Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AMICA PA5560A411 - niszczy ubrania

Jasiek690 22 Kwi 2006 23:08 6409 24
  • #1 22 Kwi 2006 23:08
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Witam.

Pralka od jakiegoś czasu skacze po łazience i niszczy ubrania (przeciera) - widoczne ślady gumy - domyslam sie że to fartuch.
    Co może być tego przyczyną?
    Łożyska nie mają wyczuwalnych ręką luzów.
    Czy wymiana samego fartucha pomoże?

Proszę o pomoc bo szkoda mi ubrań :(

Pozdrawiam Jarek

0 24
  • Pomocny post
    #2 22 Kwi 2006 23:35
    bolczyk13
    Poziom 18  

A w jakim stanie jest ten fartuch? Czy jest gdzieś wytarty i szorstki?Sprawdź go dokładnie.A skakanie pralki nie ma wpływu na przecieranie się ubrań.Opisz dokładniej co się dzieje z tym skakaniem.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 22 Kwi 2006 23:52
    eeban
    Specjalista AGD

za duży wsad?,pralka musi stac stabilnie!!!!!!!!

0
  • #4 23 Kwi 2006 09:21
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

A może to jest jeszcze stary model :D I cierpi na tę samą przypadłość co stara radziecka Wiatka? :?

Na poważnie:
    ruszałeś coś przy szybie w drzwiczkach? Jak szyba będzie "za krótka" to szmaty będą wpadać między bęben i fartuch i będą przecierane :wink:

0
  • #5 23 Kwi 2006 09:35
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Nic nie ruszałem z fartuchem jakiś znacznych uszkodzeń na nim nie widać. Jest trochę szorstki.
    Wiem ze to z tym skakaniem to 2 różne rzeczy. Przesuwa sie prawie zawsze niezależnie od ilości wkładu. Raczej nie jest przeciążana.
    Dziękuję za zainteresowanie.

0
  • #6 23 Kwi 2006 09:45
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Jest nieustawiona. Wyreguluj ustawienie pralki poprzez obracanie nóżek. Użytkownicy pralek zapominają o tym po kilku latach :? A druga sprawa to czy szczelina pomiędzy bębnem i fartuchem nie jest zbyt duża? Jeśli tak to wymiana fartucha na nowy i prawidłowe założenie go :wink:

0
  • #7 23 Kwi 2006 09:54
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Szczelina miedzy bębnem a fartuchem ma 4-5 mm. Pralkę poziomowałem niedawno - raczej stabilnie stoi - ale co pranie się przesuwa - obraca.

Zaciekawiło mnie jeszcze jedno czytając posty na elektrodzie w podobnym przypadku radzą:

wymianę fartucha - to rozumiem
    wymianę łożysk - to rozumiem
    wymianę szklanego okna - tego nie rozumiem (chyba że była jakaś zmiana konstr.)
    wymianę nóżek pralki tego też nie rozumiem.

0
  • Pomocny post
    #8 23 Kwi 2006 10:50
    eeban
    Specjalista AGD

Jasiek690 napisał:
    Szczelina miedzy bębnem a fartuchem ma 4-5 mm. Pralkę poziomowałem niedawno - raczej stabilnie stoi - ale co pranie się przesuwa - obraca.

Zaciekawiło mnie jeszcze jedno czytając posty na elektrodzie w podobnym przypadku radzą:

wymianę fartucha - to rozumiem
    wymianę łożysk - to rozumiem
    wymianę szklanego okna - tego nie rozumiem (chyba że była jakaś zmiana konstr.)
    wymianę nóżek pralki tego też nie rozumiem.

Co niektórzy zalecali wymianę pralki

0
  • Pomocny post
    #9 23 Kwi 2006 11:09
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 23 Kwi 2006 12:37
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Cytat:
    Z tego co pamiętam to była zmiana konstrukcyjna i dotyczyła pralek wychodzących na spacer podczas wirowania Very Happy

Czyli by było to co u mnie

Cytat:
    Co niektórzy zalecali wymianę pralki

Fakt dobra rada dzieki :D:D

Czyli co powinienem wynienić oprócz pralki ?

