Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat foto Canon PS A70 nie robi zdjęć.

18 Kwi 2006 20:55 5441 9
  • Poziom 10  
    Mój Canon PS A70 odmówił posłuszeństwa. Mogę przeglądać zdjęcia, natomiast nie mogę ich robić, na ekraniku jest czarny obraz, widać jakąś małą reakcje przy wykierowaniu na światło, jakieś prześwity. Zdjęcia wychodzą czarne. Niestety roczna gwarancja już się skończyła. Jak myślicie, to coś poważnego ? Aparat ma jakieś 1.5 roku.
  • Poziom 15  
    Ja miałem podobny problem. Naprawiłem go częściowo wg pkt 1, przy czym problem co jakiś czas powracał. W końcu (gdy wyskoczył E18 i obiektyw się zaciął i nie chciał schować) rozebrałem aparat na części, przeczyściłem obiektyw, złożyem z powrotem aparat i problem z czarnymi zdjęciami (i z E18) już nie występuje.
    1)Spróbuj ścisnąć aparat z góry i z dołu dość mocno (ew. uderzyć w górę aparatu)
    2)Jeśli to nie pomoże pozostaje chyba rozebranie aparatu i wyciągnięcie i włożenie z powrotem wszystkich wtyczek (myślę że problem występował przez złą komunikację matrycy z aparatem, ale mogę się mylić)
    Tu jest szczegółowy poradnik jak rozebrać aparat
    http://www.artecdesign.ee/~jan/Kaamerad/PowerShotA70/index.html
  • Poziom 27  
    To raczej nie problem z komunikacją, bo wtedy LCD nie działał by wcale. Najprawdopodobniej uszkodzona jest przysłona. Może być cały czas zamknięta.
  • Poziom 11  
    co do przysłony to co pokazuje EXIF na tych czarnych fotkach ?
  • Poziom 19  
    Nie przysłona tylko migawka, może być sklejona lub mogła przerwać się taśma doprowadzająca do niej impulsy.
    Dlatego jak pisał kus115 gdy migawka się zablokowała stuknięcie może pomóc, choć wątpie. - jeżeli nie to rozebrać, zobaczyć ewentualnie wyczyścić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam . Też maiałem canona A70 ( teraz mam A75) , problem podobny - czyli czasami ( po silnym wstrząsie np .jazda w schowku samochodu ) obraz był rozmazany i fioletowo -czarny . Też pomagało klepnięcie go , myslę że żeczywiście coś tam nie łączyło . Ale przyznam szczerze że bał bym się go rozbierać , troche delikatne te elementy. Ogólnie z tymi aparatami trzeba obchodzić się ostrożnie . Pozdrawiam .
  • Poziom 15  
    Witam
    Do: 01maly
    Po tym jak obiektyw się całkowicie zaciął i wywaliło błąd E18, rozebrałem swojego Canona A70, przeczyściłem dokładnie wszystkie zębatki obiektywu i do teraz aparacik śmiga :). Ja bym na twoim miejscu spróbował rozebrać A70, w końcu co Ci szkodzi, masz A75. Tutaj jest szczegółowy poradnik jak rozebrać A70: http://www.artecdesign.ee/~jan/Kaamerad/PowerShotA70/index.html
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam. Mam ten sam problem, Canon A70 i czarne zdjęcia :(. Będę próbował zgodnie z instrukcją rozkręcić i przeczyścić. O efektach napisze po całej operacji. A najgorsze jest to że ostatnio kupiłem większą kartę a aparat odmówił posłuszeństwa. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Czarny ekran w trybie robienia zdjec (i czarne zdjecie) sa najczesciej wynikiem uszkodzenia przetwornika ccd (niestety Sony znow dala plame i po pewnym czasie przetwornik nawala). Aparaty takie sa objete akcja serwisowa Canona (i nie tylko tej firmy; przetworniki Sony montowano takze w aparatach innych firm). Najlepiej zaniesc/wyslac aparat do serwisu Canona (W-wa, ul. Żytnia) na DARMOWA ekspertyze. Gdy uszkodzony jest przetwornik, to nawet w starych (i nie koniecznie kupowanych w Europie) aparatach naprawa zostanie wykonana na koszt Canona.
  • Poziom 12  
    hmm.. ktoś wysyłał kiedys ? albo był tam? sam ogolnie rozebralem A70, ale nie wiem jak do tej tasiemki od przetwornika sie dostac.....
    od strony obiektywu czy wyswietlacza.. i jak ten przetwornik wyglada...
    nie wiem jak daleko moge sie dobrac... niechcialbym odkrecic jednej srubki za duzo i uszkodzic mechaniki tzn, zeby sie nie rozsypala...