Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta 1250W, pobieranie papieru-blokowanie podzcz. wydruku

20 Kwi 2006 07:06 1154 5
  • Poziom 23  
    Witam, drukarka ma problem z pobraniem papieru (nie jest to separator i rolka -wyczyszczone i wymienione) , w momęcie kiedy ma pobrać papier słychać ruwnomierny odgos po lewej stronie (po str.napędu) a wałek na którym jest rolka nie obraca się, jeżeli obrucę go ręcznie (popchnę w odpowiednim momęcie np.śrubokrętem) to papier pobierze ale przy następnej kartce potrafi się zablokować nawet w połowie wydruku. Zdarza się że potrafi wydrukować nawet 15 kartek bez problemu, a potem zablokować przy prostym wydruku jednej kartki, .Koła zębate wyglądają na nieuszkodzone, koło (sprzęgło ) które spełnia rolę napędu i sprzęgła dla rolki pobierającej też jest sprawne (prawdopodobnie ) ale właśnie na nim powstaje ten równomierny stukot podczas pobierania papieru, jeżeli miałktoś podobny problem i go rozwiązał, to proszę o podpowiedź

pozdrawiam
    grzeban
  • Poziom 16  
    masz połamaną którąś zembatkę sprawdz wszystkie dokładnie
    na którejś jest ukruszony ząb
  • Poziom 13  
    Masz połamaną część która nazywa się "Cam".
    Do tej drukarki ta właśnie część została zmodyfikowana.

To znany i częsty problem w tym modelu.
  • Poziom 23  
    Witam, dzięki za podpowiedź, według parts katalogu "cam" to 3 różne elementy i który jest wadliwy 2,3,4 czy powinno się je wszystkie wymienić na nowy ulepszone elementy, ja podejrzewałem element "8, GEAR" ,ale ciężko mi to sprawdzić ponieważ nie mam dostępu do części od minolty, jeżeli wie ktoś gdzie te elementy można dokupić to będę wdzięczny
    pozdrawiam
    grzeban
  • Poziom 15  
    Witam
    Panowie możecie mi podrzucić SM do Minolty 1250W ?
    Mam ten sam problem, wiem która zębatka poszła, chcę ją zidentyfikować.

pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam
    Tak dla porządku bo Ktoś z szanownych czytających może także potrzebować.....
    Żeby już nie szukał bo wyszukiwarka różnie działa.... ;))
    Tutaj leży katalog... : kliknij tutaj
    Pozdrawiam
    "Serwek" :))