Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki, płyta główna Asus K8N4-E Deluxe. Bardzo cicho słychać.

b0dzi0 23 Kwi 2006 08:29 1915 10
  • #1 23 Kwi 2006 08:29
    b0dzi0
    Poziom 17  

mam płyte główną ASUS K8N4-E Delux ze zintegrowaną kartą dżwiękową która ma z tyłu obudowy 6 wejść (Wejście liniowe, wyjście na głośnik przedni, Wejście mikrofonu, wyjście na głośnik, wyjście bocznego głośnika, wyjście na głośnik centralny). Do Wyjścia na głośnik przedni mam podpięte główne głośniki, a słuchawki z mikrofonem mam podpięte do Wyjścia na głośnik i wejścia mikrofonu. Aby słuchawki działały razem z głównymi głośnikami musiałem ustawić tryb 4 głośników (wtedy głośniki są jako 2 przednie, a słuchawki jako 2 tylne) niestety takie ustawienie powoduje że słuchawki strasznie cicho grają... jak sie rozmawia z kimś przez mikrofon to wogóle nie słychać co mówi 2ga osoba, na głośnikach jest ok (nie trzeba nawet głośno ustawiać). Sterowniki mam najnowsze od producenta, w jaki sposób mam to ustawić aby było dobrze :?:

0 10
  • #2 23 Kwi 2006 08:46
    mrrudzin
    Poziom 39  

Może ustawić "odwrotnie"?
    Zobacz gdzie jest silniejszy sygnał wpinając słuchawki. Powinieneś dostać z oprogramowaniem do MoBo jakiś mixer. Zobacz jak są ustawione poziomy dźwięku (zdjęcie w załączniku).
    W mojej płycie (ASUS A7N8x-e deluxe) gdy wpinam słuchawki pod line out (wyjście głośników FRONT - jasnozielone) głośność jest wystarczająca.
    Możliwe też że (u mnie w opcjach surround settings) trzeba zaznaczyć CLONE w miejscu Encoding options (czyli sklonować dźwięk puszczany na kanały tylnie z tym z kanałów przednich).

0
  • #3 23 Kwi 2006 10:55
    b0dzi0
    Poziom 17  

niestety nie ma u mnie żadnych zaawansowanych opcji :/
    panel od ustawien wygląda tak jak na obrazku, niestety nie mam panelu przedniego i nie moge podłączyć słuchawek tam gdzie dla nich miejsce :/

0
  • Pomocny post
    #4 23 Kwi 2006 11:16
    mrrudzin
    Poziom 39  

podłączysz słuchawki pod to drugie gniazdko - efekt też jest słaby?

0
  • #5 23 Kwi 2006 11:25
    b0dzi0
    Poziom 17  

jak zamieniam miejscami z głośnikami to jest lepiej :) tzn słuchawki glosniej graja, ale jest problem z dzwiekiem, na glosnikach nie slychac wyraznie wszystkiego, bo sa ustawione jako tylne glosniki :/

0
  • #6 23 Kwi 2006 14:29
    mrrudzin
    Poziom 39  

A co się kryje pod opcją efekt dźwiękowy ?
    Może jest gdzieś np. 6 chanel stereo albo coś w tym stylu?

0
  • Pomocny post
    #7 23 Kwi 2006 15:39
    zorbek
    Poziom 30  

A nie lepiej kupić taki zwykłay rozgałęźnik na JACK 3.5mm:))?? Przecież w trybie 4 głosniki sygnał jest wydzielany na poszczególne tory wg specyfikacji PRO-LOGIC :))

0
  • #8 23 Kwi 2006 21:01
    mrrudzin
    Poziom 39  

Cytat:

A nie lepiej kupić taki zwykłay rozgałęźnik na JACK 3.5mm:))?? Przecież w trybie 4 głosniki sygnał jest wydzielany na poszczególne tory wg specyfikacji PRO-LOGIC )

Zależy od konfiguracji karty dźwiękowej co próbuje koledze zasugerować na różne sposoby :)

U mnie na przykład sygnał stereo idzie na wyjścia front i rear.

0
  • #9 23 Kwi 2006 21:34
    zorbek
    Poziom 30  

Jeszcze nie spotkalem karty muzycznej ze zdyblowanym wyjsciem stereo:)) To że po włożeniu sluchawek grają obi enie znaczy że ten sygnał jest stereo:))

0
  • Pomocny post
    #10 23 Kwi 2006 23:46
    mrrudzin
    Poziom 39  

Cytat:

Jeszcze nie spotkalem karty muzycznej ze zdyblowanym wyjsciem stereo:)) To że po włożeniu sluchawek grają obi enie znaczy że ten sygnał jest stereo:))

To znaczy że mam unikatową kartę dźwiękową a raczej drivery do niej. Jak widać w załączniku - po lewej opcje ustawień dla głośników efektowych:
    - None - czyli jak jest dźwięk przestrzenny, to odpowiednie kanały są tam kierowane
    - Clone - jeśli jest stereo - to lewy kanał pojawia się dokładnie tak samo na wyjściu Rear i Front (prawy tak samo)
    - Delay - ustawia opóźnienie (w ms) pomiędzy przodem a tyłem - pozwala uzyskać pogłos
    - Preset - czyli sygnał w głośnikach efektowych to sygnał z frontu przepuszczany przez odpowiedni efekt (np. pomieszczenia)

Dodam jeszcze że po prawej jest opcja do konfiguracji subwoofera - aby ten działał w przypadku "stereo", a nie tylko dźwięku z specjalnym kanałem na subwoofer - można zaznaczyć tą opcję i dźwięk z wszystkich kanałów będzie filtrowany i wszystko co poniżej np. 70 Hz trafi do kanału LFE, reszta tam gdzie powinna (do odpowiednich kanałów).

0
  • #11 24 Kwi 2006 09:56
    b0dzi0
    Poziom 17  

niestety musiałem zastować rozgałęziacz o którym wspomniał zorbek, w opcjach grzebałem się dość długo i nie znalazłem nic podobnego do tego o czym pisał mrrudzin, być może moja sieciówka tak już ma...
    Temat uważam za zamknięty, dzięki wszystkim za wypowiedzi

0