Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stary i nowy problem z ic prog-iem

23 Kwi 2006 22:09 3677 5
  • Poziom 9  
    Witam foumowiczów!
    Od niedawno zainteresowały mnie mikrokontrolery PIC.Po przejrzeniu kilku ksiązek stwierdziłem ze czas na praktyke;)Zbudowałem sobie programator i "zestaw treningowy" z PIC 16F876A oraz kilku diodek.Do programowania uzywam Ic-proga i tu zaczeły sie moje problemy:
    -pojawia sie sławny komunikat "błąd odczytu 0000h";
    zaznaczam ze uzywam XP a programator jest podłączony do RS232 bo o podobnych problemach z LPT czytałem ale UserPort niczego nie zdziałał:(
    -programuje na laptopie i to tez pewnie moze byc przyczyną bo programator pobierz zasilanie z kompa a wlaptopach sa chyba inne napiecia niz w PC(jezeli ktos by był tak miły i udostepnił mi schemat programatora pod laptopa byłbym bardzo wdzieczny;))
    -ten mój zestaw działa na uczelni(PC i windows 98) wiec powinien byc złozony poprawnie
    Czy ktoś z Forumowiczów mógłby pomóc mi radą?
    Pozdrawiam wszystkich!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    jak nie masz pewności co do zaslania, to je po prostu zmierz. Jeśli urzywasz laptopa może być tez inna sprawa. Jak masz podłączoną mase programtora i laptopa? na obudowe złącza? jeśli tak po podłącz (też) pod pin nr 5
  • Poziom 18  
    Witam
    Ja złożyłem JDM-a i idealnie działa z ic progiem (opóźnienie=0, port com). Na początku miałem problem ale to przez moją głupote, bo źle prezystor przylutowałem... pozatym trzeba jakieś pliczki było wrzucić i ustawić w configu sterownik nt/2000... Wszystko jest na elektrodzie... http://83.19.103.166/search.php?mode=results
  • Poziom 9  
    Hornet o jakich pliczkach piszesz bo o ustawieniu sterownika na 2000 to wiem jutro bede miał schemat programatorka to pokaze bo to jakis z kilku tylko rezystorków i diody i montowany na pająka Mozesz pokazac schemat Twojego?Masz XP?czy 98?Pozdrowienia
  • Poziom 18  
    Mój programator to w sumie obcięty JDM - wywaliłem to co zbędne bo potrzebny mi był tylko programator do pamięci szeregowych 24cXXX... Robiłem z tego schematu: http://www.elektroda.net/mikrokontrolery/icprog104.html
    Ja też działam pod windowsem XP, z tym sterownikiem (z tego co pamiętam) to chyba jego wybór nic nie dawał dopuki nie ściągnąłem sobie pliku icprog.sys i disasm.dll... w opcjach oczywiście JDM-programmer i interface: windows api.
    Hornet60 napisał:
    (opóźnienie=0, port com).
    Tu się pmyliłem bo mam ustawione na "1" ale to i tak najmniejsze z możliwych ;P
    W opcje->różne - mam zaznaczone włącz sterownik win NT/2000 i priorytet procesu: wysoki
    W opcje->I.C - zapis pakietowy
    Wersja jakiej używam to 1.05D, w załączniku masz pliczek sterownika, wrzuć go do folderu z ic progiem...
    I to chyba wszystko...
  • Poziom 9  
    Hej dzieki Hornet-pomogło ale tylko na stacjonarnym;(wrzuciłem te pliczki i icprog wysyła idbiera program z PIC-a ale PIC-go nie wykonuje;(Trzeba cos jeszcze do programowaniu mikrokontrolerów jak mam na poczatek program .hex ?Bo czytałem o MPLabie tylko niewiem jak go skonfigurowac z icprogiem ale na razie poczytam FAQ i moze cos znajde.
    A czy testował ktos jakis programator z laptopem?Zeby programowac PIC-e?Pozdrawiam!