Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Testy,wrażenia z odsłuchu subwooferów w przedziale do 1500zł

mike21 08 Nov 2010 19:14 166095 124
    lichus690jp
    Level 17  
    Witam, napiszę coś o swoim sprzęcie :)

Lanzar Max12

Na początku miałem go w oryginalnej obudowie 45l i powiem że nie grał za dobrze. Bas był ale nie za mocny, było słychać świsty przy głośnej muzyce, powietrze uciekało gdzieś szparami ale powiem że potrafił potrząść samochodem.

Testy,wrażenia z odsłuchu subwooferów w przedziale do 1500zł Testy,wrażenia z odsłuchu subwooferów w przedziale do 1500zł

Z czasem zrobiłem nową skrzynię z BR szczelinowym 51l i powiem że byłem zaskoczony że tak zagrał, Ciśnienie miał o wiele większe niż w oryginalnej skrzyni 45l. Bas był mocny, nisko schodził i potrząsnął samochodem wiele lepiej niż poprzednio.

Suba napędzam Carpowerem HPB-1502.
    Jednostka sterująca to Kenwood KDC-W4044U.
    Kable zasilające 18mm2.
    Przód JBL GT5-650C.
    tomeekkk92
    Level 14  
    Dla tych którzy lubią małe sprzęty.

Carpower hpb 602 + Hertz ES200

Hertz w skrzyni zakmniętej 8l . Na początku myślałem że ten subwoofer bedzie za mały. Ale gdy wszystko podłaczyłem to byłem zaszkowany co potrafi zrobić taki mały sub w Ibize. Bardzo mi odpowiada brzmienie tego suba , nie jest to "buczydło" i potrafi kopnąć:D zestaw mnie kosztował 400zł plus okablowanie Dietza 20mm2 i według mnie były to bardzo dobrze wydane pieniądze. Jeżeli ktoś szuka sprzetu który bedzie zajmował jak najmniej miejsca w bagażniku to ten Hertz jest odpowiedni.

Blaupunkt GTA 2 special + Blaupunkt EMB 1200

Zestaw bardzo budżetowy , zamontowany był w Fiacie Uno . No coż , na początek przygody z car audio powinien wystarczyć . Trochę z tego "buczydło" ale zawsze jakos to gra . Na pewno lepszy od GTT 1200 ponieważ mialem okazje porównać. Myśle że za 200zł wraz z kablami to nie kupiłbym nic lepszego.
    Runcajs
    Level 25  
    MB Quart RWE 304 - posiada cewkę 2x 4ohm, wg producenta 500rms. U mnie grał w skrzyni zamkniętej odwrócony magnesem na zewnątrz i z odwróconą fazą o 180 i był spięty w 2ohm. Napędzał go Rodek R1900N, nie wytrzymał niestety tej próby zbyt długo, po trochę ponad godzinie się usmażył. Póki grał to muszę przyznać że dawał radę, bas był baardzo mocny, nie słyszałem jeszcze tak mocnego basu w skrzyni zamkniętej muszę przyznać:P JBL 1502D w zamkniętej się przy tym chowa. Polecam pod warunkiem posiadania słabszego wzmacniacza lub hamulca w sobie by nie podkręcać za bardzo volume na radiu ;)
    Sarever
    Level 19  
    Właśnie dzisiaj złożyłem swój zestaw. A post jest o PowerBass PB-B1254v.2 Black 30 cm. Cena: 369 zł. Pracuję w mostku ze wzmacniaczem CarPower HPB-602. Powiem szczerze, ma bardzo przyjemny basik, schodzi bardzo nisko, basik jest głęboki. Pomimo że to 30 cm nie gubi się w szybszych bitach, nadąża za nim. Sub znajduję się w skrzyni wytłumionej 30l Closed. Na wzmaku pokrętło GAIN na ok. 1/3, pokrętło BASS praktycznie nie ruszane. Skrzynia siedzi w Lanosie sedanie, bagażnik nie wygłuszany.

Trochę danych:
    Głośnik niskotonowy - subwoofer (30 cm).
    Głośnik: jedno cewkowy Średnica: 12" (30 cm)
    Moc RMS: 250 W
    Moc max.: 350 W
    Impedancja: 1x4 Ohm
    Pasmo przenoszenia: 25 Hz - 1 kHz
    X max.: 12 mm (+/- 6mm)
    Średnica otworu: 278 mm
    Głębokość montażu: 155 mm
    Zaciskowe terminale przewodów
    Górne zawieszenie z gumy butylowej
    Przewody wszywane w dolne zawieszenie
    Profesjonalna skrzynia 30L z MDF

Posiadam jeszcze trochę parametrów i wykres do tego głośniczka:
    blazej_siwik
    Level 1  
    Witam Serdecznie

Chciałbym podzielić się wrażeniami z odsłuchu zestawu w Renault Megane Scenic 2001 rok, z fabrycznym odtwarzaczem CD i seryjnymi głośnikami:

-ESX SX1040 MDF German Hi-End 400W RMS w zamkniętej obudowie ciśnieniowej 22L - cena 500zł
    -Crunch GTS-2175 2x175W RMS -cena 350zł
    -kable zasilające 35mm2 -100zł
    -sygnał wzięty z tylnych głośników przez wejście wysokonapięciowe Hig Level, dzięki takiemu podłączeniu jest możliwość regulacji głośności subwoofera poprzez regulacje: przód- tył

Samochód z racji tego że jest autem rodzinnym i potrzebuje także sporo miejsca w bagażniku, byłem zmuszony szukać subwoofera o wielkości 25cm w zamkniętej obudowie. Wybór padł na ESX SX1040 , przekonały mnie parametry tego głośnika i fachowa porada i dobór wzmacniacza do niego ze strony sklepu Hornhagen Car Audio, który polecam dobre ceny i naprawdę znają na tym co sprzedają. WRACAJĄC DO WRAŻEŃ samochód sam w sobie jest dobrze wygłuszony grube tapicerki, miękkie kanapy itp, sam fabryczny zestaw głośnikowy gra naprawdę ładnie i czysto, przednie głośniki ładnie nisko schodzą aż nogawki się machają jak na fabryczne audio polecam, przedni system jest mocniejszy od tyłu którego i tak prawie nie słychać, subwoofer został podpięty w przeciw fazie bass i niskie tony są jakby obecne zaraz pod nagami plecami bardzo blisko przodu, wzmacniacz jest ustawiony: wzmocnienie i moc i głośność na połowę mocy można powiedzieć, że zestaw z każdą minutą gra coraz lepiej bas nie jest taki uciążliwy jak przy otwartych skrzyniach, precyzyjnie przenosi niskie tony i naprawdę daję się odczuć i przede wszystkim usłyszeć naprawdę niskie zejście, efekt jest taki jakby się miało założone na głowę dobrej klasy słuchawki, pewnie jak się głośnik lepiej wygrzeję efekt będzie 2 razy lepszy na razie było ok 2 godziny odsłuchu i na twarzy rysuję się coraz większy uśmiech, na płycie testowej car audio na zawody jakość utworów jest powalająca, subwoofer radzi sobie z nimi znakomicie taka mała skrzynka robi duże ciśnienie, co to będzie jak głośnik się wygrzeje?? :D
    Jak na razie polecam ten sprzęt dla kogoś kto szuka czegoś do słuchania a nie do nagłaśniania osiedla i ulicy :!: , polecam i pozdrawiam Błażej