Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Testy,wrażenia z odsłuchu subwooferów w przedziale do 1500zł

mike21 23 Apr 2006 19:34 166491 124
    mike21
    Level 29  
    Kolejny post mający pomóc potencjalnym użytkownikom tego forum a mianowicie testy z odsłuchu subwooferów w przedziale cenowym do 1500.Prosze o wypowiedzenie się w tej kwestii a na pewno ułatwi to sprawe wszystkim forumowiczom.
    Chciałbym żeby ludzie wypowiedzieli się w kwestii głośników nisko tonowych tak samo jak w przypadku postu „Dobór zestawu odseparowanego na przód (16cm), 200-1000zł”czyli firma model głośnika, cena, rodzaj skrzyni i jej litaż, czym był zasilany i w jakim autku był przeprowadzany odsłuch.

Pioneer TS-w 3004spl cena-720zł (nowy)
    Skrzynia bass-reflex 55L zasilona JBL 1201.1
    Odsłuch dokonany w audi B4 sedan bass mocny i głęboki nadający się idealnie do wolnych rytmów cena zbyt wysoka jak za ten głośnik. W tym przedziale cenowym można kupić znacznie lepszy głośnik.

Magnat XTC 1200 cena 650zł (nowy)
    Skrzynia bass-reflex litraż około 60l zasilona Alpinie MRV-T501
    Odsłuch dokonany w Megane i Oplu kadecie głośnik zagrał porównywalnie jak pioneer TS-W3004spl i dużo lepiej niż 306dvc bass był wyraźnie mocniejszy i głębszy na korzyść XTC cena myślę ze tak jak w przypadku pioniera zbyt wysoka

Magnat X-Power cena (----)
    Skrzynia bass-reflex litraż 45l zasilona SOUND WAVE BO-800 odsłuch dokonany w Oplu kadecie można powiedzieć ze jest troszkę mocniejszy od XTC ale jakość dźwięku dużo słabsza bardziej płytszy bass

JBl GT4-15 cena około 400zł (nowy)
    Skrzynia bass-reflex litraż około 100L zasilona wzmacniaczem MAGNAT TRAXX 600 odsłuch dokonany w BMW E-30 sedan bass głęboki i nadający się idealnie do wolnych rytmów na szybszych rytmach zaczyna się gubić wiec do techno odpada. Można zwrócić uwagę na napęd tego głośnika, który jest taki sam jak w przypadku GT4-12 co chyba będzie lepszym wyborem niż 15 calowa wersja cena powinna być nieco niższa

Earthquake MAGMA 15 cena 1200 (używana)
    Skrzynia bass-reflex litraz około 75l zasilona wzmacniaczem JBL 1201.1,
    odsłuch dokonany w audi B4 sedan bass bardzo głęboki i mięsisty niesamowita moc, precyzja bassu na pewno była by dużo lepsza w skrzyni zamkniętej. Idealnie nadaje się do czarnych rytmów, chociaż na techno tez sobie radzi ale dopiero na wolnych rytmach można poczuć potencjał tego głośnika.

Wszystkie przykłady podane są kierowane tylko i wyłącznie moimi odczuciami z odsłuchu, więc proszę o nie komentowanie w tym poście wypowiedzi. Jeśli coś nie tak proszę pisać na priv.Z braku czasu opisałem tylko kilka modeli by przybliżyć mnij więcej jak sie sprawują. W najbliższych dniach postaram się dopisać coś do powyższych modeli i opisanie kilku następnych modeli, które miałem przyjemność posłuchać i użytkować.

Zapraszam wszystkich do wypowiedzenia się na ten temat. Pozdrawiam!!!
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    dave_19
    Level 23  
    witam. to ja moze zaczne od nizszej ale popularnej polki:

