Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 1100, pobiera po kilka kartek

Adabet 20 Kwi 2006 10:39 3546 17
  • #1 20 Kwi 2006 10:39
    Adabet
    Poziom 10  

Mam problem z drukarką Hp 1100 LJ - pobiera po kilka kartek. gdzie mam szukać przyczyny?

0 17
  • #2 20 Kwi 2006 12:38
    joseph-auto
    Poziom 18  

W podajniku papieru wyczyść/wymień gumowe elementy. Czasami zależy to od papieru.
    Podsumowywując trzeba rozebrać maszynkę, i przejrzeć solidnie tor prowadzenia papieru.
    Wydajnie pomaga wymiana elementów gumowych.
    Jeśli jest taka potrzeba mogę uzupełnić informacje o rysunki.

0
  • #3 20 Kwi 2006 13:15
    Adabet
    Poziom 10  

Uprzejmie dziękuję, czekam już pół dnia na informację i usiłuję rozebrać hp 1100. Dotarłem już do wnętrza i spróbuję coś z tymi wałkami ale wydaje mi sie, że to jakieś uszkodzenie separatora. Jeśli można proszę o rysunki.

0
  • #5 20 Kwi 2006 13:44
    Adabet
    Poziom 10  

Separator to to gumowe owalne kółko? Jeśli tak to już to wymieniłem i jakoś nie pomaga. Niewiem czy nie jest to jakieś mechaniczne uszkodzenie którego nie mogę się dopatrzyć. Dzięki za manuala, ale dawno go dokładnie obejrzałem i jakoś nic. Drukarka potrafi zabrać nawet 10-20 kartek na raz - i to jest dziwne...

0
  • #6 20 Kwi 2006 15:53
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

Separator to nie to gumowe owalne ale to szare z korka co jest pod czarnym owalnym

0
  • #7 20 Kwi 2006 16:37
    Adabet
    Poziom 10  

Nie znajduję niczego z korka, mimo najszczerszych chęci. Może to być z innego materiału?

0
  • #8 20 Kwi 2006 22:28
    paryss
    Poziom 15  

Chwila to pobiera po kilka kartek na raz czy pobiera pojedynczo ale sie zacina ?

0
  • #9 21 Kwi 2006 08:36
    Adabet
    Poziom 10  

Właśnie - jak pisałem pobiera po kilka kartek, jak zabierze zbyt dużo to sie zacina. Jeśli 2-3 to drukuje normalnie.

0
  • #10 21 Kwi 2006 09:06
    Janusz.P

Pod rolką jest zamocowany taki element z plastiku (najczęściej w kolorze białym) na końcu tego jest przymocowany pasek z "korka" Po tum ślizga się ta rolka Właśnie ten element zapobiega pobieraniu więcej niż jednej kartki naraz. Jezeli ten elemeny jest zuzyty to masz efekt właśnie taki. Pasek ten jak jest dobry to lekko wystaje nad ten plastik

0
  • #11 21 Kwi 2006 10:09
    Adabet
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję Panie Januszu, ale pod jaką rolką? Pierwszy raz próbuję naprawiać drukarkę. Przepraszam.

0
  • #12 21 Kwi 2006 10:24
    Janusz.P

patrząc na drukarkę od przodu. otwórz drukarkę wyjmnij cartridge. Za cartridge widzisz jajowatą rolkę pobierania papieru. A ten separator jest za tą rolką. niestety aby się do niego dobrac to należy rozebrać drukarkę. Jak zdejmniesz obudowy to od tyłu drukarki będzie go widać. Jest tam wachliwy element który dociska kartki do rolki w czasie pobierania. Na śroku tego elementu znajduje się separator. Niestety aby go wynienić najlepiej jest rownież zdemontować rolkę pobierającą wraz z ośką (zapamiętać ustawienie wszystkich elementów znajdujących się na ośce)

0
  • #13 21 Kwi 2006 11:06
    Adabet
    Poziom 10  

Zaczynam rozumieć - ten separator to taki prostokątny element na sprężynce? U mnie w dwóch przypadkach jest tam wklejony pasek raczej podobny do gumy, nie korka. Czy o właściwym elemencie mówię?

0
  • #14 21 Kwi 2006 11:21
    Janusz.P

i oto chodzi w zaleznosci od wykonania w jednych drukarkach jest to pasek przypominający korek w innych gume albo plastik

0
  • #15 21 Kwi 2006 11:46
    Adabet
    Poziom 10  

Super, i co mam z tym separatorem zrobić? Wygląda całkiem porządnie. Spróbuję oczywiście go wymienić. A może to wina sprężynki dociskowej?
    Tymczasem dziękuję.

Dodano po 11 [minuty]:

I jeszcze jedno. Czy aby uniknąć rozbierania całej drukarki mogę zerwać ten pasek i coś pod niego podkleić aby wystawał ponad plastik? Pisał Pan wcześniej, że powinien nieco wystawać.

0
  • #16 21 Kwi 2006 12:04
    Janusz.P

to że ładnie wygląda to nie wszystko. njlepiej wymienić całość- pasek razem z plastikiem. Nie jest to drogi element kosztuje kilkanaście zł. Można się rownież ratować podklejając coś pod pasek i podnieść go do góry o jakiś 1mm, można też sprobowac odwrocić pasek 0 180 stopni dół do góry a górą na dół

0
  • #17 28 Lip 2006 05:14
    Hal
    Poziom 11  

Janusz.P napisał:
    to że ładnie wygląda to nie wszystko. njlepiej wymienić całość- pasek razem z plastikiem. Nie jest to drogi element kosztuje kilkanaście zł. Można się rownież ratować podklejając coś pod pasek i podnieść go do góry o jakiś 1mm, można też sprobowac odwrocić pasek 0 180 stopni dół do góry a górą na dół

podaję link do bardzo prostej metody usprawnienia separatora bez rozkręcania drukarki:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2857770#2857770

0
  • #18 08 Sie 2006 13:38
    Adabet
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję za pomoc.

0