Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

X-Power Radeon 9550 128Mb Ddr , Elixir

17 Kwi 2006 23:24 1760 8
  • Poziom 21  
    Witam wszystkich na początku chciałem powiedzieć że sporo się naszukałem ogólbych wiadomości o mojej karcia a jeszcze gożej >> wiadomości na temat wyciskania z niej tego co się da.

Posiadam Radeona X-Power 9550 128Mb ram Ddr (na pamięciach Elixir)

http://www.icomp.pl/produkty.php?action=pokaz_produkt&o=karty_graficzne&id=82

Ponoć karty z tej serii są nieco gorsze od kart wyprodukowanych na inych markach kości ram takich jak samsung itp....

Mam 2 pytanka do znawców tematu:

1. Czy może mi ktoś polecić najlepsze sterowniki do tego modelu kart.

Z tego co się dowiedziałem bez odpowiednich sterowników karta ta może mieć pewne problemy przy niektórych grach i aplikacjach 3D.

Oczywiście wersje sterowników nie mają znaczenie mogą być oficjalne lub nieoficjalne ;)

Wiadomo najnowsze nie zanczy wcale najlepsze ;).

Chcę poprostu mieć pewność, że po zainstalowaniu (i podkreceniu nieco karty) wszystko będzie chodzić bez spadku wydajności.

2. Mam zamiar nieco podkręcić tą kartę >> lecz nasuwa się pytanie czy ona takie coś wytrzyma i czy wogóle da się ją podkrecić tak jak inne modele tego typu do wydajności RADEONA 9600.

Czy ktoś już podkręcał ten typ X-powera z tego co przeczytałem i szuałem nie wiele osób wypowiadało się na ten temat.

Jeśli ktoś posiada taką wiedzę i chętnie się podzieli nią z innymi będe bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam :

AoT_Hunter_PL
  • Poziom 32  
    ja ci poradze tak :
    po pierwsze spróbuj ze sterownikami od gigabyta te do tuningu karty znajdziesz je na ich stronie są one specjalnie przystosowane do podkręcania karty i efekt naprawde wida że się lepiej karta kręci a czy wytrzyma to już zależy od niej nikt chyba nie wie jak da się ją podkręci tylko metodą próbi błędów dojdziesz do ilu ją podkręcisz
  • Poziom 21  
    Rozumiem tylko jaką wersję sterowników polecasz :)
  • Poziom 21  
    AoT_Hunter_PL napisał:
    2. Mam zamiar nieco podkręcić tą kartę >> lecz nasuwa się pytanie czy ona takie coś wytrzyma i czy wogóle da się ją podkrecić tak jak inne modele tego typu do wydajności RADEONA 9600.

Witam!
    Ja mam kartę Sapphire Radeon 9550 też na pamięciach Elixir. Tą kartę mogłem niestety podkręcić tylko"do wydajności" Radeona 9600. Gdy zaczynałem ją podkręcać bardziej, to moja karta zaczynała pracować niestabilnie.
  • Poziom 21  
    Mam pytanko jak została podkręcona wgraniem biosu od Radeona 9550 czy poprostu odpowiednie stery i kręcenie z poziomu windowsa.

A co z chłodzeniem czy były zamontowane jakies radiatory na pamieci RAM :)

Dodano po 50 [sekundy]:

MAŁA POMŁĄ W TEKŚCIE >>>BIOSEM OD RADEONA 9600 MA BYĆ :)
  • Poziom 21  
    Widzę że zainteresowanie tematem osłabło ;)
  • Poziom 2  
    Ja również mam X-power 9550 tylko pamiątki samsunga i nie mam problemów przy podkręceniu do taktowania 9600
  • Poziom 12  
    spokojnie mozna zmienic w tej karcie taktowanie do 350 mhz. nie wiem jak u niej z napieciami ale układ rv350 moze pracowac z częstotliwością 475
    Mhz, a nawet 500 na dobrym zasilaczu i przy stosownym napieciu. (mam his Radeon 9600 pro na pamieciach DDR 300 mhz i działa stabilnie na 475 mhz)

Mozna tez pokombinowac ze podręceniem timingów przy nizszej czestotliwości taktowania pamięci, ale to juz trzeba sobie dobrze policzyc.

No i mozesz sie nadziac, tak jak ja w R9550 Palita, ze będzie mieć bios zabezpieczony przed flaszowaniem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    o radku 9550 na tym forum jest baaaaaaardzo obszerny temat i nie wiem po co zakładac kolejne. Co z tego że masz wolniejsze pamięci, najwyżej pójdą kilka mhz mniej. Przeczytaj temat od tym radku na elektrodzie i tyle, jak dla mnie temat do zamknięcia bo już wałkowany setki razy