Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie o poprawne podłączenie radia do Audi 80 B4 '92r

zolwik_1986 23 Kwi 2006 20:52 7315 7
  • #1 23 Kwi 2006 20:52
    zolwik_1986
    Poziom 12  

Witam! Jestem posiadaczem Audi 80 B4. Obecnie w aucie posiadam radio Panasonica 4x45W, które nie jest poprawnie podłączone. Problem jest z podłączeniem głośników. Nie ma sterea. Właściwie to szukam opisu wszystkich kabelków znajdujących sie w miejscu zamontowania radia. Wystaje tam kilka kabelków i nie wiem które są od czego. A żeby wszystko ładnie grało, wiadomo plus do plusa, minus do minusa. Teraz wydaje mi sie jakby w aucie było troche za mało basu. Więc gdzie moge takie coś znaleźć, albo wy podpowiedzcie który kabelek od czego może być. Głośniki w aucie są oryginalne. Stare oryginalne radio też posiadam. Jest to radio Gamma na CD. Wogóle jak to jest z tymi Audicami? Podobno mają one jeszcze 2 wzmacniacze (do przednich i tylnich głośników). Gdzie one są? Jaką mają moc? Czy mogę je jakoś wykorzystac do podłączenia dodatkowych głośników? Chciałem dokupic jeszcze 2 głośniki i wsadzic je z tyłu na półke, ale wiem ze muszą mieć odpowiednia rezystancję. Nie podłącze przecież równolegle głosników 4 Ohm z głośnikami 4 Ohm. Więc tak sobie myśle zostawic te z przodu na przykład niech sobie jadą na tym oryginalnym wzmacniaczu a reszte podepne normalnie pod radio. Da sie tak zakombinowac? i czy czegoś nie spale?
    Z góry dziekuje za pomoc!

0 7
  • #2 23 Kwi 2006 21:04
    Tomek H
    Poziom 28  

pierwsze słyszę żeby samochód miał oryginalnie wzm. głośniki są podłączone do górnej kostki.jak są tylko z przodu to będą to środkowe kable.Tylne podłącz pod skrajne wyprowadzenia. wyjście z radia na głośnik są odpowiednio usytułowane. Będziesz wiedział jak?

0
  • #3 23 Kwi 2006 21:17
    zolwik_1986
    Poziom 12  

Chodzi o to że nie ma tam kostki. Jest poprostu ładnie namieszane, wystaje tylko kupa poucinanych kabelków. A ja nie wiem który od czego. Jakas rozpiska by sie przydała, który jest do czego. A co do tych wzmacniaczy to mowie ze tylko tak słyszałem. Może faktycznie ich nie ma.

0
  • #4 23 Kwi 2006 21:31
    Tomek H
    Poziom 28  

To musisz dobrać kostkę do radia. Z reguły kable przy kostce są opisane (który do czego służy). Ale z tego co piszesz to bez miernika się nie obejdzie. Nawet schemat może Ci nie pomóc jeżeli ktoś tam wcześniej ingerował.

0
  • #5 24 Kwi 2006 19:47
    251754
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 29 Kwi 2006 12:40
    zolwik_1986
    Poziom 12  

Wzmacniacze w aucie są! W sumie od głosników jest 6 kabelków (1-LF, 2-RF, 3-LR, 4-RR, 5-(na starym radiu jest kółko a w srodku minus) czyli chyba jakis minus, a 6 był podłączony do obudowy starego radia)). Jeśli nowe radio jest wyłączone przykładając omomierz do kabelków nic nie pokazuje. Dopiero jak włącze radio.Nie mam pojęcia jak to podłączyć zeby było stereo. Ma ktos jakies pomysły od czego mogą byc kabelki 5 i 6? Wogóle jak to stare radio było podłączone z wzmacniaczami?

0
  • #7 18 Cze 2006 19:48
    DanRS
    Poziom 14  

witam a masz zasilanie wzmacniaczy po włączeniu radyjka? jeden kabelek napewno do tego jest przeznaczony

0
  • #8 05 Kwi 2009 10:55
    BIMER
    Poziom 10  

Witam
    Chciałbym się dowiedzieć, czy przy wymianie oryginalnego radia z takiego AUDI trzeba mieć jakieś przejściówki lub specjalną kieszeń montażową, aby wstawić radio nowocześniejsze np. Blaupunkt z CD. Wydaje mi się, że to oryginalne ma jakieś nietypowe wymiary.

1
  Szukaj w 5mln produktów