Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik led. Nie mruga, wszystkie diody świecą.

DJ Davi 21 Kwi 2006 20:42 2736 7
  • #1 21 Kwi 2006 20:42
    DJ Davi
    Poziom 21  

Zrobiłem wskażnik led według poniższego shematu ale po uruchomieniu go okazało się że nie mruga tylko świecą wszystkie diody. Co może być tego przyczyną?

0 7
  • #2 21 Kwi 2006 21:45
    Olo999
    Poziom 20  

Jak podłączysz wejście do masy to też świecą?

0
  • #3 21 Kwi 2006 21:52
    Lolter
    Poziom 2  

mam pytanie-gdzie podawany jest ten sygnał audio? przez rezystor 33k się domyślam i powinien działać.... tylko o co chodzi z tym plusem na plusie zasilania?

0
  • #4 21 Kwi 2006 22:24
    DJ Davi
    Poziom 21  

Rezystory 1kΩ są podstawą tego by poszczególne diody LED zaświecały się przy rożnych poziomach sygnału audio. Nie ma powodu by nie zmieniać tej wartości. Ale wartości powyżej 5kΩ może spowodować, że niektóre LEDy w ogóle się nie zaświecą. Układ można przerobić dla większej liczby wzmacniaczy operacyjnych, no i nie muszą to być koniecznie LM324. Upewnij się jednak co do ich rozkładu wyprowadzeń.

Rezystor 33k na schemacie obniża sygnał wejściowy. Wartość ta może być zmieniona, dlatego warto zrobić układ najpierw na płytce próbnej. Układ w tej wersji prądowej jest dobry dla poziomu liniowego na wejściu (np. ze źródeł: aux out), ale może być przerobiony bo pobierany był sygnał z głośników.

Punkt "audio +" podłączamy do dodatniego bieguna zasilania, podczas gdy do "audio -" podłączamy sygnał wejściowy. Potencjometr 50k może być wykorzystany do określenia czułości układu.

0
  • #5 20 Maj 2006 22:25
    DEMON-FX
    Poziom 22  

witam mam pytanko jakie opory zastosować jeżeli chce zrobić to na 16 diodach?? jakie dac zasilanie?? czy to moga byc tylko 1 słyupek diod?? a jak bym dał szeregowo p[o 3??

0
  • #6 13 Lis 2006 14:38
    mloteczek1
    Poziom 13  

Czy ma ktoś może projekt płytki do tego albo chociaż zdjęcie jak to wygląda po złożeniu....??

0
  • #7 13 Lis 2006 15:12
    UlfgaR
    Poziom 23  

Przyczyną świecenia diod a nie migania może być niepodłączenie źródła dzwięku, albo słaby styk kabla doprowadzającego muzyczke do układu.

0
  • #8 13 Lis 2006 15:15
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,
    mam zasadnicze pytanie:
    co dzieje się z diodami kiedy ten układ jest odosobniony (nie jest podłączony do źródła sterujacego), świecą, czy nie świecą?

Pozdrawiam

0