0
  • #11 23 Kwi 2006 13:10
    chester8
    Poziom 18  

co do skakania zdejmnij górną pokrywe jest przykręcona z tyłu pralki i sprawć czy obudowa bębna luźno sie rusza i czy obudowa pralki jest wtedy stabilna, może ci sie zatarły te amortyzatorki które są pod bębnem... w bębnie są te plastikowe ,,wariaty" może któryś jest pęknięty ichaczy o ciuchy...

0
  • #13 23 Kwi 2006 13:56
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Bleble widziałem to ale z czego sie składa "zestaw na tańczącą pralkę" ??

Dodano po 5 [minuty]:

chester8 napisał:
    co do skakania zdejmnij górną pokrywe jest przykręcona z tyłu pralki i sprawć czy obudowa bębna luźno sie rusza i czy obudowa pralki jest wtedy stabilna, może ci sie zatarły te amortyzatorki które są pod bębnem... w bębnie są te plastikowe ,,""wariaty""" może któryś jest pęknięty ichaczy o ciuchy...

Te plastykowe ""wariaty"" są ok Bęben też sie w miarę sprawnie porusza - amortyzatorki nie czuć by się przycinały, mam tylko wrażenie że jest pochylony do tyłu ale to chyba tak ma być.

Pralkę rozbierałem niedawno bo pobierała przy praniu płyn do płukania przyczyną były zarośnięte kamieniem dyszę. Ale pewnie o takiej przyczynie wiecie.

0
  • Pomocny post
    #14 23 Kwi 2006 14:03
    skryn
    Admin grupy AGD

Jasiek690 napisał:
    z czego sie składa "zestaw na tańczącą pralkę" ??

1. Fartuch.
    2. Wziernik (szkło).
    3. Stopki.
    4. Sprężynka stabilizująca wanny.

Reszty (dodatkowe węże i króćce) nie musisz wiedzieć, bo masz pralkę bez zaworu przesterowania.

Powymieniaj to wszystko, co w punktach i będziesz miał problem z głowy, czyli "tańczenie" i "wciąganie, niszczenie".
    Powodzenia.

0
  • #15 23 Kwi 2006 14:06
    starob
    Poziom 25  

wytwórca zmienił typ fartucha - może masz pierwszy wypust mam to samo serwis zalecił wymiane fartucha na "ulepszony" model.
    Nie testowałem.
    Zalecam wymiane pralki co i ja uczynie.
    Amica totalna pała usterki średnio raz w miesiącu co też się potwierdza ilością temetów na forum

0
  • #16 23 Kwi 2006 14:12
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Cytat:
    Powymieniaj to wszystko, co w punktach i będziesz miał problem z głowy, czyli "tańczenie" i "wciąganie, niszczenie".
    Powodzenia.

Dzięki. Tylko pytanie jak poznać jaki typ fartucha i wziernika znajdę?
    Mam jedną możliwość zakupu tego - przez net. Więc czy jest jakaś widoczna różnica?

0
  • #17 23 Kwi 2006 14:36
    chester8
    Poziom 18  

Co do amortyzatorków są tam chyba trzy, to że jest pochylona, to moze któryś z nich szlak trafił , chodzi mi o ten z tyłu i teraz ta sprężyna co w nim jest go nie wypycha do góry , mój pochyla sie po przodu i jest dodatkowp umocowany na samych wierzchu sprężynką odciągową żeby pion trzymał... taka mała jest pomiędzy obudową pralki a obudową bębna

0
  • #18 24 Kwi 2006 12:55
    janusz222
    Poziom 10  

Witam może to śmieszne co powiem ale czy sprawdziłeś i jestes pewien że usunięte są wszelakie blokady bębna spodkałem sie z takim przypadkiem i co okazało się że klient nie usunoł wszystkich zabespieczeń blokujących bęben pralka prała ale jej praca była podobna do pracy twojej pralki brak odpowiedniej amortyzacji bebna był tego powodem a powodowało to nie usunięcie wszystkich zablokowań jakie stosuje producent do zabespieczenia produktu w transporcie . z poważaniem Janusz 22

