Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co można wykorzystać ze starego tunera?

tomek.m 20 Kwi 2006 19:07 939 5
  • #1 20 Kwi 2006 19:07
    tomek.m
    Poziom 12  

Mam dwa niepotrzebne analogowe tunery satelitarne i chciałbym się dowiedzieć czy można z nich wykorzystać jakieś elementy. Głównie interesuje mnie wykorzystanie podzespołów do układów audio lub optoelektronicznych. Wśród scalaków znalazłem lc7533 podobno można wykorzystać go do regulacji głośności? Dla jasności podaje marki tunerów: HUTH 1020LT oraz Grundig STR 310. Za wszelkie ciekawe pomysły z góry dzięki.

Moderowany:

Przeniosłem z SAT. H(k).

0 5
  • #2 20 Kwi 2006 21:04
    szycha
    Poziom 17  

możesz je komuś odsprzedać, na analogu łatwiej ustawić satelity, niż na przyrządzie., to jedna z wielu opcji wykorzystania tych tunków. Jak chcesz, to zawsze możesz zrobić z nich podstawki do kwiatów :):):):):):):)

0
  • #3 20 Kwi 2006 22:49
    Marek09
    Poziom 24  

A do mnie przychodzi co parę dni dziwny gość, widać że biedny i chętnie zabiera takie stare tunery albo inne stare działające i niedziałające zabawki jak widea lub TV nienadające się już do niczego i chyba wyciąga z tego miedź.
    Ja się cieszę, że on się cieszy i on się cieszy że coś ma.
    Oddaj biednemu. Poczujesz się lepiej.

0
  • #4 21 Kwi 2006 00:05
    opelr
    Poziom 29  

Chyba nie zrozumieliście tomka ,chodzi tu o wykorzystanie sprzętu /części we własnym zakresie ,zapewne wiele elementów z takiego tunera czy innych można wykożystać ale trzeba znać zasade działania każdego z nich i miec jakiś plan :)

0
  • #5 22 Kwi 2006 20:48
    Pocieszny
    Poziom 38  

Wpisz symbole części w wyszukiwarce na www.elenota.pl. Znajdziesz tam dokumentację prawie do wszystkiego.

0
  • #6 23 Kwi 2006 09:39
    lysy1980
    Poziom 29  

Witam
    Ja prponuje www.alldatasheet.com do elenoty sam kupe przenioslem z tej strony (oczywiscie te nie podpisane przez alldatasheet) tam sa nawet noty z CEMI
    PZDR!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo