Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofala. Po włączeniu jest efekt podobny do spawania.

uno99 18 Apr 2006 10:26 3083 13
 • #1
  uno99
  Level 10  
  Mam problem z kuchnią mikrofalową po włączeniu jest efekt podobny do "spawania" po odkręceniu magnetronu w "tunelu" gdzie fale magnetyczne dostają się do wnętrza kuchni jest opalona farba i tam robi się zwara, jest mała zastawka z preszpanu. Czy jest specjalna farba do podmalowania, jak to odizolować. Problem ten powstał w czsie gdy podczas gotowania rozbiło się naczynie.

  Proszę podać model sprzętu!
  Posty bez powyższego w TEMACIE, będą następnym razem przenoszone do KOSZA!
  skryn
 • #2
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam
  Nie podałeś modelu.
  Najprawdopodobniej chodzi o mikę, do wymiany, szukaj jej po warsztatach AGD.
  Resztę wyszlifować/ pomalować :P
 • #3
  jacobsek
  Level 22  
  maluj farbą epoksydową, najlepiej się trzyma w tych warunkach,mikę jeśli nie jest do końca zniszczona możesz odskrobać do zdrowej powierzchni i po wymyciu w denaturacie zamontować,jeśli jest zniszczona to wymień jak radzi kolega,
 • #4
  gklub
  Level 16  
  Ddobrze jest jeszcze falowód wyczyścić i odtłuścić.
  Mikanit w arkuszach sprzedawało www.tme.pl. Dotniesz na wymiar.
  Sprawdź antenę magnetronu, lepiej żeby nie była upalona, jak brudna to też oczyść SUCHĄ szmatką.
 • #5
  azu
  Level 17  
  Rozumiem, że "działo" magnetronu jest jeszcze nie przepalone??? Bo jeśli tak, to lepiej iść do sklepu po drugą mikrofalę... Po prostu niewiele drożej wyjdzie od naprawy :P:P
 • #6
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  A dokładnie to:
 • #7
  azu
  Level 17  
  Dokładnie jak na rysunku wyżej. Zakładając z góry, że jednak jest wypalony, to:
  jeśli dysponujesz kuchenką średniej klasy (niestety nie podałeś modelu), którą zakupiłeś w przedziale 200-300 złotych, to koszt naprawy wyniesie cię +/- połowę wartości (ceny magnetronów zaczynają się od 100-130 złotych w zależności od producenta + usługa), jeśli to model bardziej luksusowy, a tym droższy, to możesz zdecydować się na naprawę, zakładając oczywiście, że magnetron jest uszkodzony. Co mogę na razie jednak tylko podejrzewać, po "efektach" jakie napisałeś.
  Ewentualnie jest możliwość także naprawy magnetronu, czyli wymiany uszkodzonych podzespołów, niektóre serwisy się w to bawią, niektóre nie, wymieniając całą część na nową.
 • #8
  SONIK1
  Level 24  
  Mam nową mikrofalę -uskodzona obudowa może podpasujemy napisz na priwa
 • #9
  uno99
  Level 10  
  Podmalowałem farbą silikonową lecz wypalony koniec magnetronu i postaram się dorobić ze stali INOX co do typu postaram się odczytać sprzęt z "wystawki".
 • #10
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nie kombinuj, zgłoś się do zakładu usług AGD i za 'pyfko' taki dostaniesz.
 • #11
  prei
  Level 13  
  Przede wszystkim musisz pokryć emalią wszystkie odkryte miejsca po iskrzeniu. Ja pokryłem je ogólnie dostępną emalią do naprawy wanien. Tamponikiem wielokrotnie pokryłem i chodzi do dzisiaj (4 lata) Za 10 zł będziesz miał odpowiedź czy magnetron przeżył awarię ;) Pozdrawiam
 • #12
  uno99
  Level 10  
  Jednak zobaczę czy moja metoda zda egzamin a ten typ to Privileg 8018 Typ MW310 1250W Magnetron Panasonic 2M 167B-10M E63-17207U dziś składam i napisze o efekcie.
 • #13
  gklub
  Level 16  
  Ponieważ iskrzy to najprawdopodobniej magnetron przeżył i generuje. Jak antena i izolator anteny okopcone, to wyczyść suchą szmatką ew. ceramikę papierem ściernym ok. 400. Wyczyść falowód, wstaw 200g wody, włącz na pełną moc. Może być chwilowo bez osłony falowodu. 2M167 to jeden z lepszych magnetronów używanych w kuchenkach domowych. Sam kołpaczek anteny można przełożyć z innego byle podobny i pasujący. One sa na wcisk. Nie uszkodzić miedzianej końcówki pod spodem, bo straci magnetron próżnię.
 • #14
  uno99
  Level 10  
  Dzięki za rady wszystkim zainterasowanym moim tematem dorobiłem koniec ze stali inox i założyłem na stary wypalony złożyłem i działa!!!
  Jeszcze raz podmaluje i dorobie nową mikę i powinno być ok.
  Zamykam temat Dzięki!!!