1)boschmann v-1250 sni 12" ( 139 zl nowy - allegro)

skrzynia zamknieta ok. 30 litrow- zabudowa wykonana w bagazniku we wnece nadkola audi 100 C4 kombi, zasilana boschmannem PCH-8000 Z.
    zestaw idealnie do siebie pasuje (glosnik + wzmacniacz), bas jest dosyc gleboki, ale powiedzialbym ze bardziej go czuc na plecach niz slychac, dobrze radzi sobie na hip-hopie ale calkowicie gubi sie na techno, jakosciowo jest dobrze mimo takiej niskiej ceny. ten sam glosnik w skrzyni bas-reflex ok 100 litrow radzi sobie jesce lepiej. konkurent - oczywiscie stx 30 ap.
    raveland
    Level 28  
    GMS 9300 cena 230 nowy
    B-R 37l
    Swego czasu naprawde bardzo dobry budzetowy glosnik dzisiaj juz nie robi takiego wrazenia. Gra ladnie miekko przyzwoicie jednak za nisko nie zejdzie. Idealnie sie nadaje do malych bagaznikow gdzie miejsce gra role-37l to idealne pudlo do tego glosnika.Dobra alternatywa dawneiej jezeli ktosy kupywal boschmanna lub alpharda. Dzisiaj razej nie polecam.

Alphard YW-1207 cena 478 nowy
    B-R 37l( nie nadaje sie do odsluchu), B-R 77l (opis ponizej)
    Wyzsza pulka alpharda, potezy glosnik, prawie 10kg,membrana kewlarowa. Bardzo twarde zawieszenie i trzeba troche mocy zeby go rozbujac. Bass niezwykle miesisty i potezny, potrafi naprawde nieziemsko trzesc jak na 1 glosnik, zchodzi niebiansko nisko jak na12", najnizsze czestotliwosci slicznie brzmia jednak wyzsze juz mecza. Nadaje sie tylko do wolnej muzy w szybkiej sie gubi i powoduje przy wiekszej mocy bol glowy.
    Testy,wrażenia z odsłuchu subwooferów w przedziale do 1500złTesty,wrażenia z odsłuchu subwooferów w przedziale do 1500zł

Beyma Power 12 cena 640 nowy
    B-R 77l, B-R 41l
    Pomimo 500rms i 4 calowej cewki tak naprawde glosnik do bani. Moc rzeczywista jaka moze przeniesc to okolo 250rms i to nie najnizszej czestotliwosci. Posiada blod konstrukcyjny(jak wiekszosc produktow beymy nawet te estradowe ktory objawia sie stukaniem dolnego zawieszenia o magnes. Pozatym ze jest szybki nie ma zadnej zalety niejeden glosnik do 200zl brzmi lepiej niz ta beyma. Gra bardzo wysoko wrecz estradowo, do samochodu sie nie nadaje z tego wzgledu, dystrybutor po zakupie olewa i odkreca sie dupa do nas nie chcac przyjac reklamacji nawet. Ogolnie glosnik nie wart nawet 150zl trzymac sie z dala od wszystkich produktow beymy.
    Testy,wrażenia z odsłuchu subwooferów w przedziale do 1500złTesty,wrażenia z odsłuchu subwooferów w przedziale do 1500zł

Lanzar MAX12 cena 230 nowy(nie kupujcie go z allegro za 290 bo sie nie oplaca szukajcie a znajdziecie, ostatnio byly nawet po 200zl nowki, dystrybutor poprostu okresla cene i sklepy musza sprzedawac tak jak dystrybutor powie ale sa tacy ktorzy sie wylamuja i sprzedaja taniej(grozi im za to nawet chyba kara o ile sie nie myle))
    B-R 41l(opis ponizej), B-R 49l(zchodzi nizej niz w 41l ale jest cichszy)
    W swojej cenie bardzo dobry glosnik a wrecz mozna powiedziec bezkonkurencyjny(mowie tu o 200-230). Bardzo szybki, glosny, idealnie nadajacy sie do techno. Zchodzi przyzwoicie, dobrze zachowuje sie z kazdym gatunkiem muzy jednak przy szybkim bicie czuje sie najlepiej i zdecydowanie odstawia konkurencje. Rzeczywista jego moc to okolo 300wat - dementuje te 500wat gdzie wszyscy je podaja pomimo ze nie ma zadnej wzmianki od producenta o takiej mocy. Jezeli znajdziecie ten glosnik w takiej cenie to brac i sie nie zastanawiac.

Pioneer 306DVC cena 310 nowy
    B-R 49l
    Glosnik nadajacy się tylko do wolnego bitu lub czegos co ma linie basowa np. hh, drum’n’bass. W techno lub szybkim bicie totalnie się gubi, brak w nim powera i od razu chce się wylaczyc muze slowem porazka. Za to przy wolnym bicie pokazuje na co go stac. Zchodzi bardzo nisko, gra przyjemnie miekko i naprawde potrafi zatrzasc samochodem niezle. Do takiej muzy szczerze polecam. Rzeczywista moc to około 300rms(a może nawet i mniej).

