Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać termę , czy przepływowy ogrzewacz wody?

18 Kwi 2006 10:13 9861 5
 • Poziom 2  
  Cześć .
  Potrzebuję Waszej pomocy ?
  Co jest bardziej ekonomiczne i zużyje mniej prądu ???
  Terma , czy przepływowy ( elektryczny ) ogrzewacz wody ???
  Mieszkam w starej kamienicy , bez gazu i centralnego ogrzewania , aby mieć ciepłą wodę używam teraz termę ( ale bankrutuję na zużyciu energii elektrycznej ) . Zastanawiam się nad wymianą termy na przepływowy ogrzewacz wody ( 5 KW ) . Czy to mi zaoszczędzi energii elektrycznej i bardziej się opłaca ??? . Błagam Was o pomoc co jest bardziej oszczędne???
 • TestoTesto
 • Poziom 35  
  Witam.
  Przepływowy podgrzewacz wody w połączeniu z baterią termostatyczną jest naprawdę ekonomicznym urządzeniem. Niestety są to urządzenia zasilane z sieci trójfazowej i pobierające moc rzędu 18kW. Podgrzewacze jednofazowe o poborze mocy do 5kW niestety nie zdają egzaminu nawet jeżeli tylko służa do mycia rąk. W Twoim przypadku pozostaje tylko założyć dobrą termę.
  Pozdrawiam.
 • TestoTesto
 • Poziom 34  
  witam
  w tym temacie mam inne zdanie :
  od 14lat mam elektr.podgrzewacz do wody STIEBEL ELTRON model-DHC 6
  i nie zamienię go na termę...
  wymiary-325X170X110
  przyłącze i odpływ - 1/2''
  zasilanie- 220V
  zabezpieczenie-25A
  moc 6kW
 • Poziom 35  
  Witam.
  Wszystko byłoby pięknie ale jak napisał beathag jest to stara kamienica. Jeżeli jest tam tylko zasilanie jednofazowe to już jest to wielki problem. Można ewentualnie pomyśleć o mocy do 4 kW, ale z własnego doświadczenia wiem że w zimie taka moc nie wystarczy do podgrzania wody.
  Pozostaje jeszcze opcja zamontowania elektrycznego pojemnościowego ogrzewacza wody.
  http://www.interex.strefa.pl/pojemnosciowe_ogrzewacze_wody.html
  Pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  Jeżeli instalacja jest w miarę nowa i wytrzyma prąd 25A to zdecydowanie polecam ogrzewacz przepływowy 5.5 kW. Znając jednak polskie realia wiem że dobra instalacja w starej kamienicy to ewenement i w tym momencie nie ma innego wyboru jak ogrzewacz pojemnościowy. Jeżeli tak jak piszesz wydajesz fortunę na energię elektryczną to kup dobry ogrzewacz o grubej izolacji i nie sugeruj się liczbami w tabelce ze stratami energii. Pomimo tego że pomiar strat powinien być powtarzalny u każdego producenta to tak nie jest i nikt nie sprawdza co producenci wpisują w tabelkach. Ja w takich sytuacjach sprawdzam jaka jest średnica zbiornika a jaka jest średnica obudowy - im więcej pianki w środku tym lepiej. Osobiście polecam ogrzewacz VIKING z Biawaru
 • Poziom 20  
  Wiele czynników trzeba brać pod uwagę.Ile jest osób [w tym dzieci] jakie masz zużycie ciepłej wody,jak często jej potrzebujesz itd. Ja mam termę na 4 osoby lecz licznik energii mam II taryfowy. Przy dużym zużyciu ciepłej wody jest to najbardziej ekonomiczne, poniważ zegarem elektronicznym grzeję i piekę [w piekarniku elektr] tylko na "tańszym prądzie".Na razie tyle bo mnie gonią od komputera.pozdrawiam.mon