Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner CAT CS-907 kasuje zawartość pamięci

20 Kwi 2006 11:40 2082 9
  • Poziom 12  
    Amplituner CAT CS-907
    Skasowana zawartość pamięci (jedyną usterkę którą znalazłem to D28-zenerka 7,5V w zasilaczu)
    Wymieniłem pamięć i diodę, było OK dwa tygodnie.
    Ponownie wykasowana pamięć, na forum nie doczytałem się co jest przyczyną kasowania zawartości pamięci.
    Proszę o sugestie bo brak mi doświadczenia w sprzęcie audio.
    Na forum przeczytałem wszystkie posty na temat CATA ale nie znalazłem przyczyny takiej usterki.
    Rozwiązaniem nie jest kolejna wymiana lub programowanie pamięci.

Pozdrawiam???
  • Poziom 41  
    pewno podtrzymanie... bateryjka albo buś??
  • Poziom 12  
    Dzięki za zainteresowanie.
    Nie wnosi to nic nowego do tematu, interesuje mnie przyczyna, która powoduje kasowanie pamięci.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Dołączam się do pytania.
    U mnie problem ten występuje czasami przy włączaniu (średnio raz na tydzień)- zachowuje się tak jakby ktoś przycisnął reset i wszystkie ustawienia znikają do wartości początkowych.

Czy ma ktoś może schemat do tego urządzenia lub wie gdzie można coś takiego znaleźć?

Dodano po 11 [minuty]:

Nie mam pewności, czy uszkodzenie zawartości pamięcie (bo zapewne z tego to wynika) jest spowodowane wyłączeniem, czy włączeniem. Gdy wzmacniacz pracuje lub jest wyłączany do stand-by objaw ten nie występuje. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to zwiększenie/wymiana pojemności na zasilaniu procesora i/lub odsprzęgnięcie zasilania na pamięci szeregowej. Mam przeczucie, że zapis ustawień do pamięci następuje przy wyłączaniu zasilania i za szybko spada tam zasilanie - zanim wszystkie dane zostaną tam zapisane.
    Po takim "resecie" wzmacniacz startuje z ustawieniami fabrycznymi, które są zapewne zapisane w pamięci na procesorze (8x51).
    Ciekawe co by było, gdyby zabronić mu zapisów do tej pamięci (wymusić na sztywno Read zabezpieczając wcześniej szeregowym rezystorem linię danych przed nadawaniem z dwóch stron) - może ktoś ma jakieś spotrzeżenia.
    Ja bez schematu niestety chodzę po omacku.
  • Poziom 12  
    Jestem zainteresowany schematem jeśli ktoś ma byłbym wdzięczny
  • Poziom 11  
    Przyjrzałem się dokładniej i zauważyłem, że podczas włączania zasilania czasami na ułamek sekundy przełącza się na zasilanie ze standby.
    Prawdopodobnie ten ułamek sekundy przy spadającym zasilaniu wymusza zapis stanu do EEPROMu i wystarczał, aby zapis tych kilkuset bajtów nie kończył się poprawnie. Wymieniłem kondensatory w zasilaczu części cyfrowej i efekt "migotania" zasialnia przy włączeniu przestał występować. Na razie kasowanie pamięci nie pojawiło się - zobaczymy jak długo.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za sugestie pójdę tym tropem.
    Sprzęt jest u klienta, trochę to potrwa jak zrobię dam odpowiedz.
    Dzięki
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Byłem na urlopie, sprawa jest jeszcze otwarta
    Pozdrawiam.