Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmiana numeru stacji dysków

blur 19 Apr 2006 12:10 1587 6
 • #1
  blur
  Level 22  
  posiadam laptopa IBM TP600 z zainstalowanym systemem Win XP HE pomimo braku stacji dysków w bayu komp widzi stacje i numeruje ją jako napęd A, wkładam teraz stacje w baya i wszystko niby ok przypisuje mi to jako stacja B no i tu mam problem używam programu do fakturowania co jakiś czas muszę wukonać archiwizacje zbiorów niestety opcjach programu nie można wybrać numeru napedu, ma po prostu na stałe przypisane napęd A, usunięcie tego niewidzialnego napędu nic nie daje fizycznie stacja za każdym razem dostaje numer B, numery dysków twardych można zmieniać a co z napędami elastycznymi ? jeszcze jedno jak sformatować dyskietke w XP na 720KB ?
 • #2
  datatomek
  Level 26  
  Może jakąś bzdurę palnę,ale wydaje mi się że w niektórych biosach widziałem opcje dotyczącą stacji dyskietek A,oraz B.Że niby można było by to włączyć....Warto sprawdzić..
 • #3
  ja187
  Level 11  
  Można zmienić działanie programu, tak by zapisywał na B. Lecz wymaga to znajomości budowy plików itp.
 • #4
  jankolo
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Jeżeli masz gdzieś w BIOS-ie opcję Swap Floppy Drives, to ustaw ją na Disable.
 • #5
  Yoga
  Level 21  
  blur wrote:
  ... jak sformatować dyskietke w XP na 720KB ?


  W wierszu poleceń wpisz komendę format a: /F:720
 • #6
  sax26
  Level 12  
  witam
  ja moze troszke inne pytanie, ale temat podobny. jakos przy instalacji ustawiło mi się tak, że do dysków twardych mam przypisane litery c: e: f: a cd-rom wlazl mi na d:. czy te litery dysków/cdrom idzie jakos zmienic, zeby cdrom byl jako ostatni?
  system xp
  pozdrawiam
 • #7
  blur
  Level 22  
  pewno że idzie: start - ustawienia - panel sterowania - narzędzia administracyjne - zarządzanie komputerem - zarządzanie dyskami - PKM (orawy klawisz myszy na partycji dysku) i zmień litere dysku, jak chcesz zmienić na litere która jest właśnie używana to sie nie da, musisz najpierw dać nie używaną potem przenieść i dopiero ustawić, chyba kumasz ?

  Dodano po 10 [minuty]:

  jankolo wrote:
  Jeżeli masz gdzieś w BIOS-ie opcję Swap Floppy Drives, to ustaw ją na Disable.


  no niestety bios w TP600 jest tak ubogi że szkoda gadać i tej funkcji tu nie ma, no chyba że jest jeszcze jakiś inny bios niz pod F1 ?