Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik DT-838 - usterka

trasiu 21 Apr 2006 18:57 2442 10
    trasiu
    Level 2  
    Mam wlasnie taki miernik http://allegro.pl/show_item.php?item=95193736
    Po wlozeniu wtyczek do gniazdka w domu, w celu sprawdzenia natezenia w gniazdku cos w nim „strzelilo”, poniewaz chyba poplynelo w nim za duze natezenie (miernik moze badac max. natezenie do 10A – taka jest wartosc podana w instrukcji). No i z tego powodu miernik teraz nie odczytuje napiecia stalego ani zmiennego, natomiast natezenie wskazuje poprawnie. Oczywiscie stale napiecie mierze dla bateryjek, a zmienne dla pradu w instalacjii domowej i okazuje sie ze zadna wartosc sie nie poakzuje na ekraniku. Dodam ze przewody wszystkie sa prawidlowo podlaczone, wiec wina lezy w czym innym. I tak wlasnie chce sie dowiedziec jak moge naprawic ta usterke, co tam wymienic i czy wogole sie oplaca to naprawiac? (cena miernika z przesylka to 18 zl).
    Aha i jak nastawie na mierzenie napiecia czy to zmiennego czy stalego to mimo ze nie dotykam stykami do zadnego zrodla pradu to na ekranie wyswietlaja sie jakies wartosci i sie zmieniaja co 1 sekunde, a jak wloze styki do pradu to na ekraniku pokazuje sie tylko 1 na miejscu liczby tysiecy areszta miejsc jest wtedy pusta (1 _ _ _ ).

Mysle ze jasno sie wyrazilem a jak nie, to pisac, zadawac pytania to sprecyzuje swoja odpowiedz.

Z gory dzieki za pomoc
    Pozdr
    artkoz3
    Level 17  
    Trochę zabawny ten twój post , ale niech tam !
    Po pierwsze jakie natężenie mierzyłeś w gniazdku (natężenie można zmierzyć wtedy , gdy płynie prąd pobierany przez jakiś odbiornik )
    Druga sprawa przełożyłeś kabel od miernika na styk amperomierza ?
    No i prąd mierzy się podłączając miernik szeregowo z odbiornikiem , czy tak zrobiłeś ?
    To tyle przedszkola w miernictwie !
    Naprawa , chyba sam rozumiesz , jest tu delikatnie mówiąc kpiną.
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    trasiu
    Level 2  
    No to tak:
    artkoz3: to bylo tak – wlozylem jedna koncowke do jednej dziurki w gniazdku, a druga koncowke do drugiej dziurki. I to wszystko, zadne urzadzenie nie bylo wlaczone do obwodu.

„Druga sprawa przełożyłeś kabel od miernika na styk amperomierza ?” – tu nie wiem o co Ci chodzi. Nie rozumiem co masz na mysli mowiac: przelozyc kabel od miernika na styk amperomierza:|.

No wiem ze natezenie mierzy sie podlaczajac miernik szeregowo zodbiornikiem. Tylko chodzi o to, ze ja wogole zadnego odbiornika nie mialem w obwodzie.

No z naprwa to troche przesadzilem. Ale jak to bezpiecznik siadl tak jak to powiedzial Stasiektoja to bez przesady, ale nowy wstawic sobie potrafie. A jak nie, to nawet do serwisu moge dac i mam z glowy.

P.S. Jestem poczatkujacy wiec badz tolerancyjny. Kazdy kiedys zaczynal od poczatku.:D

Stasiektoja: Sprawdze ten bezpiecznik. No i druga sprawa: wlasnie robie tak jak napisales sprawdzajac napiecie ( ACV i 750) i pojawia sie ta jedynka caly czas :cry:

EDIT: Ehh.. bezpiecznik dobry jest, wiec to musi byc cos innego :|.

P.S. Nawet jak sie nie da naprawic to bedzie to dla mnie jakies doswiadczenie i juz bede wiedzial jak sie natezenie mierzy :D. Czlowiek uczy sie na bledach :D Zreszta jak cos, to duzej straty nie ma :D, kupie sobie nowy :D

Pozdrawiam
    oj
    Level 42  
    Kup nowy, miernik jest nie naprawialny, bezpiecznik możesz nie sprawdzać

Poczytaj trochę o mierzeniu napięć, prądów miernikami
    trasiu
    Level 2  
    Oooooooo.. nienaprawialny !!?? Myslalem ze wszystko sie da naprawic :D.

P.S. bezpiecznik sprawdzony i jednak dziala
    User removed account
    User removed account  
    trasiu
    Level 2  
    OK. Dzieki. No to jak sie nie da to sie nie da :| Kupie sobie nowy i bedzie git a ten zostawie tak jak mowisz.

Aha, ale temperature i natezenie dobrze mierzy :P i zwarcie tez pokazuje, wiec jeszcze sie moze przydac ;P Ale nowy i tak musze kupic ;P
    Pozdr dla wszystkich i dzieki.
    artkoz3
    Level 17  
    Po prostu jestem w szoku !!!!!
    Niedługo termin początkujący będzie oznaczał człowieka , który kupił sobie miernik i zastanawia się co można nim zmierzyć !!
    Dobrze ,że w sieci mamy tylko 230V , bo aż strach pomyśleć co by było gdyby przyszło do głowy mierzyć jakieś wyższe napięcie .

Wniosek : człowiek , który zakupi najtańszy miernik staje się początkującym elektronikiem - to prawda ,że ja teżkiedyś byłem początkującym ale trwało to wiele lat nauki w szkole , gdzie za takie przygotowanie do wykonywania podstawowych pomiarów (nie znam prostszych) profesor podłączał nas do induktora i pokręcając korbką próbował nam uzmysłowić co może grozić człowiekowi , który uważa ,że jest "początkującym elektronikiem" (nieraz piszącym na forum elektroda).
    wyraźnie napisałeś ,że mierzyłeś natężenie . które dla twojej wiadomości wyrażone jest w amperach i oznacza prąd pobierany przez odbiornik ze źródła napięcia .
    Stasiektoja - nie pisz ,że ja kiedyś byłem początkujący , bo na takim poziomie to ja byłem jak miałem 8 lat i przyglądałem się swojemu ojcu , który elektronikiem jest od 30 lat , a obecnie prowadzi własną firmę elektroniczną w Wiedniu od kilkunastu lat.
    No i wreszcie : to forum zobowiązuje do jakiegoś minimum ; co to jest natężenie,napięcie i amperomierz.
    Nie jest to absolutnie walka z autorem tego postu , wręcz przeciwnie zachęta , aby posiąść niezbędne minimum.
    Pozdrawiam wszystkich piszących w tym temacie!

Moderated By oldboy:

W dziale "Początkujący..." przymykamy oko na brak odpowiedniej wiedzy...

User removed account
    User removed account  
    artkoz3
    Level 17  
    Ok! Sorry !!
    Nie chciałem nikogo urazić ! Dlatego napisałem ,że nie jest to atak na autora postu . Niestety dla mnie jest ogromna różnica między brakiem odpowiedniej wiedzy , a całkowitą niewiedzą , nie mniej jednak chciałbym , aby moje wypowiedzi miały wydźwięk pozytywny , za tem przepraszam wszystkich dotkniętych i namawiam do zdobywania wiedzy nawet na tym pierwszym etapie początkującego "serwisanta", bo chyba z serwisantami mamy tu doczynienia.