Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa - nie działają światła cofania. Który bezpiecznik za to odpowiada?

22 Kwi 2006 20:07 4366 8
  • Poziom 10  
    Witam. Mam mały problem w mojej corsie 1.0 - 99r, nie działają mi światła cofania. Czy mógł by mi ktoś pomóc i wskazać który beżpiecznik powinien być odpowiedzian za ten obwód, bo mam z tym trochę kłopot.
    A może ktoś wogóle jest mi w stanie co nieco podpowiedzięć na ten temat. Chę to spróbować sam naprawić za nim będe zmuszony odwiedzić elektryka. Z góry dziękuje.
  • Poziom 14  
    zaczął bym najpierw od sprawdzenia żarówki , i czy dochodzi prąd do światła wstecznego .
  • Poziom 10  
    Żarówki sprawdzałem, są dobre. Sprawdziłę newet masę - tęż sprawna. Sprawdził bym czy napięcie dochodzi do bezpiecznika, ale nie który to.
  • Poziom 14  
    A sprawdzałeś włącznik światła wstecznego

Dodano po 1 [minuty]:

włącznik światła cofanie ten przy skrzyni biegów - sprawdź go
  • Poziom 17  
    Jeśli bezpieczniki są dobre to nie szukaj czy dochodzi do nich zasilanie,tylko sprawdź włącznik cofania jak zasugerował tomala2301.
  • Poziom 10  
    Też myslałem o tym włączniku ale nie wiem gdzie on jest i jak do niego dotrzeć.
  • Poziom 17  
    Witam
    Do skrzyni biegów na pewną dochodza tylko 2 przewody - te od żarówki wstecznego. Jak je znajdziesz to będziesz miał wyłącznik. Tak przynajmniej jest w Astrze
    Pozdr
  • Poziom 17  
    A jak je zewrzesz i światło się zapali, to jest uszkodzony ten włącznik.
  • Poziom 10  
    To piszecie że szukać przy skrzyni, bo pomyślałem że może przy drążku biegów. Ok . dzięki.