Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak krok po kroku zamontować centralny w Astrze I ?

mahcin 24 Kwi 2006 14:37 1617 9
  • #1 24 Kwi 2006 14:37
    mahcin
    Poziom 27  

witam, rozebrałem drzwi, mam centralny...jak go zamontować? chodzi mi o sam mechanizm...zupełnie nie wiem co do czego:(

0 9
  • #2 24 Kwi 2006 16:05
    kzaw
    Poziom 27  

jeżeli masz centralny uniwersalny to rozciągnij wiązkę, przykręć siłowniki do blachy drzwi, połącz cięgna siłowników z oryginalnymi, podłącz masę i zasilanie i to wszystko

0
  • #3 24 Kwi 2006 19:34
    martinpl
    Poziom 27  

podczepie sie do tematu... zakladam na dniach centralny do poloneza, czy nie ma problemu z montazem silownikow w polonezie caro 96r? czy sa tam elementy do ktorych mozna przykrecic silowniki? (na wylot przez drzwi chyba nie trzeba wiercic :P)

0
  • #4 24 Kwi 2006 21:44
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

martinpl napisał:
    podczepie sie do tematu... zakladam na dniach centralny do poloneza, czy nie ma problemu z montazem silownikow w polonezie caro 96r? czy sa tam elementy do ktorych mozna przykrecic silowniki? (na wylot przez drzwi chyba nie trzeba wiercic :P)

W przednich drzwiach "pikuś" nie ma kłopotu, ale w tylnych zastosuj siłowniki 7kg, bo 3 kg nie zawsze dają radę, bo mocuje się je w poziomie i ruch na otwórz wymaga mocy ( czasami trzeba skrócić cięgno poziome by krzywka się lekko przestawiła.

0
  • #5 24 Kwi 2006 22:21
    xwit
    Poziom 33  

Ja zawsze montowałem 3,5 kg i zawsze latało jak złoto.6 kg to chyba lekka przesada.

0
  • #6 24 Kwi 2006 22:29
    mahcin
    Poziom 27  

oki, zamontowałem mechanizmy...czas na resztę, gdize umieścić w astrze kombi I centralke najlepiej?

0
  • #7 24 Kwi 2006 22:36
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najlepiej tam gdzie jest miejsce. Zazwyczaj montuje się gdzieś z lewej strony, bo to i krótsze przewody od mastera i zasilanie "pod ręką". A można wrzucić gdzie się chce: w kick panelu, przyczepić na opaski do wiązki...

0
  • #8 25 Kwi 2006 00:55
    kzaw
    Poziom 27  

Odnośnie poloneza to ja osobiście montuję siłownik na blaszkach które potem przykręcam do drzwi. Lepiej jest dać na tył 6 kg siłowniki i mieć później spokój jak zamki zaczną się przycinać. Dobrze ułóż siłownik żeby nie zachaczał ci o szybę i żebyś mógł później złożyć tapicerkę(zwróć uwagę na popielniczkę w tylnych drzwiach, żebyś siłownika nie miał na tej wysokości co ona).

0
  • #9 03 Paź 2010 20:00
    Dominik84
    Poziom 2  

a 4 kg siłowniki moga byc w oplu astrze 1

0