Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra II 1,7 TD. Czy ma wyłącznik zderzeniowy? Gdzie jest?

charli6 22 Kwi 2006 20:36 2157 14
  • #1 22 Kwi 2006 20:36
    charli6
    Poziom 9  

Pomocy!
    Mam Astrę II 1,7 TD. Na parkingu najechałem na krawężnik i "bujneło" mnie. Po tym incydencie auto nie chciało zapalić. Podejrzewam że zadziałał "wyłącznik zderzeniowy" -jeżeli jest. Lub coś się stało immobiliserem. Może ktoś wie gdzie znajuje się takowy wyłącznik jeżeli jest w tym samochodzie. Chociaż skłaniam się że coś się dzieje z immobilaserem bo paliwo nie jest podawane na wtryski. Wszystkim chętnym udzielenia mi pomocy z góry dziękuje.
    charli6(malpa)poczta.onet.pl

• Pomocny post
    #2 22 Kwi 2006 23:13
    marac
    Poziom 20  

Wastrze nie ma wyłącznika, szukaj gdzie indziej przyczyny.

• Pomocny post
    #3 22 Kwi 2006 23:28
    Sławek62
    Poziom 17  

Sprawdź czy pracuje pompa paliwa.

• #4 23 Kwi 2006 08:58
    charli6
    Poziom 9  

charli6 napisał:
    Pomocy!
    Mam Astrę II 1,7 TD. Na parkingu najechałem na krawężnik i "bujneło" mnie. Po tym incydencie auto nie chciało zapalić. Podejrzewam że zadziałał "wyłącznik zderzeniowy" -jeżeli jest. Lub coś się stało immobiliserem. Może ktoś wie gdzie znajuje się takowy wyłącznik jeżeli jest w tym samochodzie. Chociaż skłaniam się że coś się dzieje z immobilaserem bo paliwo nie jest podawane na wtryski. Wszystkim chętnym udzielenia mi pomocy z góry dziękuje.
    charli6(małpa)poczta.onet.pl

Ps
    Dodam że świeci się raz tak raz nie na pomarańczowo kontrolka żółty kwadrat z trybikiem /na desce rozdzielczej znajduje się ona nad czerwoną kontrolką stop/. Kupiłem samochód bez instrukcji obsługi /mam go dopiero 5 dni/. Pomocy!

• Pomocny post
    #5 23 Kwi 2006 09:33
    Usunięty
  • #6 23 Kwi 2006 10:43
    charli6
    Poziom 9  

elektrit napisał:
    Kontrolka modułu chłodzenia silnika.
    Holuj to do dprytnego elektryka który posiada przynajmniej KTS'a

Czym to grozi, ile może to kosztować i co to jest KTS

• #8 23 Kwi 2006 17:12
    charli6
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedz to mój pierwszy własny samochód (oprócz firmowych). Mam "pełne gacie".

• #9 24 Kwi 2006 17:21
    charli6
    Poziom 9  

Kts nic nie pokazał, w serwisie nie maja pojęcia co jest przyczyną że auto nie pali.

• Pomocny post
    #10 24 Kwi 2006 18:11
    Jacek79
    spec od auto-elektro

pojedz do jakiegos dobrego warsztatu, bo widze ze trafileś na kiepski serwis

• #11 24 Kwi 2006 18:32
    charli6
    Poziom 9  

Podobno są nieprawidłowe wartości na jakimś czujniku na pompie paliwowej. Z tym jechaniem to nie taka prosta sprawa auto nie jeździ, a wiekszość moich znajomych chwali ten warsztat.

• Pomocny post
    #12 24 Kwi 2006 18:40
    Usunięty
  • #13 24 Kwi 2006 18:45
    charli6
    Poziom 9  

Co to znaczy usterka układu krytycznego nr1 jestem zupełnie zielony w tym temacie

• #14 24 Kwi 2006 19:36
    hanse
    Poziom 12  

stawiam na pompę - w dieslu jak pompa daje paliwo to silnik pali (zakładam że akumlator, rozrusznik, komputer sterujacy wtryskiem sa ok i wał korbowy z tłokami sie obraca) - raczej trudno jest go zepsuc w normalnej eksploatacji choc utalentowani się zdarzaja - w niektórych autach np w punto jest układ odcinajacy paliwo w przypadku zderzenia (puntoII na 100%) nie wiem czy jest w astrze. Ale musiales nieźle uderzyc w ten krawęznik - masz szczęscie że poduchy nie odpaliły!

• #15 25 Kwi 2006 19:08
    charli6
    Poziom 9  

Witam
    Wracam z serwisu, komuter nie wykrył błędów, nie ma błędów na pompie, immobilajzer też bez błędów. Obecnie pompa jest wykręcona oddana jest do sprawdzenia. Mam pytanie tego typu? Czy pompa wtrysku może popsuć sie od najechania na krawężnik? Czy są jakieś wcześniejsze oznaki że się psuje? Czy taką pompę można <zregenerować>?Astra 1,7 td. Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME