Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer GM-4 podłączenie

magik2k3 23 Apr 2006 11:28 1001 0
    magik2k3
    Level 14  
    Witam, mam mały problem zwykle udaje mi się je rozwiązywać za pomocą opcji szukaj jednak tym razem nie znalazłem nic co by mi pomogło.
    Posiadam wzmacniacz Pioneer GM-4 jest to jakiś staroć ale na pewno działa bo został wywalony przez mechanika z samochodu kolegi bo twierdził że przez to się instalacja psuła :) nie do końca w to wierzę ale dla mnie lepiej bo kumpel mi go dał, i postanowiłem go podłączyć .
    I tu się pojawia mój problem jak go podłączyć, przeszukałem google i elektrode i żadnego schematu czy instrukcji nie znalazłem.
    Podłączenie jest raczej dziwne nie ma zacisków żadnych ale z obudowy wychodzą 2 kable, jeden jest ekranowany, w tym bez ekrany sprawa raczej oczywista, kabel czerwony zasilanie brązowy masa, i jeszcze 2 zielone i szare przewody do podłączenia głośników więc wzmacniacz ma 2 kanały (no chyba że się mylę)
    Ale problem mam z tym ekranowanym przewodem domyślam się że to musi być wejście audio i zapewne sterowanie wzmacniacza tylko nie jestem w stanie rozpoznać które przewody za co są odpowiedzialne.
    W Kablu ekranowanym jest 6 następujących przewodów:
    2 Najgrubsze Czerwony i pomarańczowy
    Czarny i żółty o nieco mniejszej średnicy niż 2 poprzednie
    I w dodatkowej izolacji z drugim ekranem 2 najchudsze przewody biały i czerwony.
    Może ktoś ma taki wzmacniacz albo miał z nim do czynienia i wie jak by to podłączyć?

Przewody o kolorze czerwonym i pomarańczowym mają podobna srednicę jak te od wyjścia na głośniki, zaryzykował bym stwierdzenie że to może być wejście na kanał lewy i prawy właśnie, ale może ktoś ma lepszą teorię.