Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka ARDO A800X- malo pobiera wody.

24 Kwi 2006 09:25 4156 21
  • Poziom 11  
    Witam.
    Posiadam pralke jak w temacie. Wiecie moze co trzeba zrobic, aby pralka pobierala wiecej wody? Do kazdego prania moja zonka musi wlac kilka sloikow wody, zeby pranie nie odbywalo sie na sucho.
    Pozdrawiam
  • Moderator Elektrotechnika
    Czy pobiera ilość wody zgodnie z instrukcją?Jesli tak to tak ma być.
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy zgodnie z instrukcja. Nie wiem tez czy w ogole jest cos tam napisane odnosnie poziomu wody w pralce. Moim zdaniem jest duzo za malo, bo w ogole jej nie widac. A zeby pranie jakies sie wypralo to woda jest potrzebna. Przy plukaniu to samo - przeciez musi sie jakos wyplukac. Jak np. wrzucila ostatni kurtke zimowa do pralki, to po wyciagnieciu bylo na niej jeszcze pelno proszku. Zatem uwazam ze nie pobiera wystarczajacej ilosci wody.
  • Poziom 32  
    Wydaje się że jest brak odpowietrzenia zbiornia poprostu jest przytkane i przez to nabiera bardzo mało wody.
  • Poziom 31  
    To tak ma być! Niższy poziom wody to lepsze mechaniczne efekty prania! Bzdurą jest że więcej wody daje lepsze pranie. A co do płukania to używaj opcji "dodatkowe płukanie" :?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam moim skromnym zdaniem możesz mieć zatkany przewód hydrostatu on odpowiada za stan wody nabieranej do pralki , spróbuj go przedmuchać najczęściej jest to powodem tego problemu. Inaczej poprostu pralka nie powinna sie załączyć ze zbyt niskim stanem wody, ciśnienie panujące wewnątrz pralki jest zbyt niskie aby spowodowac załączenie hydrostatu . Dwie możliwości 1- zatkany przewód , 2-zepsuty hydrostat.
  • Poziom 32  
    Janusz222 przecież przy tym co mówisz to by nabierała dużo wody.
  • Poziom 11  
    Nie wiem jak bylo na poczatku, bo mnie jeszcze nie bylo, ale od jakiegos czasu zauwazylem, ze tej wody w ogole nie iwdac. Kurtke to wiem ze plukala 2 razy a i tak to nie pomoglo - proszek nadal byl. Pierwsze slysze o mechanicznym praniu. Nie rozumie jak sie moze cos wyprac na sucho.
    Waz raczej nie jest zatkany, bo wtedy woda by sie przelewala. Myslalem nad podkreceniem hydrostatu, ale jest tam wiecej niz 1 srubka i zabardzo nie wiem ktora mozna by krecic, coby jeszcze bardziej nie popsuc.
  • Poziom 32  
    Ja nie miałem na myśli węża odływowego. W górnej częsci zbiornika znajduje się wężyk odpowietrzający jeżeli ten węzyk będzie zatkany to tak się będzie działo. Należy go wykleić ze zbiornika i dokładnie wyczyścić.[/i]
  • Poziom 10  
    Staszek zatkany przewód hydrostatu może powodować że jego stan jest w pozycji włącz a taka pozycja zezwala na dalsze wykonywanie programu z tad pranie bez wody , jednak sorki tu muszę przyznać ci racię może to być również przyczyna niedrożności odpowietrzania bebna .
  • Poziom 31  
    krysti napisał:
    Pierwsze slysze o mechanicznym praniu. Nie rozumie jak sie moze cos wyprac na sucho.

No masz... :|
    Ja nie mówiłem o praniu na sucho :( Chodzi o to że pralka automatyczna ma pobierać tak mało wody (tak że przez szybę jej nie widać). Tak jest we wszystkich nowych pralkach i tak ma być :!: Automat to nie Frania! Tam pranie nie ma być zanurzone w wodzie :) Jeśli jest mniej wody to roztwór proszku jest bardziej stężony i intensywnie penetruje tkaniny. I poza tym przy mniejszej ilości wody tkaniny intensywniej ocierają o siebie.

Poza tym ta pralka jest w klasie chyba BB. Więc znaczy że pierze bardzo dobrze. W czym problem?

Aha!
    Na złe płukanie powinien być przycisk "dodatkowe płukanie" :?