STX 32-150-8-SC cena 56 nowy
    B-R 41l
    Swietna alternatywa dla tych którzy chca kupic boschmanna lub alpharda lub nie maja kasy na lepszy. Cena do mocy bije konkurencje, podobnie jakosc w tej cenie jest imponujaca(jak na naszym rynku). Gra calkiem przyjemnie i mocno już na wzmaku 90 waotwym. Ciezko mi jest porownac to do drozszych glosnikow bo wiadomo wypadnie gorzej ale w swojej cenie bezkonkurencyjny. Polecam takie 2 polaczone rownolegle. Jeżeli mialbym porownac do tych co slyszalem to wiadomo nie zchodzi nisko gra dosyc wysoko ale nizej niż beyma power12 za to jest glosny i nadaje się swietnie do techno itp.

Alphard LW-800 cena 45 nowy
    Linia transmisyjna
    Dla niektorych to nie glosnik ale swego czasu nie mial konkurencji(dzisiaj tez nei jest taki zly).
    Jego zaleta to to ze jest malutki i nie potrzeba duzego pudla a wiec idealnie nadaje sie do malutkich bagaznikow, dodatkowo mozna go zasilac samym radyjkiem i gra naprawde przyzwoicie.Jezeli ktos nie ma wzmaka to to jest glosnik dla niego. Kumpel go zabudowal w domu w lini transmisyjnej i powiem ze jestem pod wrazeniem jak nisko zchodzi nigdy bym sie nie spodziewal ze taki glosniczek w takiej cenie tak nisko zejdzie( dzieki obudowie oczywiscie). Jednak cierpi na tym wytrzymalosc mechaniczna glosnika.Kupywac tylko jezeli miejsce gra role w innym przypadku STX ten wyzej z opisu 11zl roznicy a moc duzo wieksza.

BOSCHMANN SYLB-8 cena 99 nowy
    Tutaj nie ma co opisywac poprostu trzymajcie sie od tego czegos jak najdalej bo to nawet ciezko nazwac glosnikiem, przypomina go tylko z wygladu. Nie gra a membrana lata jak szalona.

Jezeli nie znajdziecie tu interesujacego suba warto zajrzec na:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum85.html
    gdzie jest wiele dokladnie opisanych konstrukcji na subach od deski do deski.
    mukade
    Level 31  
    Skrzynia alpine sbs 1241 BR
    ( http://www.max24.pl/sklep/?a=sklep.view&produkt=4216 )
    Ja dostałem z hurtowni za 550zł ale normalnie troche droższe.
    Porównywałem z innymi przetwornikami w tej klasie między innymi pionek 306, lanzar max, jbl gto, lanzar hr, hertz hz i musze przyznać że on jedyny w tej cenie (no może ciut wyższej) gra naprawdę wiernie. To znaczy nie narzuca swojej barwy, jest przezroczysty dla dźwięku. Wszystko zagra dobrze, muzykę rockową, elektroniczną, czarną... Ma dość lekką membranę i niewygórowaną moc bo 200RMSu. Mimo to napędzony monacorem hpb 1502 (500wat rms) potrafi potrząsnąć dużym samochodem, ford mondeo hatchbag-limuzyna. Wybrałem go bo lubie precyzję i uniwersalność. Nie wiem czy jest prądożerny bo itak mam dużo mocniejszy wzmacniacz. Cena do jakości - właściwa.
    Darkman20
    Level 12  
    Skrzynia basowa : głośnik Boschmann Sylb 10 (allegro 119 zł)

Skrzynia wielkości 29 litrów z bass refleksem, ale do tego głośnika przydała, by sie troche większa. Głośńik jak za te pieniądze gra dynamicznie, jednak lepiej sobie radzi z muzyką hip- hop niż z techno. Zabudowe mam dopiero kilka dni więc poczekam jeszcze troche z jakimiś głębszymi opiniami o nim.

