Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki bezpiecznik ? (Zasilacz)

19 Kwi 2006 16:34 1512 6
  • Poziom 12  
    Witam

Mam takie pytanko jaki dać bezpiecznik na uzw. wtórne trafo, które na wyjściu ma max. 2,5 A ? Myślałem nad 2A.....

Na pierwtone dałem 3A może tak być ?

Pozdrawiam i dzięki z góry

ps. zasilacz oparty na LM317
  • Poziom 20  
    To wszystko zależy jakim prądem będziesz obciążał ten LM317, max. chyba 1.5A.
  • Poziom 12  
    Tak na nim jest max 1,5 A, czyli zastosować bezpiecznik 2A, czy mniejszy np. 1,6A ?

A co myślisz nad wartością bezpiecznika na uzwojeniu pierwotnym ? Może takie być, czy dać większy ?
  • Poziom 11  
    skoro trafo ma na pierwotnym 3A a maksymalnie na samym trafie możesz mieć 2,5A to na wtórne daj 1A i to powinno w zupełności wystarczyć.
  • Poziom 20  
    jakie to jest trafo gdzie na pierwotnym 3A a na wtórnym 1,6A?
    jakie masz napięcie na wyjściu i jaki prąd zamierzasz uzyskać?
    policz sobie moc w przybliżeniu na wtórnym z tych wyników i wtedy oblicz jak to się ma na pierwotnym
    z tego co napisałeś 3 x 230V = w przybliżeniu 690W więc chyba za dużo może masz taki transformatorek :(
  • Poziom 12  
    Ja napisałem jakie bezpieczniki zastosowałem. Trafo takie jak w załączniku na wyjściu chcę uzyskać 24V i 2,5A. No więc dobry dałem bezpiecznik na pierwotne, czy dać mniejszy ?
  • Poziom 20  
    myślę, że na pierwotnym 0,5A starczy a to i tak dużo spróbuj (0,3A to będzie w przybliżeniu 69 VA) na pierwotnym
    no i jak chcesz 2,5A na wyjściu to transformator ok. 100 VA było by dobrze zamontować