Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ARISTON LV64 - szybkie konczenie dowolnego programu

23 Kwi 2006 13:48 2184 11
  • Poziom 10  
    Witam,
    Moj problem pojawil sie podczas normalnego (tzn. przez ok. 720 dni dzialala bez pudla) uzywania zmywarki. Az tu nagle:
    ktorykolwiek program bym nie wybral to zmywarka pracuje w cyklu ktory sie opisuje takim zachowaniem
    1. wlaczenie na chwile pompy do wylania wody - to jest raczej normalne zachowanie z tego co kojarze z normalnej pracy
    2. wlacza pobor wydy - to tez jest OK
    ... no i zaczynaja sie schody
    3. po chwili typowego poboru wodu zaczyna dziac sie cos niedobrego "odlosy bulgotania"
    Woda naplywa od spodu czyli wychodzi przez sitko filtru spustu
    4. po kilkudziesieciu sekundach wlacza znowu pompe aby wylac wode ktorej ma niewiele, gdzies ok 3l (zlapalem do do zlewu)
    5. wylacza pompe - konczy prace migajac 2ga dioda, bez dzwieku i pozostaje w takim stanie juz na wieki.
    Rozebralem spod: nie ma sladu jakichkolwiek zalan, styropian jest suchutenki, styk styropianu dziala OK sprawdzony miernikiem,
    Rozebralem panel: mam watpliowsci wzgledem elektroniki (moze w calosci do wymiany) lub tez galki ustawiania programu (ale nie wiem jak sie dobrac do bebechow.
    Jezeli ktos moze mi podpowiedziec co jeszcze mozna sprawdzic, ew. jak usunac opisana usterke, bede wdzieczny.
  • Specjalista AGD
    dogrzeb się do pompy cyrkulacyjnej
    potem poczysc wszystkie filty sitka zwłaszcza te w węzu dolotowym
    na koniec dobrał bym sie do elektroniki i dokładnie posprawdzał połączenia kostek
    powyjmuj je i powsuwaj spowrotem
    czasami brakuje tam zestyku
    na koncu doczepił bym sie do samej elektroniki
  • Poziom 22  
    Witam
    Mnie to wygląda na problem z jakim dosyć często się spotykamy, a mianowicie zassanie wody ze zlewozmywaka przez wąż spustowy na zasadzie naczyń połączonych. Aby wykluczyć tę ewentualność wąż spustowy dla próby wyjąłbym na zewnątrz i luzem powiesił np. na krawędzi zlewu. Przy takim ustawieniu węża uruchomiłbym zmywarkę.
    pozdr. Andrzej
  • Poziom 10  
    Witam,
    Dzięki za sugestie. Jeżeli chodzi o elektronikę to też mam takie przypuszczenia, ale nie mam nic co mógłbym wsadzić na podmianę. Swoją drogą jeżeli wiecie ile kosztuje płytka do takich zabawek będe wdzieczny za podpowiedz.
    W sprawie zassania wody przez wylew... wyciągnąlem maszynę na warsztat (podłogowy) po to aby sprawdzić wanienkę i takie tam. Nie ma możliwości aby cokolwiek dostawalo sie na powrot.
    Bardziej skłaniam się ku sugestiom PBK'a. Cos tam może się znalezc tym bardziej ze przez 2 lata nic tylko lałem sol, wodę, proszek i nabłyszczacz. Jedyne czyszcznie jakie robiłem to filtry w środku zmywarki.
  • Specjalista AGD
    Która dioda mruga, licząc od lewej?
    Sprawdź mikrowyłącznik aqua stopu.
  • Poziom 10  
    Sluchajcie,
    jak dla mnie to sa jaja na max'a. Wlasnie wpadl kumpel i uparl sie aby sprawdzic grzalke... no to sprawdzam cierpliwie bedac przekonany w 100% ze to jest moduł elektroniki a tu bomba! Grzalka jest przepalona i wszystko wskazuje na to ze w soft'cie jest zapisana pracedura sprawdzania. Podlaczylem na sztuke grzalke od pralki i sprzet dziala bez problemow.
    Jutro ostateczna weryfikacja.
    PS. Mruga druga od lewej.
  • Poziom 17  
    Napisałeś, że "w trakcie każdego programu". Czyli w trakcie spłukiwania też.
    Wtedy grzałka napewno Zmywarka ARISTON LV64 - szybkie konczenie dowolnego programu nie jest potrzebna. Coś nie tak opisałeś na wstępie (?)
  • Specjalista AGD
    esem napisał:
    Napisałeś, że "w trakcie każdego programu". Czyli w trakcie spłukiwania też.
    Wtedy grzałka na pewno nie jest potrzebna. Coś nie tak opisałeś na wstępie (?)

Nie byłbym taki pewny :wink:
  • Poziom 22  
    Witam
    O tym mruganiu drugiej diody od lewej trzeba było wspomnieć na samym początku. Dla elektroniki BIT100 (a taka jest zamontowana w tej zmywarce) oznacza to błąd nr 2 czyli: Nie sprawny obwód grzałki.
    pozdr. Andrzej
  • Poziom 10  
    Fakt jest taki że po wymianie grzalki na nowa wszystko gra w 100%.
    Dzięki wszystkim za wsparcie.
    Swoja droga pytanie do samsu100: skad wziac numery oraz opisy bledow do tej maszyny? tak na przyszłość...
  • Użytkownik usunął konto