Wzmacniacz GS-4300S (allegro 209 zł)
    Wzmacniacz bardzo fajnie prezentuje sie wizualnie, w nocy jest podświetlany na czerwono. Co do jakości to jak dla mnie dobrze radzi sobie z napędzaniem tej skrzyni basowej. Jest on 4 kanałowy, ja narazie mam podłaczone 2 kanały i zmostkowane jako jeden pod tą własnie skrzynkę i daje rade i gra naprawde nieżłe. Gdy podłacze do niego jeszcze 2 głosniki 6x9 to napisze jak radzi sobie z nimi.
    raveland
    Level 28  
    Moze komus sie to przyda.
    Jezeli moderator uzna ze lamie regulamin to niech usunie moj wpis.
    mukade
    Level 31  
    Lanzar max 12D, dostałem go za 200zł z salonu. Potwierdzam w pełni słowa kolegi powyżej. Dodam od siebie tylko tyle że zamontowałem go koledze ze wzmacniaczem monacor hpb 1502 i gra bardzo głośno. Konfiguracja 8Ohm i to pod mostek. Czyli teoretycznie dostawał 350 wat rmsu. Uważam że to go rusza wystarczająco mocno. Jak za tę cenę to brać i się nie zastanawiać. PS buda 45 litrów strojenie 40Hz.
    sMaD
    Level 22  
    Alphard LW800 cena ok 30zł sztuka

skrzynia br 35litrów, odsłuch pokój 20metrów kwadrat, w kinie domowym głośnik sie sprawdził do muzyki nie za bardzo w techno lepiej mu idzie ale ja takowej nie słucham, jako że kupiłem odrazu 4sztuki i po kupnie samochodu miałem w tylniej półce dziury 20cm wsadziłem tam dwa LW, po 3 dniach spalił sie jeden podłączony pod samo radio, tydzień puźniej padł sub w domu, ja sie zawiodłem nie polecam

------------------------------------------------------------------------------------

Alphard SW 803Z cena ok 70zł sztuka

skrzynie br 40litrów, dwa głośniki w jednej komoże, zasilanie CDI 400 sprowadzony z USA prawdziwe 2x100rms, odsłuch Fiat 126p, bass szybki i mocny, idealny do techno i tak małego samochodu jak Fiat 126p,

------------------------------------------------------------------------------------

Alphard SW 1203Z cena ok 150zł nowy

skrzynia BR 60litrów, zasilanie CDI 400 sprowadzony z USA prawdziwe 1x200rms w mostku, odsłuch w Opel Kadet Kombi, Bass miękki, potrafił nisko zejść nawet bardzo co było dla mnie szokiem, przy techno sie gubi,

Alphard CW 1202C cena ok 150zł nowy

skrzynia 40litrów br i 50 litrów zamknięta, zasilanie Boschmann A8020 (zmierzone 192watt rms w mostku) odsłuch w deawoo nubira sedan, w skrzyni br to on sie tylko w kinie domowym by sprawdził bo takie buczenie to tylko tam jest pozytywne jak robią wejście smoka przez drzwi itp, skrzynia closed zaczoł normalnie pogrywać ale w kulki, opuźniony ospały dzwięk przy techno marnie przy hip hop ledwo co go słychać oprucz telepania sie wszystkiego w samochodzie głośnik raczej mierny,

STX 27-150-4-SC cena 50zł nowy

skrzynia 36litrów br, zasilany monoblok Soling 130watt rms, odsłuch w Fiat 126p i VW MK2, bass szybki i z jajem, potrafi kopnąć i potrafi zagrzmić, dużo lepsza opcja od alphardów

Lanzar Max12 jednocewkowy cena 200-230zł nowy

skrzynia 42litry nettro bassrelfex, zasilanie Monocar HPB-1502, odsłuch Volkswagen Golf Mk2, głośnik nie do zajechania, katowany 500watt rms kończy mu sie membrana a głośnik ani nie zacharczy, głośnik rewelacja jak na tą klase cenową nie ma konkurencji, potrafi zaciągnoć w HH i DNB, ale szybkości mu nie brakuje techno i inne łupanki to on zwalcza i to skutecznie, wysoki SPL głośnika, jak na cene to zimny łokieć na wakacjie będzie, samochód słychać z sporej odległości przynajmniej przy tym wzmacniaczu,

