Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zamontowac dobre audio.Help!

Swieczka 23 Kwi 2006 19:50 927 2
  • #1 23 Kwi 2006 19:50
    Swieczka
    Poziom 2  

Witam! Potrzebuje rady fachowca.Chce zrobic filskie audio w samochodzie,do sluchania calej czarnej muzy z jazzem wlacznie.Specjalnie do tego wybralem Mercedesa 126 Wielka fura duzo miejsca(ale nie ma zaduzo oryginalnych miejsc na glosniki a nie chce spaprac srodka).
    Najwazniejsze pytanie jednostka cd? NIe chce chinskiego badziewia, a w sklepach ciezko o dobrej jakosci odtwarzacz, wszystko to jakies takie plastikowe nie pasuje mi do srodka.Co myslicie o tym pionku?
    http://cgi.ebay.co.uk/Pioneer-Carrozzeria-JDM...714739739QQcategoryZ39762QQrdZ1QQcmdZViewItem
    Mieszkam za granica i mam dosc dobry dostep do sprzetu. Mam kolezanki z Japoni wiec moze uda sie zciagnac jakis deck(myslalem o Alpine 7909 ale koszty sa powazne)
    Potem jest wzmacniacz znam tylko jedna dobra marke 'genesis', ale sa masakrycznie drogie,moze podpowiecie mi cos z klasa.Potem kable i glosniki.Chce zrobic pod wymiar bagaznika skrzynke z glosnikiem niskotonowym.Za tylnymi siedzeniami jest bak.Wymyslilem sobie ze z mdf'u dorobie skrzynie ktora z bakiem tylnym podszybiem i dnem bagaznika utwozy kolumne.Na tylnym podszybiu sa 2 apteczki i jak sie w nich zamontuje bass refleksy bedzie bezposredni kontakt kolumny z kabina, co oznacza duze cisnienie bezposrednio do srodka.Kolumna mialaby jakies 150litrow. zalezy mi tez na jak najlepszym montazu zeby po pierwsze nie bylo za bardzo widac tylko slychac, po 2 nie chce psuc srodka bo dlugo szukalem auta w takim stanie.Troche sie chwale ale mam piekna skorzana kremowa tapicerke w idealnym stanie i nie chce zniszczyc drzwi i dziur narobic. Czy sa dostepne gotowe panele drzwiowe do Mercedesa?(niemcy nie pomysleli za bardzo ze zrobili doskonaly samochod do audio bez miejsc na glosniki,orginalnie sa tylko na przednim i tylnym podszybiu), jesli tego nie da sie kupic moze ktos wie jak to zrobic.Moze macie jakies linki, a moze ktos juz zrobil Merca.
    Chce zmontowac calosc w najwyzszym mozliwym dla amatora hobbysty strandarcie,chcialbym pojawic sie na jakis mistrzostwach w audio, tak tylko zeby ktos ocenil moja prace.Jak powinna wygladac dokumentacja pracy i montazu?
    Z gory dziekowka za pomoc i rady.

0 2
  • Pomocny post
    #2 23 Kwi 2006 23:50
    wit007
    Poziom 24  

P9 jest swietnym radiem, zwlaszcza w zestawieniu z procesorem. Zobacz tu - http://www.audiocar.pl/forum-new/viewtopic.php?t=92 koles ma W124, ale mysle ze czesc elementow mozesz zrobic podobnie. Wzmakow jest qpa dobrych, w USA kupisz tanio np. Soundstreama, Oriona, moze Xtanta. Precision Power tez niczego sobie. A ile to 7909 z Japonii mialoby kosztowac??

0
  • #3 25 Kwi 2006 00:00
    Swieczka
    Poziom 2  

Dzinki za info. Koszty tej ALPINE 7909 sa raczej cienkie bo kolo 100 funtow + przesylka z Japan czyli pewnie nie mniej niz polowa. Problem jest w tym ze kolezanki nie sa bezinteresowne...:| A ja chyba az tak nie pragne tej alpinki. Mysle ze pionek powinien dawac rade.

0