Ortografia, interpunkcja!
    skryn

0
  • #19 24 Kwi 2006 13:07
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

janusz222 napisał:
    Witam może to śmieszne co powiem ale czy sprawdziłeś i jestes pewien że usunięte są wszelakie blokady bębna spodkałem sie z takim przypadkiem i co okazało się że klient nie usunoł wszystkich zabespieczeń blokujących bęben pralka prała ale jej praca była podobna do pracy twojej pralki brak odpowiedniej amortyzacji bebna był tego powodem a powodowało to nie usunięcie wszystkich zablokowań jakie stosuje producent do zabespieczenia produktu w transporcie . z poważaniem Janusz 22

Dzięki za pomysł. Ale usunąłem :D

0
  • #20 24 Kwi 2006 16:22
    chester8
    Poziom 18  

może jest uszkodzony program i nie ma funkcji układania prania???

Jak jest pusta tez tak wariuje???

0
  • Pomocny post
    #21 24 Kwi 2006 19:24
    luk_jag
    Specjalista AGD

Witam. Jakiś czas temu miałem podobny przypadek ale wtedy rozkręcił się magnes w tacho i pralka wariowała przy wirówce.Warto sprawdzić.
    Pozdrawiam

0
  • #22 24 Kwi 2006 22:07
    skrynowa
    Poziom 11  

O wiem, bo moj maz naprawia takie prali i wiem ze jak wciagaly ciuchy to trzeba powymieniac te zestawy.
    a okno, to jakies wieksze niz planowali w amika i fartuchy, to tez mialy inny rodzaj gumy
    stopki i sprezynka,cos wiem ale nie bardzo kojarze

0
  • #23 25 Kwi 2006 09:45
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Dziękuję wszystkim.
    Części już zamówiłem w Amice. Jak przyślą biorę się do pracy.

P.S. W moim mieście za sam fartuch musiałbym zapłacić 87 zł !!! (bez wymiany oczywiście). I człowiek który to u nas naprawia stwierdził że go nie trzeba wymieniać tylko wystarczy nożem ściąć rant :) i że Amica żadnych zmian nie wprowadzała. Polsce gratulujemy fachowców.
    Na szczęście są ludzie którzy znają się na rzeczy.

W Amice 129 zł za fartuch, wziernik, nóżki i sprężynę

0
  • Pomocny post
    #24 25 Kwi 2006 10:15
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Jasiek690 napisał:
    ... i że Amica żadnych zmian nie wprowadzała. Polsce gratulujemy fachowców.

Bzdura :!: Pierwsze fartuchy były bardziej sztywne przez co przenosiły więcej drgań na obudowę :!: Teraz są bardziej miękkie przez co nie przenoszą tylu drgań :?

Polsce gratulujemy fachowców :D

0
  • #25 09 Maj 2006 07:17
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Tak ale dlaczego w zestawieniu Pralka - Fachowiec - Klient-laik (czyli ja)
    Ja muszę to wiedzieć żeby się nie dać zrobić "fachowcowi" w ................

I wychodzę z założenie jeśli coś możesz zrobić sam to spróbuj może Ci się uda.

Oczywiście bez pomocy ludzi na forum pewnie nie doszedł bym do tego.

Podobna sytuacja z tym samym fachowcem miała miejsce w sytuacji jak pisałem wyżej. Jak ta pralka pobierała mi płyn do płukania na początku cyklu
    jako że jego zakład jest mi po drodze spytałam co to może być i czy da się to naprawić padło na wymianę elektrozaworów. A okazało się że to kamień na dyszach tych nad pojemnikiem na proszek. No cóż takie życie. Ale przynajmniej jest wesoło (może nie wszystkim).
    Pozdrawiam.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ciąg dalszy przygód z pralką:
    Jak juz pisałem zamówiłem zestaw "na skaczącą pralkę" miał składać się z fartucha, szkła, nóżek i innych drobiazgów. Amica przysłała mi zaś zestaw "na pompkę bez filtra" No cóż paczkę odsyłam i czekam na dobrą.
    Kiedyś zrobię ją :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Praleczka śmiga wymieniłem to co wyżej.
    Pozdrawiam
    Jarek

0