Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica 553XT, przy każdym obrocie wydaje przytłumiony

28 Maj 2003 15:24 3147 5
  • Poziom 2  
    Mam pytanie- kiedy pralka pierze to bęben przy każdym obrocie wydaje przytłumiony dzwiek( do tej pory takich nie wydawał).Tak jakby sie zacierał. Pralka wode odciaga normalnie.
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Proponuję zdiąć pasek z silnika i ręką obróciś koło pasowe bębna.Jeżeli prz tej próbie będzie słychać ten dzwięk to są uszkodzone łożyska.
  • Poziom 2  
    Witam, dziekuje za rade jutro to zrobie, bo dziś padam z nóg.
    Pozdrawiam. Joanna
    ps. silniki chodzi tylko sie bardzo grzeje
  • Poziom 11  
    Mogło jeszcze coś wpaść (zostało wciągnięte) do zbiornika, zatrzymało się na grzałce i teraz trze o bęben.
  • Poziom 2  
    Ja mam podobny objaw w Amice WMN1062M i nawet wiem, że uszkodzone jest łożysko. Problem jest innego rodzaju - nie potrafię odkręcić śruby mocującej oś bębna do koła z paskiem transmisyjnym (taka z szerokim kołnierzem). Połamałem parę wkrętaków i końcówek - w końcu kupiłem sobie profesjonalną końcówkę ("gwiazdka" T40) i dzwignię i... nic. Trzyma jakby zapieczone było. Przekonany jestem że musi być na to jakiś sposób ale nie siłowy, bo śruba już jest już bardzo nadwyrężona i większych obciążeń nie wytrzyma. Wpadła mi do głowy myśl, że może była wkręcana na "zimno".
    Bardzo proszę o pomoc - jak ją odkręcić?
  • Specjalista AGD
    Mnie też to raz dopadło. Udało się ją ruszyć przecinakiem.
    Przedtem mocno oklepalem ją. Moczenie w wynalazkach raczej
    nie pomoże, bo makarony wkręciły ja na kleju.
    Żeby się nie okręciła :) Tacy skrupulatni.
    Jak to nie pomoże, to chyba tylko bormaszyna.
    Na końcu rozwiercić do fi 6.8 i przegwintować na M8.
    Z tymi łożyskami nie zwlekaj, bo jak wytrzesz oś,
    to ta cała robota długo cieszyć nie będzie.