Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 1.4 99. Szukam wszelkich dostępnych informacji.

22 Kwi 2006 00:28 4329 4
  • Poziom 17  
    Witam.
    Właśnie stałem się szczęśliwym lub nie posiadaczem autka jak wyżej. Auto kupiłem w stanie raczej opłakanym mimo tego rocznika, wstyd przyznać, ale poprzednik nie przykładał wagi do wyglądu i działania pojazdu.
    Mam kilka mniejszych usterek i ustereczek, w związku z czym poszukuję wszelkiej dostępnej informacji na temat tego samochodu. Byłbym wdzięczny dosłownie za wszystko co możecie mi tu na forum zapodać, bo widzę, że o głupią serwisówkę czy instrukcję obsługi w języku polskim to już niebagatelny problem :(. Tak więc mile bym widział jakieś informacje nawet w języku angielskim /jako tako speak english :P/, a najchętniej w polskim.
    Czyli podsumowując, szukam wszelakiej maści informacji na temat Citroena Berlingo benzyna 1.4 z 1999 roku (łopatologicznie :)).
    Z góry dziękuję za wszelkie info...
  • Poziom 17  
    Moze inaczej.Opisz te swoje usterki i moze sie cos zaradzi,bo tak to bedziesz mial wszystko i nic.
  • Poziom 17  
    Brak podświetlenia tablicy rozdzielczej, wiązka i bezpieczniki odpadają, czyli podejrzewam lampki, brak oświetlenia wstecznego - w tym przypadku lampki sprawne, konektory również. Wyciek (mały) oleju spod uszczelki - no tu sprawa prosta, czyli jej wymiana. Mam również podejrzenie co do temperatury silnika, już po krótkiej pracy silnika, w środku czuć zapach lekkiego przypalenia. Niby pokazuje temperaturę w normie, no ale... ten zapach, być może berlinga tak mają, nie wiem.
    Możesz mi wierzyć, ale poprzednik tego auta był totalnym flejtuchem i niedbał o autko wogóle, poza dolewaniem benzyny i oleju. Tak więć usterek jest na pewno więcej, jak dojdę do nich to poinformuje, liczę, że pomożecie panowie :). Po prostu w chwili obecnej najpierw muszę opłacić OC i zrobić przegląd, bo możecie wierzyć lub nie, ale szanowny poprzednik chasał po drogach bez tego (sic!!). Tak więc nie mogę na razie wypróbować autka na drodze. Stwierdzam to co mogę na placu...

Chciałem również podziękować za link i zainteresowanie moją sprawą :).

Mam również pytanie, czy w kluczyku jest zamieszczona "bateryjka" od immobilajzera?
    Drugie pytanie, ile auta tego typu mogą wyciągnąć przebiegu, obecnie mam około 220 tys.
    Trzecie - nie działają światła wstecznego (bezpieczniki ok(, co może być przyczyną poza wiązką?
  • Poziom 1  
    Witam. Nabyłem niedawno Berlingo z '99 w wersji Multispace. Powymieniałem prawie wszystko co trzeba i została mi do zrobienia przekładnia kierownicza plus jakies drobne rzeczy. Pytanie moje brzmi czy nie znacie może stron gdzie można tanio nabyć części do Berlingo, mogą być używane byleby sprawne było.

I jeszcze jedno pytanie. Nie podświetla mi się tablica rozdzielcza. Kontrolki się świecą ale nie ma podświetlania zegarów. Chciałem zacząć od wymiany bezpiecznika ale ni hu hu nie wiem który to :) Może ma ktoś schemat bezpieczników do tego modelu?