Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zdalny pulpit między IP-ami wewnętrznymi

picior 23 Kwi 2006 12:07 3701 8
  • #1 23 Kwi 2006 12:07
    picior
    Poziom 12  

witam. Ten temat był juz na forum ale odpowiedzi konkretnej nie znalazłem. Kumpel siedzi w anglii a ja w Polsce. On ma kompa w jakiejś większej sieci Lan ma inny IP kompa ,bramy i inny IP DHCP, ja też siedze za routerem i AP wifi. Ze zdalnym w XP nie ma problemu. Koleś przechodzi przez kreatora zdalnej pomocy wysyła mi plik przez GG i łączę się znim przejmując kontrolę nad jego kompem. Czym się różni TA zdalna pomoc od takiego kombajnu jak PCanywhere albo np remote control Pro , RealVNC ,TIGHTVNC? dlaczego one wszystkie nie chcą sie połączyć . Forwardowałem porty na moim routerze ale do bramy kumpla w anglii nie mamy dostępu.Dziwne że PCanywhere za 1000 zł daje ciała przy zdalnym z XP za 400 zł.Konfiguraowałem (raczej poprawnie) programy po stronie kupla w anglii przez zdalny XP i nic. Nie zalezy mi na wielkim bezpieczeństwie tylko na połączeniu automatycznym bez potrzeby obsługi zdalnego po drugiej stronie. Jest taka firma która udostępnia zdalne połączenie przez HTTPS ale wołąją 100 miesięcznie. Proszę o pomoc. lub choćby o linki gdzie znajdę odpowiedź.
    Podejrzałem plik zadlnej pomocy wysłany mi prze kumpla jest wnim adres wewnętrzny i port reszta to dla mnie hieroglify

ps zainteresowany podam linki do powyższych programów vs full

pozdrawiam

0 8
  • #2 23 Kwi 2006 22:09
    Stanisław2003
    Poziom 28  

Te pozostałe programy pracują chyba tylko w swoim środowisku .Także próbowałem kilka razy uzyskać połączenie inaczej niż zdalnym pulpitem XP i nici z tego wyszły.Przypuszczam,że pozostałe programy mają jakieś luki jeżeli chodzi o forwardowanie portów.

0
  • Pomocny post
    #3 24 Kwi 2006 10:18
    halif
    Poziom 26  

Zacznijcie od stworzenie wirtualnej sieci LAN po HTTP. Proponuję do tego program Hamachi. Teraz, na powstałych, wirtualnych interfejsach możecie sobie postawić VPN i powinna działać...

0
  • #4 24 Kwi 2006 10:30
    mpn103
    Poziom 34  

Powinno działać ale nie musi :)
    Ja to już sprawdzałem, Hamachi wykorzystuje protokół UDP zaś pulpit zdalny potrzebuje TCP i tu się wszystko gryzie. Oczywiście gry czy inne badziewią będą działać ale pulpit nie

0
  • #5 24 Kwi 2006 12:41
    vinci
    Poziom 25  

kiedyś kupiłem na allegro program o nazwie "owieczka", który działał na zasadzie nasłuchiwania portów i zadziałało mi to przez dwie sieci NAT ale ponieważ niewiele osób kupiło ten program, gościowi potem zawiesili konto jedeyne co mi przyszło na myśl to to, że to mógłbyć program szpiegowski (między innymi bo nie zmienia to faktu, że pulpit zdalny mi zadziałał) :) przestraszayłem się i wyrzuciłem aplikacje....

0
  • #6 25 Kwi 2006 18:23
    solcon
    Poziom 19  

zdalny pulpit działa w hamachi. codziennie korzystam , nie tylko zdalny pulpit działa inne usługi także.

co do pomocy zdalnej za NAT , to działa to poprzez pośrednika (MS) więc ma prawo działać zza 2-ch NAT-ów

pozdrawiam

0
  • #7 02 Maj 2006 23:28
    picior
    Poziom 12  

a może winna jest zapora. kumel ma XP pro bez SP1 ani SP2. Czy goły XP też ma zaporę?

0
  • #8 04 Maj 2006 17:50
    jeyel
    Poziom 13  

Nie znam zdalnego pulpitu, ale znam problem z VNC i NATem. Jak słusznie zauważył "SOLCON" do połączenia za NATem konieczny jest serwer pośredniczący w necie- połączenie odbywa się wtedy na zasadzie forwardu przez serwer. Możesz sam postawić serwer u siebie jeśli masz dostęp do routera i publiczny adres IP. Wystawisz tylko porty TCP/UDP na routerze i przeforwardujesz je na swojego kompa/serwera. Wtedy kolega będzie się dostawał do Twojego serwera, a ty będzie zestawiał tą samą sejsę wewn. i będzie działać. Soft i opis zjadziesz na:
    http://ultravnc.sourceforge.net/
    Sam jeszcze tego nie trenowałem, ale mam info od kolegi z dużą wiedzą o Windowsie - mam nadzieję, że zadziała.

0
  • #9 10 Maj 2006 20:53
    picior
    Poziom 12  

solcon napisał:
    zdalny pulpit działa w hamachi. codziennie korzystam , nie tylko zdalny pulpit działa inne usługi także.

co do pomocy zdalnej za NAT , to działa to poprzez pośrednika (MS) więc ma prawo działać zza 2-ch NAT-ów

pozdrawiam

wielkie zgadza się!

zainstalowałem hamachi , stworzyłem wirtualną sieć lan. kumpel zza 2-giego NATa wszedł na tą sieć w hamachi a potem zainstalował u siebie radmin'a. Podał mi swój wirtualny IP i radmin chodzi jak burza. wielkie dzięki za pomoc.
    Jeśli ktoś chciałby więcej na teamt RADMIN to poczyta tu:http://www.it-faq.pl/EditModule.aspx?tabid=583&mid=1249&def=Cs_ITSCS_CMS_Articles_View&ArticleID=1348
    [url]

0