Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

S7-200 drobne modyfikacje w programie, pomocy!

18 Apr 2006 10:21 1032 3
  • Level 10  
    Witam,
    czy jest ktoś, kto pomoże mi nieco zmodyfikować sterowanie linią produkcyjną? Nie jest to skomplikowany program (40 network'ów) i chodzi tylko o dodanie jednego czujnika refleksyjnego, który w wypadku zadziałania (obecności produktu przez dłużej niż 3 sekundy) wyłączy jeden przenośnik i włączy go ponownie jeśli produkt zostanie zabrany przez operatora (zniknie z pola widzenia czujnika). Niestety nie mogę do swojego załączyć od razu pliku *.mwp (plik niedozwolony:-/) , ale jeśli znajdzie się ktoś, kto zechce mi pomóc wyślę program indywidualnie na maila. Dziękuję.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • SterControlSterControl
  • Level 27  
    Witam !
    Aby dołączyć plik wystarczy go spakować np.:Zip’em i nie będziesz miał problemów z formatem. Opisz precyzyjnie co chcesz dodać, a spróbuje Ci pomóc
  • SterControlSterControl
  • Helpful post
    Level 14  
    W jakim jezyku? LD? Jak tak to mysle ze wystarczy dodac styk normalnie otwarty (od czujnika), za nim timer T_ON z czasem 3 sekundy, A na wyjsciu timera cewka resetujaca przenosnik. Na drugiej galezi normalnie zwarty styk, a za nim cewka setujaca przenosnik.
    Ew. zamiast setow i resetow mozna dac jakas zmienna, nawet chyba lepiej bedzie, bo gdzies jeszcze w programie masz pewnie uruchamianie przenosnika.
    Wrzuc spakowane, bo po omacku trudno cos poradzic.