A tak poza nawiasem jak nie rozumiesz pojęcia "mechaniczne efekty prania" to już nie moja wina.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Moze regulacji nie, ale kalibracje napewno wiec na bank ktoras z srubek osiagnie sie efekt, o ktory kolega pyta. Nawiasem mowiac mam podobny problem z Amica WMN862M, ale az strach sie zapytac ;).
    Moze i o tym praniu "na sucho" masz racje, ale w trybie prania delikatnych tkanin jakos wody jest wiecej i tez sie pierze. Osobiscie tez dolewam wody, bo mi sie poziom nie podoba i basta ;). Gdybym byl bogaty to bym sobie rozkrecil moj hydrostat i dowiedzial sie co za co odpowiada. Jednak nie jestem i nie bede nic ruszal zeby nie sknocic do konca.

Pzdr
  • Poziom 12  
    a wiecie co to jest deflegmator
    czeba go umyc bo jest zapkany
    apozatym czeba czytac instrukcje tam wszystko pisze
  • Moderator Elektrotechnika
    :arrow: bemark57
    Zanim wyślesz Swój post to kliknij pisownia i popraw to czego napisanie sprawia Ci trudności(pamiętaj,że posty czytają inne osoby).Są błędy wynikające z szybkiego pisania,ale są też błedy wynikające z nieznajomości ortografii,gramatyki-jedne i drugie należy poprawiać.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    skoro Cie tak bardzo denerwuje niski stan wody do poreguluj sruba od hydrostatu i bedziesz wiedzial czy cos jest zatkane czy po prostu tak ustawiono w fabryce.
    Swoja droga nie spotkalem jeszcze zatkanego przewodu do odpowietrzania bo to rura o calkiem slusznym przekroju jest
  • Poziom 31  
    No tak, a poza tym nawet gdyby deflegmator byłby zatkany to powietrze i tak ucieknie przez zasobnik proszku, bo w żadnej pralce ta część nie jest hermetyczna.

Poza nawiasem:
    Raz widziałem zatkany wąż odpowietrzający -skarpetką :D Właściciel pralki skarżył się że raz mu piana poleciała tamtędy :lol:
  • Poziom 12  
    Witam.Posiadam pralke ardo a 500[to chyba model].Rowniez mam problem z zbyt malym poborem wody.Pralka po prostu nie jest w stanie dokladnie wyplukac tkanin-po wyjeciu sa slikie.Z instrukcji nici-pralka ma ~15 lat,a instrukcja jest chyba po chiszpansku.Rozkrecalem ja nie raz,i w pralce tej jak dla mnie nie na zadnego zewnetrznego przewodu odpowietrzajacego...Jest tam tylko gumowa rurka laczaca zasobnik proszku ze zbiornikiem.Taki system odpowietrzania czasami zawodzi-Bywa,ze prakla przy samodzelnym poborze wody krztusi sie nia,i woda wylewa sie do lazienki...Zazwyczaj jednak intensywnie pomagam pralce za pomoca dwoch pieciolitrowych butelek,poniewaz bez mojej pomocy,o wyplukaniu niema mowy.Rowniez sposob montazu hydro jest w niej dziwny-Hydrostat jest zamocowany na samej gorze obudowy,wysoko nad czubkiem zbiornika...Poza tym,niema w nim zadnych srubek,wiec o regulacjach niema mowy.Wychodzi jednak na to,ze z buteleczkami bede musial ganiac do usr*** smierci ;p
  • Poziom 31  
    Wyczyść dokładnie taki gumowy trójnik z plastikowym łącznikiem pod zbiornikiem. A potem dokładnie umyj komorę szuflady na proszek i wyczyść tą gumową rurkę łączącą zasobnik proszku ze zbiornikiem. I najważniejsze -wyczyść filtr :!: W tym modelu pralki na płukaniu powinno być wody gdzieś do 1/3 drzwiczek :?
  • Poziom 12  
    :arrow: PS 663S BIO
    Na czyj post odpowiedziałes? Sądziłem, iż jest to odpowiedź na mój post i rozebrałem przed chwilą moją A 500, lecz pod zbiornikiem ani na nim nie ma żadnego trójnika. Mówiąc trójnik, mam na myśli rurkę, z której wychodzą trzy rurki. A w A500 jest tylko gumowy wąż łączący zbiornik z komorą filtra.

Kondrad