Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PowerShot A40. Czasami przy zoomie robi kiepskie zdjęcia.

17 Kwi 2006 21:58 1623 5
  • Poziom 15  
    Witam.

Nie znalazlem niestety na forum odpowiedzi na moj problem. Miataka, ze gdy robi sie zdjecia bez zoomu to wychodza super, a przy zoomie (nie cyfrowym) raz robi dobrze a raz w beznadziejnej jakosci.

Porownanie dobrego i zlego zdjecia zamieszczeam ponizej.

Jezeli ktos bedzie w stanie mi pomoc bedze wdzieczny.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witaj.

Problem, który opisałeś u mnie nasuwa tylko jedną odpowiedź. Przyczyną może być taśma która łączy obiektyw wewnątrz aparatu z płytką, gdyż te zdjęcia po prostu gubią kolory i powodem tego może być właśnie ona. Jeśli możesz to prześlij pare innych zdjęć, lecz z dalszej odległości bez użycia lampy błyskowej i postaram się pomóc.
  • Poziom 11  
    Witam !
    Te przykładowe zdjęcia świadczą o nieprawidłowym działaniu zespołu migawek mechanicznych. Trzeba rozebrać obiektyw na czynniki pierwsze i sprawdzić, jak działają te migawki.
    Mogą być drobne zanieczyszczenia, kurz lub drobinki piasku.
    Ale takie rozbieranie nie polecam komuś, kto tego nigdy nie robił, bo może to skończyć się tym, że pozostanie masa rozebranych podzespołów.

Pozdrawiam: mrogal997:cry:
  • Poziom 11  
    Witam !
    Przetwornik CCD spełnia podwójną rolę. To co się widzi jako podgląd, to typowa kamera CCD, natomiast zapis obrazu jest realizowany poprzez zasłonięcie przetwornika przez migawkę mechaniczną , a takze wtedy działa migawka elektoniczna i ten chwilowo zapamiętany obraz jest przekazywany do mikroprocesora obrazu. Jeżeli w tym momencie nie zadziała migawka mechaniczna , to po prostu światło padające na przetwornik CCD prześwietla zapamietany obraz.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Czyli u mnie problemem najprawdopodobniej jest ta migawka a nie tasma?