JBL GTI 1200 stara wersja produkowana do 2001roku cena ok 600zł używka,

skrzynia BandPass, odsłuch w Subaru Legacy Kombi, zasilanie z początku Magnat Classic 360 puźniej Pioneer GM (nie pamiętam jaki 4x100rms) bass szybki, kontrolowany, choć troche twardy, głośnik na zawieszeniu jak estradówka, nisko schodzi można by nawet powiedzieć że do granicy przenoszenia (17hz) lecz to nie jest głośnik do dB drag sprzęt raczej do Hi End
    raper6
    Level 16  
    Jbl Gt4 250rms 12"
    głośnik dobry nie do zajechania jesli chodzi o trwalosc traktowalem go od 90-230rms i gra naprawde spoko dobra kontrola precyzyjny bass choc troche za "lekki" jest glosny i dynamiczny .głosnik raczej do techno i hi-endowych kawałków co do obudowy to dobrze radzi sobie w zamknietj 30l jak i bass reflex 60l (cos dla fanów zatrzesienia )
    Tomcon
    Level 12  
    JBL GTO 1002D , głośnik dwucewkowy koszt zakupu w przedziale 300 -360zł. Odsłuch miał miejsce w Citroenie Berlingo. Głośnik chodził w zamkniętej, 43 litrowej obudowie. Bas okazał się elastyczny z przyjemnym i nie męczącym dołem,barzo dobra charakterystyka impulsowa tolko szkoda że nie wyciąga dolnych częstotliwości zbyt czysto. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, jeżeli chodzi o jakość i cene uważam głośnik za godny polecenia.
    qscgu
    Level 34  
    hmm dziwne ze jeszcze nikt nie napisal o 30-300, 32-300, ES300

32-300-4SC
    obudowa 65L
    1. strojone na 36hz - Bas bardzo miesisty, bardzo nisko schodzi ale niestety miejscami mozemy miec wrazenie ze przeciąga jak ser, w takiej obudowie nadaje sie do wolniejszych bitow np HH ale do techna w tej obudowie w samochodzie go nie widze
    2. obudowa zamknieta - tu juz znacznie lepiej, poprawia sie impuls, bas bardziej "kopie w klate" juz nic nie przeciąga ale mimo to bardzo ladnie schodzi, bas mięsisty, nie ma estradowej gorki jesli mamy 120zl to nie ma lepszego wyboru

30-300-4AP obudowa 45L strojona na 40hz. bas jest bardzo szybki... az tak szybki ze miejsami zatyka bebenki, niektorzy ze zlym sluchem mogą miec wrazenie jakby ten glosnik przeciągal... jednak nic z tych rzeczy, on nawet by nie przeciągal na kawalkach w ktorych jest super przeciągniety bas... impulsu nie slychac wcale... ZA TO CZUC go az nadto... przy sluchaniu na max po godzinie boli mostek... glosnik bezkonkurencyjny do 200zl

