Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus A7V8X-X dziwny problem...

24 Kwi 2006 11:05 1457 5
  • Poziom 15  
    Witam. Zakupiłem niedawno płytę główną Asus A7V8X-X . Na niej mam durona 1800mhz i 256mb pamięci pc 3200. Wszystko byłoby ok z tym że jeśli tylko podkręcę trochę więcej magistralę (ze 133 na 150mhz) komputer uruchamia się normalnie, windows startuje, jest stabilny i wogóle ale... przy pierwszym naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza na klawiaturze przestaje reagować myszka i klawiatura :| komputer działa sobie nadal (włączona muzyczka gra, jeśli ktoś pisze do mnie na gg to pojawia się komunikat itp) ale ani myszką ani klawiaturą nie mogę nic zdziałać :/
    Czy to może być wina klawiatury?? jest dość stara i swoje już przeszła ale na innych komputerach nigdy nie sprawiała podobnych problemów.
    Czy ktoś ma jakieś inne sugestie odnośnie rozwiązania tego problemu??
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    skawalkeros napisał:
    Witam. Zakupiłem niedawno płytę główną Asus A7V8X-X . Na niej mam durona 1800mhz i 256mb pamięci pc 3200. Wszystko byłoby ok z tym że jeśli tylko podkręcę trochę więcej magistralę (ze 133 na 150mhz) komputer uruchamia się normalnie, windows startuje, jest stabilny i wogóle ale... przy pierwszym naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza na klawiaturze przestaje reagować myszka i klawiatura :| komputer działa sobie nadal (włączona muzyczka gra, jeśli ktoś pisze do mnie na gg to pojawia się komunikat itp) ale ani myszką ani klawiaturą nie mogę nic zdziałać :/
    Czy to może być wina klawiatury?? jest dość stara i swoje już przeszła ale na innych komputerach nigdy nie sprawiała podobnych problemów.
    Czy ktoś ma jakieś inne sugestie odnośnie rozwiązania tego problemu??

Duron-y mają zablokowany mnożnik , więc może to za wysokie taktowanie dla niego . Pozatym , nie każde urządzenie będzie chciało pracować , na tak wysoko przetaktowanej szynie FSB . Najpierw zmniejsz taktowanie i sprawdź zachowanie całego komputera . Potestuj go przez jakiś czas . Przy przetaktowywaniu należy zwiększyć chłodzenie niektórych podzespołów komputera . Takie zabiegi robi się metodą małych kroków , oraz prób i błędów . Wypróbuj taktowanie szyny FSB np. 140 MHz . Jeśli wszystko będzie ok. to będziesz mógł stopniowo podnosić szynę . Chcąc skutecznie przetaktowywać , bez uszczerbku dla innych urządzeń poza procesorem oczywiście , możesz wrzucić szynę FSB 166 MHz . podniesiesz tylko szynę procesora i pamięci . Reszta nie będzie nic odczuwać z podwyższenia . Szyna PCI pozostanie niezmieniona . Więc wszystkie inne urządzenia będą pracować tak jak poprzednio . Popraw wtedy chłodzenie procesora na znacznie wydajniejsze . O ile oczywiście procesor wystartuje na tej szynie .
    Pozdrawiam .
  • Poziom 34  
    biosu? hm.. bezpieczne magistrale jakie wytrzymują urządzenia zawieszone na PCI to 100/133/166/200 przy innych(pośrednich np: 150) i jeśli płyta ma sztywno dzielniki AGP/PCI to będzie się zawieszać. Innymi słowy, spróbuj ustawić go na 166 MHZ Fsb.
  • Poziom 14  
    Damnian

przeczytaj dokladnie jaki jest problem blokuje sie tylko klawiatura i myszka a muzyka gra dalej nie zawiesza sie caly komputer.

http://support.asus.com/faq/faq.aspx?SLanguage=en-us&model=A7V8X-X

Sometimes, my PS/2 mouse will lock up after boot up in windows XP on A7V8X-X. How do I fix?

Answer

Please update to 1010 BIOS to fix.

Ja proponuje wersje 1013 poniewaz wersja 1010 ma problemy z wejsciem do biosu.

Jak sprawdzic czy potrzebna jest aktualizacja:
    Po zawieszeniu wcisnac przycisk do wylaczenia komputera jesli komputer zacznie sie zamykac normalnie to znaczy ze nalezy zaktualizowac BIOS.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Duron 1800MHz pracuje na magistrali 133MHz (266). Zwiekszyles FSB do 150MHz niektore serie nie zadzialaja na 150MHz sa zabardzo przetaktowane.
    Zmniejsz FSB na 133MHz i sprawdz czy zawieszki znikna.
    Inna sprawa,ze moze nie wyrabiac zasilacz,plyta glowna itd.

Tak jak kolega slusznie zauwazyl sprawa z dzielnikami, tutaj proponuje uwazac gdyz na dysku (w wyniku przetaktowania) moga pojawic sie bad sektory.