Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B 1.2 1996 - Układ recyrkulacji spalin

18 Apr 2006 18:55 6373 6
  • Level 10  
    Witam,

mam nastepujacy problem, swieci sie zolta lampeczka w mojej Corsie, sprawdzielem kody blyskowe i wyszedl blad 43 - uklad recyrkulacji spalin

Auto ogolnie zawsze duzo pali, pomimo zmiany sondy lambda (oryginalna Bosha, zamienniki siadaly po 3 miesiacach), termostatu, 2x czujnikow temperatury.
    Moim zdaniem od zawsze przyspieszal troche słabo, ale wszyscy mechanicy zapewniali mnie ze jest ok. Ogolnie przyspiesza dobrze i rozwija predkosc, ale czuc czasem niezlego muła po zmianach biegow, pozniej sie rozchodzi.

1. Chcialbym spytac co w przypadku tego bledu jest nie tak. Czy chodzi o zawor EGR ? Ale blad zaworu to 47 a takiego nie mam, chyba ze akurat z innego czujnika poszedl blad, a usterka jest taka sama.
    2. Jakis miesiac temu zaswiecil sie ten sam blad, ale pozniej zniknal, a teraz znowu to samo.
    3. Nie wiem jaka jest przyczyna, sprawdzajac dzisiaj rano kody nie bylo zadnego, a pozniej zaraz po zaswieceniu jest blad, czy jest jakas przyczyna samoistnego kasowania sie pamieci bledow ?? (akumulator jest ok).
  • Level 17  
    Jesli blad nie wystepuja to wyswietla sie iles tam razy (chyba 30) a pozniej samoczynnie kasuje. Wiec wychodzi na to ze ustarka nie jest stala. Moze np. kabelk gdzies sie odrywa lub cos takiego.
  • Level 24  
    Witam!! Zrob taka prosta rzecz ("domowy sposob). Jak zapali Ci sie kontrolka (a jestes pewien ze jest to od EGR) to wez go puknij (tylko nie za mocno - z wyczuciem). Po puknieciu jak zgasnie, nalezy EGRa wymontowac, przeczyscic (trzpien) i zlozyc.
    Pozdrawiam! Powodzenia!
  • Level 12  
    Przy okazji zabawy z EGR-em polecam go zaślepić ;-)) Jeśli jest uszkodzony i np. cały czas otwarty to w dużym stopniu "zamula" Ci slinik... Pozdrawiam
  • Level 10  
    Jade jutro do mechanika, to powiem zeby przeczyscil, bo raczej lewy jestem do takiej roboty.
    Chcialem zasiegnac opinii zeby mi nie wciskali w warsztacie herezji :)

Bo wizycie u lekarza dam znac co i jak, moze Opelek wyzdrowieje ;-)

Pozdrawiam i dzieki za posty ...
  • User removed account  
  • Level 10  
    To znowu ja ...

... bylem u mechanika, powiedzial ze przeczyscil i bedzie ok, ze niby nie jest zepsuty, tylko ze byl porzadnie zabrudzony nagarem i sie blokowal.

Tak wiec jak narazie uwazam ze temat zamkniety :)
    Dzieki za posty.