Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Sanyo 21" C21EF63EXH-00

23 Kwi 2006 21:59 2657 13
  • Poziom 9  
    Mam problemy z telewizorem 21" marki Sanyo model C21EF63EXH-00. Mianowicie chodzi o to, że po wyłączeniu telewizora przyciskiem wyłączającym na obudowie telewizora ( lub wyjęciu wtyczki z kontaktu) telewizor nie chce się włączyć, a lampka sygnalizacyjna miga i słychać tak jakby pikanie, syczenie. Problemów nie ma gdy telewizor zostanie wyłączony z pilota. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. Co należy naprawić i wymienić, aby działał normalnie.
  • IGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam. Prawdopodobnie wyschnięte kondensatory elektrolityczne w przetwornicy, należy wymienić.
  • IGE-XAO
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, ale nie wiem który lub które to kondensatory. Mam schemat ideowy, czy mógłbyś podać oznaczenia tych kondensatorów lub chociaż podać ich pojemności lub napięcia znamionowe to tam bym spróbował je odnaleźdź. Z góry dzięki za odpowiedź. Nie odpowiadałem ponieważ miałem problemy z dostaniem się na Elektrodę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Chassis najprawdopodobniej A7A.
    Przetwornica, to inaczej zasilacz, tylko taki bardziej rozbudowany (uogólniając). Ciebie interesuje strona pierwotna, czyli ta, po której jest m.in bezpiecznik, wyłącznik sieciowy, itp. Nie wymieniaj tylko tego wielkiego elektrolitu na ok 400V.

Jeśli nie rozumiesz tego co napisałem -> zanieś sprzęt do serwisu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    a jak chcesz od drugiej strony to odłacz tranz. odchylania .i na jego kolektor podłącz żarówke 230v 60 W do masy i na niej sprawdź napięcie ( ma być trochę ponad 100v) --będzie dużo za duże i dlatego ztyka się odchylanie.
    a kondens. wymienia się dlatego żeby przetwornica dawała to co ma dać
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem pięć kondensatorów na wyjściu za przetwornicą prócz jednego 330 uF 35V , ale wymieniłem na inne i tak jest ten sam problem. Jęsli kilkakrotnie wyjmę przewód z gniazdka to czasami zdarzy się że telewizor sie włączy ale trzeba miec do tego cierpliwość zanim się uda.
  • Poziom 39  
    Witam. Należy wymienić kondensatory po stronie pierwotnej transformatora przetwornicy (od strony sieci, używając Twoich słów: "na wejściu") a nie jak piszesz w ostatnim poście: "Sprawdziłem pięć kondensatorów na wyjściu za przetwornicą prócz jednego 330 uF 35V ". Poza tym kondensatorów elektrolitycznych zasadniczo się nie sprawdza, tylko od razu wymienia.
  • Poziom 9  
    Jeśli chodzi o kondensatory na wejściu to jest tam tylko jeden 400V 100µF , ale nie wiem czy to o niego chodzi, ponieważ Ogryz napisał: (czytuję fragment ) : " Nie wymieniaj tylko tego wielkiego elektrolitu na ok 400V."
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Fakt - pisząc poprzedni post nie miałem przy sobie schematu.
    Jeśli przetwornica ma problemy ze startem to obciąż ją żarówką (jak napisał kol. pkhenr, tylko, że napięcie ma być 130V). Jesli problemy znikną, to usterka w odchylaniu. Podaj ile wynoszą napięcia po stronie wtórnej.

Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Sprawdź opory R520, 521 po 120kΩ.
  • Poziom 20  
    Wzminn tego kondesatora 330 uF 35V cos mi klwitura wali bledz
  • Poziom 15  
    Witam ,proszę wymienić elektrolity przy radiatorach,charakterystyczny zapach lub wylany elektrolity.470mikro/35v.330mikro w gałęzi 5v ,przed i za stabilizatorem.V Czasami włącznik sieciowy robi psikusy jest on tak dziwnie skonstruowany.Ale jak właczysz do sieci i stby świeci i pilotem nie idzie włączyć to szukaj w gałęzi zasilania procesora.czasami zimne lutowania.Bywa ich dużo.
  • Poziom 9  
    Nadal mam problemy z telewizorem ale nie kopiłem jeszcze tego kondensatora 330µF. Telewizor włącza mój brat przez kilkakrotne wyjmowanie przewody z gniazdka.Czy mu się uda zależy od szczęścia. Spróbuję wymienić ten kondensator. Wczęśniej można było włączyć go z pilota gdy się nie wyłączało przyciskiem zasilania ale teraz i to nie działa.
    Czy aby napewno jest to wina kondensatora bo nie chce mi się jechać 10km tylko po niego. A w ostatnim sklepie już ich nie było.
  • Poziom 25  
    Witam !
    Wymień jak radzi Kolega <ainog> we wszystkich gałęziach na wtórnym przede wszystkim C561, 562, 563, 564, 565 - koszt niewielki a zaoszczędzisz czas i nerwy. Poza tym wszystie podejrzane - wylane, wybrzuszone. Odbiornik nie lubi takiego wyłączania i włączania wtyczką - możesz przez to napytać sobie większego kłopotu.
    Powodzenia.