to 10 bar=10Mpa
    jestem juz cały pogubiony kolega wyzej pisze ze wyciągnoł
    ''sam agregat wydmuchał mi pełne 16atm,''
    jak to w koncu jest?

W końcu jest tak, że sprawna sprężarka z lodówki przy zatkaniu rury tłocznej manometrem "wyciąga 3.5 - 4.0MPa. Mówię o tych szeroko dostępnych na złomowiskach - na czynnik R12 czy R134a. Przy R600a ciśnienia maksymalne są dużo niższe bo czynnik ma inne właściwości.
  • Poziom 22  
    a ile atm potrzeba do pistoletu do piaskowania?
    sprezarka z lodówki raczej nie wystarczy co?
  • Poziom 10  
    takie piaskarki czasami sa takie mocne ze potrzebuja naewt agregatu zeby ograniczyc koszta
  • Poziom 19  
    sam sie ostatnio przekonałem że byle kompresor nie nada się do piaskarki, a sytuacja wygląda tak że mój kompresor nabije i 15 bar, ale butla jest mała i sama sprężarka mało wydajna i niestety nabija butle potem ja piaskuje jakąś minute i cisnienie już zdąży spaść do 4 barów, kompresor pompuje i nadal ciśnienie spada. jak sobie ustawie na kompresorze 10 bar to zdąże wypiaskować z 1/10 felgi i musze czekać aż się nabije cisnienie spowrotem ( a trwa to długo )
  • Poziom 13  
    Witam. Ostatnio zlozylem sobie sprezarke. Butla 200l, silnik 1.5kw 1420obr/min silowy, napedza dwie sprezarki od stara. Sa one umieszczone z obu stron silnika. Naped za pomoca paskow klinowych, przelozenie 1:1. Chodzi super, do malowania w sam raz, do pistoletu prywatnie raczej tez.
  • Poziom 14  
    Cześć a jak np do malowania to potrzebna jest butla do kompresora od lodówki???Czy wystarczy że pod jedną rurkę od kompresora podłącze pistolet do malowania??
  • Poziom 13  
    Na sprezarce od lodowki to mozesz sobie co najwyzej pomalowac areografem. Mozna wtedy dolozyc mala butle z gasnicy, i jakis reduktorek.
  • Poziom 14  
    Witam a wiecie może w jakiej cenie są pompy powietrza do ciężarówek czy ciągników rolniczych??
    Butle posiadam z instalacji gazowej samoch. i mam silnik od pralki POLAR 1987roku (tak ok 20cm wysokości i 20 cm średnicy )
    następne pytanie czy ten silnik się nadaje??
    oraz jakie ciśnienie wytrzyma mi ta butla??-duża i ciężka butla do bagażnika ,
    czy lepiej wziąść butle od piwa ??(taką wys ok 50cm średnica też ok 50cm)
    Butla wytrzyma na pewno, ale silnik z pralki jest za mały.
  • Poziom 13  
    Jesli chodzi o sprezarke to koszt okolo 100zl{uzywana}. Ta butla od gazu jest bardzo dobra, natomiast beczki od piwa bym nie polecal. Co do silnika to min 1KW, zeby nie bylo problemow i 2400obr/min przy przelozeniu 1:1.
  • Poziom 14  
    jaszcze bym chciał sprawdzić ten kompresor od zamrażarki ma on 3 bolce do podłączeniajak jak je musze podłączyć aby to ruszyło??czy konieczna jest cewka??

a za 100zł gdzie mogę dostać??
    Napisz jaka to sprężarka to Ci powiem jak podłączyć, przynajmniej na próbę. Do stałej pracy potrzebne jest urządzenie rozruchowe. Prawdopodobnie kondensator nie będzie potrzebny.
  • Poziom 14  
    Ze starej zamrażarki PREDOMa sprężarka ma symbol SHD 1,1(tylko do pierwszych liter nie jestem pewien bo słabo widać)a wtykę to ma jeden bolec na górze i dwa niżej (tworzy to taki trójkąt o bokach ok 1cm)