Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka kątowa Bosch- nie włącza się

18 Kwi 2006 14:46 11663 10
  • Poziom 17  
    moja szlifierka nie chce wogulke sie włączyć (nie wiem jaki dokładnie jest to model ponieważ starł sie samemu), prawdopodobnie przyczyną może być kostka (do niej wchodzi jeden kabel z włącznika, a wychodzą dwa kable jeden do szczotki, a drugi do magneśnicy), która znajduje się obok kondensatora lecz nie jest to włącznik...
    jest na szlifierce wyryty taki napis PA6-GF35
    i ja mam takie pytanie jak sie to nazywa, i czy można to kupić, ewentualnie czy można połączyć ze sobą te kable.

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc wtrąciłem się do tego. Pozdrawiam

Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z "AGD i Systemy Grzewcze".

• HELUPOWER
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Najczęściej, przyczyną braku pracy szlifierki jest uszkodzenie kabla tuż przy wejściu do obudowy, spowodowane jest to częstym zmienianiem pozycji maszyny co w konsekwencji powoduje łamanie się kabla zasilającego. Drugą ważną przyczyną mogą być podwieszone szczotki komutatora lub zadziałało zabezpieczenie na nich (wysunięte zabezpieczenia na sprężynkach, powoduje ono iż wirnik nie ulega uszkodzeniu na skutek za krótkich szczotek), należy wówczas zmienić szczotki komutatora. Trzecią sprawą może być złamany kabel przy wtyczce. Jeśli powyższe rzeczy sprawdzisz i okaże się że dalej nie pracuje - oddaj maszynę do serwisu, mało prawdopodobne że naprawisz ją sam.
    Pozdrawiam
  • HELUPOWER
  • Poziom 17  
    kabel na pewno nie, włącznik też nie, kondensator też nie, wirnik i najprawdopodobniej kostka, ona łaczy się z 1 szczotką i prawdopodobnie z magnesem oraz z wyjściem z włącznika... nie dochodzi prąd do jednej szczotki (prawdopodobnie przez tą kostke)
    awaria uległa z powodu gwałtownego zatrzymania się tarczy ślifierskiej.. szczotki są prawie nowe (niedawno były wymieniane)..
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam czy ten bosch jest z tak zwanym miękim startem?
    sprawdz kabelki od modułu do konektorów,często ulegają pęknięciom.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Sprawdź czy działa pomijając wszelkie wyłączniki kostki i ewentualną elektronikę
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Ciężko zgadywać. Najlepiej zrobisz kiedy jakimś (nawet prostym ) miernikiem sprawdzisz jak daleko dochodzi zasilanie. Zacznij od gniazdka zasilającego(!!!) jaśli jest prawidłowe napięcie. to wtyczka,.....dalej....i tak po koleji. Trafisz w końcu na miejsce gdzie nie ma już napięcia. i to jest tu. Resztę sam zrobisz.
  • Poziom 17  
    to jak to mam połączyć bez tej kostki wchodzi 1 kabel a wychodzą z niej 2 kable... bez tej kostki na bank nie odpali bo nie ma zamkniętego obwodu elektrycznego... są lekko poękane tylko że do tej skrzynki sa wlane do środka i nie da się zbytnio zmienic tego kabelka albo go sprawdzić (jak bede miał irde to wrzuce zdjęcie jak wygląda tak kostka).
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Posłuchaj, muszą być jakieś dwa przewody. MOże jeden jest urwany, odpalony, może obwód zamyka się poprzez jakis inny element., może ten drugi gdzieś odpadł. Nie ma garbatych aniołków. Aby prąd płynął muszą być jakieś dwa przewodniki długie czy krótkie, ale dwa. Może właśnie, że go nie ma to twoje urządzenie nie dziala? W takim razie popatrz od strony szczotek w kierunku wejścia. Są dwie szczotki i każda ma swój przewód. Gdzie one idą? Gdzieś jednego braknie. Może przełącznik upalił si w środku? Jeszcze raz obejrzyj. Jak znajdziesz stawiasz piwo.
  • Poziom 15  
    Są dwie cewki na stojanie sprawdz czy mają przejście
  • Poziom 17  
    tak jak się spodziewałem poszła ta kostka co pisałem wcześniej, prawdopodobnie jest to układ miękkiego startu, połączyłem kabelek z napięcia do cewki i ruszyła ... jak włączyłem ją to mi się z ręki wyrwała (jak sobie przypominam ona powoli zwiększała obroty, bez tej kostki odrazu wchodzi na pełne obroty), tylko gdzie ja dostane ten układ, bo bez niego bedzie problem???
    i sprawdzałem żaden kabelek nie jest upalony
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam problemu nie będzie mało która szlifierka posiada taki moduł,
    tyle że przy starcie wirnik jest bardziej obciążony.
    Moduł taki kosztuje ok 270zł.
    Pozdrawiam