Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie do znawców serwisowych GSM

Shel 19 Apr 2006 07:06 1047 4
    Shel
    Level 27  
    Witam, mam kilka pytań, tzn.:
    Jestem serwisantem, ale nie GSM, moja specjalność do TV LCD, ponieważ lubie się rozwijać intelektualnie od pewnego czasu staram się naprawiać telefony komórkowe. Naprawiłem już kilka, ale szczerze mówiąc to był śmiech na sali, ponieważ wlutowanie BGA, czy wgranie softu nie robi zemnie prawdziwego serwisanta GSM (bo przecież zasada działania komórek jest do siebie podobna i można ją ujednolicić).
    Chciałbym poznać, hmm..., tzn. potrzeba mi materiałów szkoleniowych, tzn. ogólnego schamtu blokowego lub czegoś takiego by lepiej poznać zasadę działania od strony serwisowania GSM.
    Chciałbym podchodzić do napraw bardziej profejonalnie, a nie na chybił trafił z podgrzaniem płyty głównej ;)
    może ktoś podeśle jakieś ciekawe linki, albo materiały, z góry dzięki
    psine.pl

Level 30  
    uzyj opcji szukaj...
    jest tu kilka tysiecy postow z czego powiedzmy 80% spelni Twoje kryteria.
    schematu blokowego nie ma sensu szukac bo w zasadzie jest to polaczenie modemu + przetwornikow AC i CA oraz TRX'a (nadajnik + odbiornik) czesto 2 lub 3 i wiecej pasmowy.

pozdro
    Marek

a schematy (zakladam, ze umiesz je czytac) znajdziesz w dziale SCHEMATY i INSTRUKCJE SERWISOWE.
    bbxb
    Level 31  
    Shel jeśli chcesz być prawdziwym serwisantem to po prostu naprawiaj naprawiaj i jeszcze raz naprawiaj. Czasami trzeba pogrzać płytę telefonu aby to działało. To prawda potrzeba wiedzy elektronicznej ale wgranie softu to również baaaaardzo ważna i niekiedy trudna rzecz. Żadne mądre naukowy wywody tu Ci nie pomogą jeżeli nie będzie potrafił ,,na chybił trafił z podgrzaniem płyty głównej".

Więc moja rada - zainwestuj w podstawowy sprzęt do komórek i naprawiaj jak najwięcej.

POZDRAWIAM.