Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips FW768P, nie czyta CD.

deskath 22 Apr 2006 08:29 1421 4
    deskath
    Level 13  
    Mój Philips pewnego dnia na każdą włożoną płytę zaczął twierdzić "no CD". Otworzyłem go, włożyłem płytę. Po włożeniu płyty tacka się zamyka, obraca i silnik "dyga" dwa razy płytę (czyli płyta nie może się po prostu obrócić) i pojawia się napis "no CD". Wydaje mi się że nie może jej znaleźć z powodu braku tego obrotu. Układ do wymiany? :/
    Krzychu7
    Level 40  
    Witam. Uszkodzony jest czytnik. Jeśli nie "zobaczy" płyty, silnik nie będzie prawidłowo kręcił płytą.
    deskath
    Level 13  
    Wdzięczny jestem pomoc ale... Jeszcze bardziej wdzięczny byłbym za jakieś konkretne porady co do działania. ;) Samodzielna wymiana konkretnej części / serwis, itp.
    Krzychu7
    Level 40  
    Można spróbować wyczyścić czytnik. Jeśli nie pomoże pozostaje wymiana (ostatecznością jest nieznaczne zwiększenie prądu lasera za pomocą potencjometru na płytce czytnika, jest to jednak ryzykowne, gdyż nadmierne zwiększenie tego prądu powoduje nieodwracalne uszkodzenie czytnika)
    deskath
    Level 13  
    Hm... Sora za odkopywanie tematu, ale muszę wspomnieć ile zażyczyli sobie za naprawę w autoryzowanym serwisie... Uwaga - trzymajcie się stołków.

195 zł!

Paranoja. :|