ES300... obudowa 45L zamknieta, kumpel ma na nim suba w aucie, jak dla mnie za drogi na te mozliwosci jakie prezentuje, MINIMALNIE glosniejszy od AP i troche bardziej przeciąga, bas jest miesisty ale mnie boli glowa po pol godziny sluchania to zdecydowanie nie glosnik dla mnie... xmax 9mm robi swoje i w samochodzie nie da sie rozmawiac jak sie poglosi, calkiem szybki ale nie dorownuje impulsem i szybkoscią APkowi... nawet gluchy uslyszy roznice... jednym slowem nie wiem co ludzie w nim widzą... wole AP i ze wzgledu na cene i na dzwiek
    User removed account
    Level 1  
    Misiak-007
    Level 14  
    Witam!!!
    Ja posiadam zestaw za 1100zl
    Wzmacniacz Monacor (CarPower) 700wat max (mostek 200rms) 4 kanly + filtry cena: 400zl
    Subwoffer Magnat 130neo (250rms) skrzynia zamknieta podswietlana cena: 690zl
    Bas jest bardzo soczysty nawet przy odkreceniu radia na maxa. Podswietlanie daje lady efekt w nocy.
    Jego szkielet od odlewane aluminium.
    Polecam ten zestaw.
    Testy,wrażenia z odsłuchu subwooferów w przedziale do 1500zł Testy,wrażenia z odsłuchu subwooferów w przedziale do 1500zł
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Rockford Fosgate RFD 2212 serii HX zasilany malutkim "diabełkiem" a jakże by inaczej Rockforda 40DSM który daje z siebie słownie2x dwadzieścia watów w RMS. Piękny,mięciuchy,soczysty basik uzupełniony stystemowcami oczywiście RF stwarza namiastkę audiofilizmu w autku.Oczywiście potrafi stać się dB dragowym killerem swego czasu zasilany monoblokiem Precision Power bez większych przygotowań wytworzył ciśnienie 140dB.
    Wszystkie urządzenia mojego systemu są starej szkoły bo wyznaję teorię ,że im nowsze tym gorsze :D nic nie pobije papierowej membrany i szpetnych wzmacniaczy które notabene nie wygladają ale za to grają.... czyli robią to do czego zostały stworzone.
    kurtwagner
    Level 12  
    Earthquake Tremor RX 12" Cena: 200zł (zależy) 79Euro
    W samochodzie Golf 2 gra przeniebiańsko jak dla mnie niby ma niskie SPL (89 db) ale przy odpowiedniej dawce mocy można z niego dużo wycisnąć gra zarówno dobrze przy "czarnych rytmach" jak i mani ostatnich lat czyli techno
    qscgu
    Level 34  
    nareszcie udalo mi sie posluchac SP 122 ALX!!!!,
    odsluch w dokladnie takiej skrzynce jaką proponuje gazeta wyżej tylko ze raz byl dokonywany w zamknietej a raz w BR, w zamknietej troche mniej glosne byly najnizsze rejestry ale za to jaka szybkosc... Zostawia AP daleko w tyle... nawet przy obudowie BR... Bas głeboki i nie przeciąga, bas lepszy jakosciowo od AP i nie jest taki prądożerny 225W RMSu mu wystarczylo.... Schowajcie AP w szafkę przy tym głosniku, impuls niemal miażdzy mostek. jesli macie do dyspozycji 200zl to wybierajcie tego boschmana
    mukade
    Level 31  
    JL audio 10WO-4. Odsluch w oplu corsa c. Skrzynia zamknieta 20l, wzmacniacz carpower hpb-604. Jest to maly glosnik o niewygorowanej mocy 125Wat i efektywnosci na poziomie 88 dB. Gra bardzo ladnie i poprawnie. Naprawde idealnie radzi sobie z muzyka techno a gorzej z czarna (jak kazda zamknieta skrzynia). Niestety nie mialem okazji potestowac go na niczym innym bo wlasciciel ogranicza sie do takiej wlasnie muzyki. Ale podejrzewam ze gra dosc uniwersalnie. Nie jest zbyt glosny takze maniacy glosnego walniecia na pewno beda zawiedzeni. Cena : 550zl. Pozdro
    crazy_88
    Level 42  
    ALPINE SBL-1242 SKRZYNIA bass reflex cena okolo 450 zloty media
    SPECYFIKACJA:
    Moc ciągła RMS 250 W
    Moc szczytowa 800W
    Skuteczność 92 dB
    Pasmo przenoszenia 28 - 1000Hz
    Impedancja (fabryczna) 4 Ohm
    Podstawa: 33 cm x 52 cm, wysokość 38 cm

bardzo dobry glosnik dobrze radzacy sobie w szybkim i takze wolniejszym bitem zasilany byl wzmakiem infinity 2x200 rms dosc dobra kontrola mysle ze przetwornik warty uwagi
    driven25
    Level 11  
    Sub Magnat Xpress 112 Reflex (200 W w RMS) Zasilany wzmacniaczem Blaupunkt GTA 4 Special na mostku 170 W w RMS. Zamontowany w sedanie w Hondzie Civic. Skrzynia ma bass reflex szczelinowy skierowany ku górze. Wygląd robi bardzo dobre wrażenie, duże gumowe zawieszenie, które przy odpowiedniej muzie az łapie za serce :). Sub jest dość duży i do wielu samochodów nie wejdzie. Teraz odsłuch: Na muzie testowej do suba oraz czarnych rytmach robi wrażenie, schodzi nisko i głośno, plecy na tylnych siedzeniach masuje konkretnie. W wibracje wpada wszystko, a przytrzymywanie tablic rejestracyjnych nic nie daje. Gorzej wypda w techno i mocno skompresowanych mp3- tak jakby zaczynał się gubić i nie może zejść zbyt nisko (ale w końcu jest to bass reflex a nie skrzynia zamknięta). Ogólnie za około 350 zł warto go kupić. Na pewno gdyby dostał te 200 W w RMS zagrałby znacznie lepiej.
    elmer2
    Level 28  
    EQ DBX-12R
    Cena z Polsce 490zl+wysyłka ok 30zl.

Strona producenta:
    http://www.earthquakesound.com/dbxi.htm

Objętość 55litrow BR (obudowa typu deep bass wg zalecen producenta) zasilanie HPB-1502, nowy aku 50Ah, kondensator 1F, kable 20mm2 dlogosci 4,5m.
    Odsluch w Skoda Felicia 1,3 typu hb.

