Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odczyt eepromu w AVR za pomocą Pony-prog

pgp 23 Kwi 2006 00:24 2255 4
  • #1 23 Kwi 2006 00:24
    pgp
    Poziom 19  

mimo że program który zapisuje pewne dane do eepromu działa poprawnie, to gdy chcę sobie odczytać stan tego wewnętrznego eepromu zawartego z ATmega 32, to wywala mi same FF.... CZemu nie mogę poprawnie odczytać zawartości EEPROMU za pomocą funkcji Read Data(EEPROM) bo takiej używam. Pojemność jaką odczytuję jest niezgodna...
    EEprom w procku ma 1 KB, a program pokazuje 33 K czyli około tyle ile ma pamięć flash...

Dodano po 10 [minuty]:

Odczyt pamięci programu - Read Data(FLASH) działa dobrze.
    Odczyt flasha jest zakończony komunikatem :
    Read successful
    Device Size: 33792 Byte; odczyt eepromu daje taki sam komunikat. Różnica jest w tym że odczyt programu faktycznie zwraca zawartość hex programu - taka jaka jest w okienku gdy wgrywa sie program, a odczyt eepromu jak już pisałem daje same FF....

0 4
  • #2 23 Kwi 2006 10:36
    adamusx
    Poziom 27  

Jestes pewnien ze odczytujesz na pewno EEProm a nie cala zawartosc pamieci uC? Mi odczyt dziala dobrze, wiec z Pony raczej wszystko ok.

0
  • #3 23 Kwi 2006 22:18
    pgp
    Poziom 19  

TAk - odczytuję eeprom. jaką masz wersje Pony Prog ? bo ja:

PonyProg2000 - Serial Device Programmer
    Version 2.06f Beta Mar 5 2005

a moze znacie jakiś inny program który obsługuje programator typu ISP STK 200 i umożliwia odczyt EEPROM-u ??

0
  • #4 23 Kwi 2006 22:48
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda

program wbudowany w bascoma radzi sobie z tym proramatorem przyzwoicie

0
  • #5 24 Kwi 2006 23:53
    jacur
    Poziom 32  

Mam jeszcze pytanie : kolor danych w tabeli masz zielony czy fioletowy??
    Bo w ponyprogu na zielono są dane w pamieci flash na fioletowo na samym dole pamiec eeprom. jezeli odczytujesz pamiec eeprom to tez wyswietla zawartosc flesha w którym bedą same wartosci FF.

0
  Szukaj w 5mln produktów