Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofala. Po włączeniu jest efekt podobny do spawania.

18 Apr 2006 10:26 2849 13
  • Level 10  
    Mam problem z kuchnią mikrofalową po włączeniu jest efekt podobny do "spawania" po odkręceniu magnetronu w "tunelu" gdzie fale magnetyczne dostają się do wnętrza kuchni jest opalona farba i tam robi się zwara, jest mała zastawka z preszpanu. Czy jest specjalna farba do podmalowania, jak to odizolować. Problem ten powstał w czsie gdy podczas gotowania rozbiło się naczynie.

Proszę podać model sprzętu!
    Posty bez powyższego w TEMACIE, będą następnym razem przenoszone do KOSZA!
    skryn
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • TermopastyTermopasty

• VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Nie podałeś modelu.
    Najprawdopodobniej chodzi o mikę, do wymiany, szukaj jej po warsztatach AGD.
    Resztę wyszlifować/ pomalować :P
  • Level 22  
    maluj farbą epoksydową, najlepiej się trzyma w tych warunkach,mikę jeśli nie jest do końca zniszczona możesz odskrobać do zdrowej powierzchni i po wymyciu w denaturacie zamontować,jeśli jest zniszczona to wymień jak radzi kolega,
  • TermopastyTermopasty
  • Level 16  
    Ddobrze jest jeszcze falowód wyczyścić i odtłuścić.
    Mikanit w arkuszach sprzedawało www.tme.pl. Dotniesz na wymiar.
    Sprawdź antenę magnetronu, lepiej żeby nie była upalona, jak brudna to też oczyść SUCHĄ szmatką.
  • Level 17  
    Rozumiem, że "działo" magnetronu jest jeszcze nie przepalone??? Bo jeśli tak, to lepiej iść do sklepu po drugą mikrofalę... Po prostu niewiele drożej wyjdzie od naprawy :P:P

A dokładnie to:
  • Level 17  
    Dokładnie jak na rysunku wyżej. Zakładając z góry, że jednak jest wypalony, to:
    jeśli dysponujesz kuchenką średniej klasy (niestety nie podałeś modelu), którą zakupiłeś w przedziale 200-300 złotych, to koszt naprawy wyniesie cię +/- połowę wartości (ceny magnetronów zaczynają się od 100-130 złotych w zależności od producenta + usługa), jeśli to model bardziej luksusowy, a tym droższy, to możesz zdecydować się na naprawę, zakładając oczywiście, że magnetron jest uszkodzony. Co mogę na razie jednak tylko podejrzewać, po "efektach" jakie napisałeś.
    Ewentualnie jest możliwość także naprawy magnetronu, czyli wymiany uszkodzonych podzespołów, niektóre serwisy się w to bawią, niektóre nie, wymieniając całą część na nową.
  • Level 24  
    Mam nową mikrofalę -uskodzona obudowa może podpasujemy napisz na priwa
  • Level 10  
    Podmalowałem farbą silikonową lecz wypalony koniec magnetronu i postaram się dorobić ze stali INOX co do typu postaram się odczytać sprzęt z "wystawki".

Nie kombinuj, zgłoś się do zakładu usług AGD i za 'pyfko' taki dostaniesz.
  • Level 13  
    Przede wszystkim musisz pokryć emalią wszystkie odkryte miejsca po iskrzeniu. Ja pokryłem je ogólnie dostępną emalią do naprawy wanien. Tamponikiem wielokrotnie pokryłem i chodzi do dzisiaj (4 lata) Za 10 zł będziesz miał odpowiedź czy magnetron przeżył awarię ;) Pozdrawiam
  • Level 10  
    Jednak zobaczę czy moja metoda zda egzamin a ten typ to Privileg 8018 Typ MW310 1250W Magnetron Panasonic 2M 167B-10M E63-17207U dziś składam i napisze o efekcie.
  • Level 16  
    Ponieważ iskrzy to najprawdopodobniej magnetron przeżył i generuje. Jak antena i izolator anteny okopcone, to wyczyść suchą szmatką ew. ceramikę papierem ściernym ok. 400. Wyczyść falowód, wstaw 200g wody, włącz na pełną moc. Może być chwilowo bez osłony falowodu. 2M167 to jeden z lepszych magnetronów używanych w kuchenkach domowych. Sam kołpaczek anteny można przełożyć z innego byle podobny i pasujący. One sa na wcisk. Nie uszkodzić miedzianej końcówki pod spodem, bo straci magnetron próżnię.
  • Level 10  
    Dzięki za rady wszystkim zainterasowanym moim tematem dorobiłem koniec ze stali inox i założyłem na stary wypalony złożyłem i działa!!!
    Jeszcze raz podmaluje i dorobie nową mikę i powinno być ok.
    Zamykam temat Dzięki!!!