Narazie w fazie wygrzewania ale juz teraz potrafi pokazac co umie.

Ciąg dalszy nastąpi...
    micho_m
    Level 17  
    Carpower CRB-12TC

Obudowa 43l, zamknieta. Narazie zasilany 4-kanalowym Boschmannem i nie moze pokzac co umie. Dopoki wzmacniacz sie nie wylaczy to gra bardzo ladnie, nisko i szybko. Jak zasile mocniejszym wzmacniaczem to dopisze jak wrazenia.

Strona producenta http://www.carpower.pl/index.php?id=2?=pl&lang=pl&id_cat=17&id_item=204

Edit:

Kupilem wzmacniacz Sony Xplod XM-1002HX 280 W RMS przy 4 ohm. Teraz skrzynka gra naprawde ladnie. Schodzi naprawde nisko i dzieki zamknietej skrzyni gra naprawde szybko. Naprawdepolecam ten glosniczek.
    dbdrag
    Level 14  
    earthquake balls 15 zasilone jednym phd2 tez earthquake
    czysto mięko i szybko bez zbędnych przeciągnięc z tego względu iż to obudowa zamknięta.

mike21
    Level 29  
    2x Pionier TS-w3004sp cena około 700 zł

Odsłuch dokonany w audi b4 sedan wzmacniaczem JBL 1201.1 Skrzynia około 95l 35hz dzielona
    Bass dosyć mocny i głęboki nadający się idealnie do wolnych rytmów. Parametry wydają mi się zawyżone DBX12r gra dużo mocniej i lepiej od tego pioneera i wydaje się dużo lepszym wyborem.

Alphard PW 1503 Yakuza cena 430zł

Odsłuch dokonany w audi b4 sedan wzmacniaczem JBL 1201.1 Skrzynia około 80l 45hz
    Głośnik bardzo dobry jak za te pieniądze bass naprawdę potężny, ale brakuje zejścia gra dosyć płytko wina leży w złej skrzyni, która była robiona pod magme. Głośnik idealny do DB dragu potrafi ruszyć autem i to pozadnie.

Earthquake DBX12r cena 520zł

Odsłuch dokonany w audi b4 sedan wzmacniaczem JBL 1201.1 Skrzynia około 80l 45hz
    Głośniczek bardzo fajny, bass zaskakująco potężny jak na 12 calowy głośnik. Gra czysto i głęboko, głośnik idealnie nadający się do wolnej muzy. Myślę ze mało jest głośników w tej cenie, co go przebija jest naprawdę wart tych pieniędzy

2 x Earthquake magma 15

Odsłuch dokonany w audi b4 sedan wzmacniaczem JBL 1201.1 Skrzynia około 155l 35hz dzielona
    Bass bardzo potężny niesamowita głebia. Głośniczki grają bardzo miękko idealny do wolnych rytmów. Skrzynia zrobiona bardziej w kierunku DBdragowym ale gra naprawdę ładnie, fakt przy max głośności ciężko mówić o jakości przy dwóch 15 calowych subach.

Carpower Sonic 15 cena 990zł

Odsłuch dokonany w audi b4 sedan zasilanym wzmacniaczem JBL 1201.1 Skrzynia około 80l 45hz
    Bass bardzo mocny w wyższych rejestrach porównywalny z Earthquake magma 15 ale brakuje troszkę zejścia w porównaniu z magma wypada gorzej sonic porostu niektórych nagran nie potrafił przetworzyć tak jak magma. Ogólnie głośnik solidny i wytrzymały, bardzo duży Xmax.

Niżej sa fotki przedstawiające owe głośniczki;

P.s fotki SONIC 15 zrobione podczas pracy głosnika, chcialem uchwycic ten duzy Xmax :)
    mike21
    Level 29  
    Audio System HELON 15 najnowsza linia Helon-line cena około 3000zł

Głośnik bardzo potężny, wzmacniacz JBL 1201.1 ledwo go rusza :) teraz gra podobnie jak SONIC 15 i MAGMA 15.Po godzinnym graniu dostając około 780W rms magnes był lekko ciepły bass naprawdę potężny myślałem ze będzie brakować zejścia ale jest naprawdę dobre. W przyszłości zmienię wzmacniacz to pokaże, na co stać ten głośnik a wiem ze ma ogromny potencjał.

