Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 Tonowy roger beep?

22 Kwi 2006 00:42 7190 13
  • Poziom 23  
    Witam, poszukuje schematu 3 tonowego roger beep, mniej wiecej chce zeby dzwiek wyglądał tak: Wysoki ton, niski ton, wysoki ton. Czy posiada ktoś z Was taki schemat? Szukałem juz na forum lecz nic na ten temat nie znalazłem.
    Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi :)

Filip
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    To polece mikrofon CB-Compact, masz wszystko co chcesz.
  • Pomocny post
    Takie trzytonowe, które pewnie słyszałeś to beep z radia i z mikrofonu Sadelty.
    De gustibus non est disputandum. :D
    Michał
  • Poziom 23  
    Nowego mikrofonu nie chce :) Potrzeba mi tylko sam roger beep? jest jakis schemat dostepny w sieci? Szukałem i na elektrodzie i w google, i nic nie znalazłem :(

Filip
  • Pomocny post
    Cytat:
    SAB0600 SAB-0600 UKŁAD SZT 61.14 74.59
    Układzik fajny do tego celu , ale cena ... zaporowa ! :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Mój roger beep jest na U450B ale trudno dostępny układ i drogi. link na allegro
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Popełniłem kiedyś 10-cio tonowy :D w ramach eksperymentu oczywiście. Nie posiadam schematu, ponieważ był to prototyp. Generator był na 555 licznik bodajże 4017 tony ustalało się wartościami rezystorów, które przez licznik dołączane były do obwodu czasowego 555 i zmieniały częstotliwość tonu generowanego przez tenże. Proste i genialne ;)
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Takiego 3 tonowego rogera robiłem w ten sposób że wykorzystałem tradycyjny układ "syreny dwutonowej". Czas zwłoki nadawania na bipa lub częstotliwość zmiany tonów syreny trzeba tylko tak dobrać aby słyszalne były tylko 3 pierwsze tony.

Do tego nadaje się doskonale CMOS 4093 gdyż tylko na jednym jego funktorze wykonujemy działający generator. A jest ich 4ry do dyspozycji w czipie. Dodatkowo funkcja dwuwejściowej bramy NAND daje możliwość wykonania prostej logiki rogera.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Zasadniczym problemem w instalacji układu ROGER w CB jest sposób przełączania RX/TX. Niestety. bez przekaźnika w układzie trudno się obejść

Tu jest ten opis na PICu za darmoche bez punktów:
    http://members.aon.at/deepspacenine/kinzi/hobbies/hamradio/

:D

p.s.
    Na dole jest przycisk "pomógł" ale go nie naciskaj bo forumowicze produkują się z zasady bezinteresownie. :D
  • Pomocny post
    Moje z punktami, bo za lenistwo trzeba płacić ;)
    M.
  • Poziom 28  
    moim zdaniem - szybko przewstaniesz wykorzystywać ten beep - to denerwuje korespondenta. Nie ma to jak delikatny, cichutki pik prxy kłapaniu na SSB bo oczywiście w AM/FM nie ma sensu stosować bipa....
  • Poziom 23  
    Ok, dziekuje za porady :) juz wiem wszystko. Temat zamykam

Filip