Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Neostrada-dlaczego nie

23 Apr 2006 14:51 1490 3
  • Level 10  
    Witam serdecznie
    Mam pytanie , chciałem założyć sobie neostrade wiec zadzwoniłem do tp w celu zasięgnięcia infornacji i dowiedziałem się że w mojej miejscowości nie ma możliwości podłączenia neostrady spowodu braku lini na światłowodzie . Czy do neostrady dana miejscowość musi być podpięta przez światłowód ?
    Dzięki za odpowiedzi
    Pozdrowienia .
  • Level 27  
    tp ma racje, założenie neostrady wymaga odpwiedniej lini (światłowód), a odległość od centrali nie może przekraczać 6km
  • Level 19  
    Z tego co widze to ktoś cie poprostu zbył... Ja jak zakładałem neostrade tez miałem podobny problem ale powiedzieli mi że musze poprostu wystąpić z wnioskiem o chęć posiadania neostrady a wtedy oniprzełączą mnie na cyfrowom centrale bo byłem jeszcze na alnalogowej nie wiem oc o dokładnie chodzi no i poczekałem z jakieś 2 tygodnie przysłali mi wszystko podłączyłem i chodzi do dzisiaj... pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

chodzi głównie o cyfrową centrale , moja dziewczyna mieszka jakieś 1,5Km odemnie i powiedzieli jej że sie nie da a zadzwoniła następnego dnia jak ją przekonałem że się da i okazało sie ze jednak się da tak że wydaje mi się że im sie poprostu czasem nie chce nic robić...
  • Level 27  
    Małe sprostowanie: same podpięcie do światłowodu jeszcze nie świadczy o możliwości instalacji neostrady. W małych miejscowościach nawet jeżeli TP zainstaluje centralę cyfrową to często jest ona niedoposarzona w moduły do neostrady i DSla. Ja tak rok czasu czekałem na instalację dodatkowych modułów w centrali. Potem pół roku czekania na zgodę z Katowic, aby można było w tym rejonie założyć neostradę. Parodia!
    6km to teoretycznie. Znajomy mieszkał 4,5km od centrali i powiedzieli, że nie będzie działać i nie założą. Trzeba było pojechać do innego telepunktu i tam już powiedzieli, że założą. Neo chodzi u niego bez większych problemów.

Na starszych centralach zazwyczaj istnieje możliwość podpięcia SDI, ale to 115 kBit/s za 120zł. Tyle dobrze że bez limitu.