Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo AKF-8035 - Programowanie stacji radiowych

ArteXL 23 Apr 2006 23:13 2395 3
 • #1
  ArteXL
  Level 24  
  Witam. W radiu przy automatycznym programowaniu (klawisz AUT przytrzymany powyżej 1,5 sekundy), nie są zapamiętane wybrane stacje.
  Czy powodem może być uszkodzona pamięć? W odbiorniku jest 24LC16B Microchipa.

  Pozdrawiam
  ArteXL
 • #2
  SlaweK
  Level 43  
  Zależy czy radio ma prawidłowo podłączone oba zasilania. A trzeba pamiętać że większość radii z funkcją automatycznego wyszukiwania stacji zapamiętuje je w jednym banku pamięci a nie w każdym i tak np Blaupunkt korzystając z AutoStore zapamiętuje stacje w banku UT a U1, U2 już nie. Zapewne Daewoo robi to podobnie.

  SławeK
 • #3
  ArteXL
  Level 24  
  Tak zasilanie jest podłączone prawidłowo. Radio cały czas przełącza się w tryb AF - czyli nalepiej odbierana stacja w okolicy. Przy ręcznym programowaniu stacji, ustawienia nie są zapamiętywane.

  Pozdrawiam
  ArteXL
 • #4
  SlaweK
  Level 43  
  Cóż, Daewoo nie należy do najlepszych marek i takie rzeczy się zdarzają. Nie pamiętam czy któreś modele nie miały podtrzymania pamięci baterią.
  Oczywiście uszkodzenie jest możliwe ale jest też wiele markowego sprzetu który zapomina stacje po odłączeniu zasilania. Wielu montujących sprzęt również myli plusy zasilania stałego z podtrzymaniem pamięci. A AF to Alternatywna Częstotliwość i radio powinno przełączyć się na taką samą stację lecz o lepszym sygnale a nie najmocniejszą.

  SławeK