Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Protel -> PDF - nie ma gdzie lutować!

21 Kwi 2006 15:02 971 2
  • Poziom 12  
    Witam
    Całkiem niedawno zacząłem pracować w Protelu więc przypuszczam, że z mojej winy pojawiają się błędy.
    Kilka płytek już zrobiłem na podstawie wydruków z Protela i za każdym razem był ten sam problem. Żeby wydrukowac schematy do pdf'a musiałem to robić po kilkanascie razy zanim pojawiły się na wydruku wszystkie elementy.
    Dzisiaj zrobiłem najprostszy schemat jaki chyba można zbudować i w żaden sposób nie potrafie tego wydrukować do pdf'a.
    Na rysunkach które załączyłem do tego posta widać wyraźnie o co chodzi.
    Po wydruku pojawiają się tylko ścieżki, mimo że w podglądzie wydruku wszystko wygląda w porządku.
    Co moze być przyczyną takiej sytuacji?

Do tworzenia plików pdf używam Adobe Acrobat 7. Może wina leży po stronie tego właśnie programu bo przy drukowaniu na kartke wszystko jest w porządku. Niestety nie jestem w stanie "przeskoczyć" pdf'a ponieważ nie mam w domu drukarki laserowej, a w drukarni nie mają protela.

Jakich Wy programów używacie do drukowania pdf?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Zainstalowałem program PDF Creator i dostaje wydruk z punktami lutowniczymi.
    Teraz pojawił się kolejny problem.
    W Protelu ścieżki wyglądają idealnie - rys1
    W podglądzie wydruku Protela już widać drobną rozbieżność pomiędzy ścieżkami, a punktami lutowniczymi - rys2
    W utworzonym pdf'ie różnica ta jest już bardzo wyraźna - rys3

Z czego to wynika? Mój błąd czy programu? No i czy da się to jakoś naprawić, czy pozostaje sie tylko z tym pogodzić?

Pozdrawiam.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Ja używam PCB123 do rysowania płytek, ale również drukuję do pdf.
    Używam do tego wirtualnej drukarki PDFFactory pro [http://www.pdffactory.com/] - wydruk jest dobrej jakości, a jeśli potrzebuję umieścić kilka rysunków na jednej kartce lub powielić je to używam Foxit PDF Editor - najlepszy program do edycji PDF jaki znalazłem, jeśli chodzi o grafikę - nie gubi dziurek w polach lutowniczych i nie tworzy przerw miedzy odcinkami ścieżek.