Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor SONY KV-E2511D brak obrazu !!! POMOCY !!!

hajduk1234 20 Kwi 2006 18:52 1828 2
  • #1 20 Kwi 2006 18:52
    hajduk1234
    Poziom 11  

Witam!Mam problem z telewizorem SONY KV-E2511D.Po włączeniu go, nie ma obrazu(czarny ekran) a głos jest ok.Kineskop się elektryzuję i po włączeniu na kineskopie po bokach na ułamek sekundy w rogach pokazuje się biały kolor, tak jak na wszystkich telewizorach sprawnych.Pare miesiecy temu jak ten telewizor działał, to ściemniał sie ekran po jakims czasie zanikał ekran, paski się pojawiały potem, i nagle siadł obraz.Bardzo proszę o pomoc co może być uszkodzone ponieważ nie mam teraz telewizora :( Pozdrawiam.
    Sprawdziłem PK żarzenie/ luty, napięcia S2 i jak reguluje scren to wtedy mam białe paski a dalej niewidać obrazu :cry: :cry:
    niewiem gdzie jest wzmacniaczy wizji
    moze mi ktoś pomuc NIEMAM TELEWIZJ POMOCY

0 2
  • Pomocny post
    #2 20 Kwi 2006 19:41
    zuhrtvavisat
    Poziom 24  

Witam, jakie napięcia na R,G,B-katodach? Wymień elektrolit w zasilaniu wzm.
    wizyjnych, posprawdzaj napięcia z przetwornicy (elektrolity napewno do wymiany), zimne luty nie tylko na pk, ale na płycie głównej, a szczególnie
    okolice trafa wys,nap. To na początek.

0
  • Pomocny post
    #3 20 Kwi 2006 20:32
    tadziu47
    Poziom 22  

Witam !
    W/w TV jest schassis - AE1A , gdzie często spotykałem się z zimnymi lutami w torze sygnałowym . Przy ostukiwaniu płyty sygnałowej " A " obraz się chwilami pojawiał . Po przelutowaniu filtrów ; T101 , T102 , SWF101 , odbiornik pracował poprawnie .
    Pozdrawiam !

0