Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara- Ucieka prąd z akumulatora.

barth71 21 Apr 2006 14:18 5213 8
e-mierniki
 • #1
  barth71
  Level 10  
  Witam. Mam problem z Xsarą 1.8 98r. Mianowicie w ciągu 3 dni akumulator rozładowuje sie do zera,tak że nawet centralny nie zadziała.Sprawdziłem pobór prądu w spoczynku i wyszło prawie 0,9A !!!
  Posprawdzałem tez na którym bezpieczniku jest najwiekszy spadek tego poboru i wyszło że na bezpieczniku numer 25 (pamięć radia,centralka alarmu,zegar,złącze diagnostyczne) . Taki opis jest w ksiązce obsługi. I teraz jest problem bo alarmu to to nie ma,no chyba że chodzi o immo. Nie wiem gdzie zacząc szukać. Może jakiś przekażnik tylko który. Proszę o jakieś sugestie,może ktoś miał taki problem.
  Pozdrawiam
 • e-mierniki
 • #2
  papa10
  Level 14  
  Zacznij od alarmu, potem radio, musisz go fizycznie odłączyć i sprawdzić pobór, aż znajdziesz.
 • e-mierniki
 • #3
  barth71
  Level 10  
  no i w tym jest problem bo jak napisałem tam nie ma alarmu. I gdzie szukać tej centralki immo lub rzekomego alarmu. N aschemacie bedzie. Może ktoś ma taki schemat?
 • #4
  papa10
  Level 14  
  Jak nie ma alarmu to szukaj po urządzeniach przypisanych do tego bezpiecznika, instrukcja jest ogólna do większości możliwych konfiguracji.
  Ja typuję radio wydłub go i sprawdź prąd.
 • #5
  barth71
  Level 10  
  Ok. "Wydłubie" radio :-) i sprawdze. A jeśli to radio to czy ktoś ma taka moc naukową co w tym radiu może prą pobierac? tzn.jaka usterka.

  Dodano po 14 [minuty]:

  no i w tym jest problem bo jak napisałem tam nie ma alarmu. I gdzie szukać tej centralki immo lub rzekomego alarmu. N aschemacie bedzie. Może ktoś ma taki schemat?
 • #6
  Albercik 321
  Level 25  
  Podlacz amperomierz do akumulatora(tylko nie daj Boze zebys probowal zapalic autko,bo sie skopci miernik) i wyciagaj po kolei bezpieczniki,obserwujac miernik.Na tym na ktorym pobor pradu spadnie to na tym trza ci szukac uplywnosci.
 • #7
  B o n u s
  Level 15  
  sprawdz ile jest elektrolitu w akumulatorze
 • #8
  zi.ko
  Level 26  
  Do sprawdzenia poboru prądu najlepszy jest miernik cęgowy mierzący prąd stały. Po prostu chwyta się cęgami kolejne przewody i patrzy jaki płynie w nim prąd.
 • #9
  Marcinek_1977
  Level 11  
  Ok. "Wydłubie" radio i sprawdze. A jeśli to radio to czy ktoś ma taka moc naukową co w tym radiu może prą pobierac? tzn.jaka usterka.

  Witam.
  Niektóre radia mają zmostkowany przewód żółty (zasilanie) z czerwonym(podtrzymanie), lub ktoś je zmostkował i wtedy w niektórych radiach jest włączony wzmacniacz a objawia się to np. zapaloną kontrolką lub nie ma widocznych oznak. Wyciągnij radio, podłącz amperomierz i wyjmij kostkę zasilającą z radia i powinno wyjść szydło z worka.