Wzmacniacz został zmieniony teraz gra pod orionem 2500D i cisnienie jest niesamowite nawet w sedanie.Narazie głosnik zapiety w 4Ohm gdzie idzie 1200W rms do słuchania wystarczy :wink: . Na próbe podpiełem go w 1ohm 2,5Kw cisnienie duzo duzo wieksze ale instalacja zaczeła padac. Jest to jeden z najmocniejszych głosników jakich posiadałem i słyszałem. W niemczech na jednej sztuce bez problemu robia 148db.

Parametry!!

Vermogen: 2000 Watt RMS
    SPL peak power: 10.000 watt > 60 Hz
    Impedantie: 2 x 2 Ohm
    Gewicht: 24 kg
    Inbouwdiepte 218mm
    Inbouwdiameter 357mm
    Spreekspoeldiameter: 10 cm
    Parameters:

Rdc 2x 1,9 Ohm
    Qm 1,9
    Qe 0,59
    Qt 0,45
    Fs 36 Hz
    Vas 64 L
    Mms 298 g
    Cms 66µm/N
    BL 20,2 Tm
    SPL 95db
    X-max (+ -) 25 mm
    mukade
    Level 31  
    mtx thunder 6000
    oraz jego mocniejszy brat mtx thunder 8000 SKRZYNIA ZAMKNIETA ok. 32litry.
    Te subwoofery poprostu marzą żeby zagrać szybki i sprężysty bas np. myzka techno wpadajaca w elektro. Cos niesamowitego. Poza olbrzymą mocą którą są w stanie oddac bez zadnych znieksztalcen, powalają mięsistym brzemieniem a przede wszystkim bardzo bardzo krótkim impulsem. Jak najbardziej polecam, zwlaszcza, ze na allegro czasem się trafiają i to za śmieszną cene typu 300 - 400zł (uzywka). Jak ktos nie slucha czarnej muzyki to nic innego jak kupic mtx thunder... Mysle ze rocka zagraloby to równiez bardzo dobrze. Pozdrawiam.
    crazy_88
    Level 42  
    rainbow hameer 12''

mam dwie sztuki tych glosniczkow w skrzyni bass reflex o pojemnosci 72 litrow gra to naprawde super nawet przy chwilowo slabym wzmaku dynamika naprawde dobra z kazdym rodzajem muzyki glosniki sie nie gubia nawet przy szybszym bicie sa dosc glosne i przyjemnie graja:) cena okolo 600 zloty za sztuke

dane:

moc RMS 400 W

moc szczytowa 750W

pasmo przenoszenia 25 -200Hz

2x2Ohm

tutaj mozna sobie pbejrzec i dokonac oceny mojej skrzyni :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic634361.html

pozdro crazy_88
    djlukas
    Level 27  
    INFINITY kappa perfect 12.1. w obudowie 49l BR strojona na 32hz. głośnik bardzo szybki, nadaje sie do techno, bas mięsisty, schodzi bardzo nisko, przy tescie 20hz czuć na ciele jego obecnosc. niewiem ile potrafi , ponieważ boje sie go przetestowac po tym jak spaliłem wczesniej jbl gto1204. cena 599zł
    crazy_88
    Level 42  
    JBL POWER P1222

mialem okazje posluchac tych 2 glosnikow w doodge rem w skrzyni closed cisnienie daja dosc spore ale bardziej przystosowane pod wolny bit przy szybkim bicie mialy troche problem:)
    ige
    Level 35  
    Ravemaster BSW 154 II cena nowka 450zl
    Buda 100L strojenie 35Hz,zasilanie boschmann 990atx.
    Piekielnie szybki jak na 15cali,swietnie sie sprawuje w szybkim bicie z dobrym napedem cos pieknego w niewytlumionym aucie jest efekt ze glosnik przestaje juz grac a karoseria jeszcze brzeczy ;) w wolnym bicie jest dobrze chociaz jesli ktos slucha duzo hh moze mu brakowac troche tlustego basu.Glosnik bardzo uniwersalny dobrze sie czuje w kazdej muzyce.Nie jest pradozerny zadowoli sie juz dobra 300setka chociaz pazury pokazuje przy porzadnym napedzie ok 0,5kW.Jesli ktos szuka szybkiej 15 to ten glosnik jest dla niego :D