Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lg 710bh poziome zaklucenia i odchylanie

arti83 19 Kwi 2006 21:09 717 2
  • #1 19 Kwi 2006 21:09
    arti83
    Poziom 18  

Na początku byly zaklucenia obrazu kture ujawnialy sie poziomymi paseczkami kture lataly po calym ekranie i 25% obnizeniem obrazu w dul,po 30min pracy monitor przybieral bardziej lub mniej paseczków na ekranie i na samym koncu obraz skurczyl sie do poziomego paseczka.Monitor dostalem w tym stanie i po ogledzinach doszlem do wniosku ze niewidac spuchnietch kondesatorów po odlaczeniu kabla vga obraz tez mial zaklucenia,po poprawieniu lutów na plycie i na kinolu nic sie niezmienilo.Monitor w srodku wygląda jak nowy i dokladnie niewiem co mam teraz zrobic,prosze o nakierowanie mnie na wlasciwy tor i wytlumaczenie co i jak mam zrobic w nim.
    PS zamieszczam zdjecie jak bylo przed skurczeniem sie obrazu,te grubsze paski są od aparatu :) http://img414.imageshack.us/my.php?image=zdjcie313ek.jpg

0 2
  • #2 19 Kwi 2006 21:30
    psooya
    Poziom 36  

Witam problem leży najwyrażniej w torze zasilania układu odchylania pionowego wyglada to na wysuszone elektrolity albo przy samym układzie odchylania albo na przetwornicy. zobacz jaki masz układ odchylania ściagnij note do niego w pdf-ie i zobacz gdzie ma zasilanie nastepnie włłącz monitor i sprawdź czy hjest tam odpowiednie napiecie zasilania. Ja bym profilaktycznie wymienił wszystkie kondki elektrolityczne na przetwornicy
    Pozdrawiam

0
  • #3 23 Kwi 2006 02:55
    arti83
    Poziom 18  

monitor ma wlniety pion i poziom wiec nierobie go:)

0