Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Euro 2L. Dioda Zenera MA2160B. Pionowy pas od brzegu na ekranie.

24 Kwi 2006 16:32 3397 19
  • Poziom 11  
    Witam
    Chodzi mi o diode zenera MA2160B przy TDA8175 w Panasonicu (TX-25MD1P M)25`. Wiem ze to jest zener 16v 1w, tylko czemu zener takowy kosztuje 1zl a MA2160B 12zł? jaka jest róznica (warto zainwestować)?
    I jeszcze jedno, co było przyczyną ze tv miał przez pare lat przed awaria pas pionowy od brzega ekranu szerkości 10cm z wyblakłymi kolorami?(z relacji klienta)teraz zupełnie ciemny tylko jest głos.
    Czyżby sławny już procesor,czy coś z 12V, poza tym ze teraz tv miał mnóstwo zimnych lutów i prawie wszystkie wylane elektrolity?
    Jaka jest zalecana moc rezystora 4k7?
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Prawdopodobnie przed uszkodzeniem pionu klient grał z uszkodzonym VDP... zenere mozna zamontowac zwyklą 1 W nie robi roznicy rezystor 4R7 0,25W.
  • Poziom 22  
    No jeśli koledzy mają racje a w 99% tak, to uprzedź kilienta że naprawa będzie kosztowna :D. Ostatnio spisałem takiego na śmietnik tylko 28" bo miał uszkodzony "komplet" w/w przez kolege LEŚNY i pankracy 2. Klientka kupiła go z komisu pochodził 3 miesiące i skończył żywot. Tylko objawy były nieco inne bo dioda migała tak jakby sygnalizowała jakiś kod błedu ale po podstawieniu VDP i TDA ruszył. TDA orginalny miał ciekawy objaw bo u góry ekranu miał kolorowe linie RGB.

POZDRAWIAm.
  • Poziom 11  
    Można jakoś sprawdzić ten TDA poza układem?
    Wczoraj kupiłem wylut za 60zł (z gwarancją), ma być sprawny. Jutro zamontuje to sie okaże, diode wstawiłem i rezystor też, wymieniłem też te dwie MA165 no i oczywiście wszystkie elki. Zabrakło mi 3300uF35v i do aplikacji procesora 1000uF6,3v bo te co mam to mi pod ekran nie wejdą.
    Ciekawe co z prockiem? (220zl z pamiecią)
    Pozdrawiam i dziękuje z a zainteresowanie.
  • Poziom 11  
    Witam
    I stało się, wreszcie rozruch i kiszka. Na ekranie tylko cienka pozioma linia. Ten rzekomo sprawny Tda okazał sie lipny. Mam pytanie warto spróbować zabawe z kit-em( 25 cali)? Może być inna przyczyna takiej usterki?
    Teraz po chwilowym załaczeniu mogły sie uszkodzić te same elementy?
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    Po zamontowaniu kitu i zabawy z dobraniem elementów sprawa wygląda tak:
    po włączeniu pojawia sie obraz troche mało ostry ale po chwili mocno ciemnieje ze z trudnością widać obraz (po wył i wł sytacja sie powtarza)
    -obraz cały czas jest stabilny tylko linie powrotu są cały czas (nasilają sie wraz z przyciemnianiem)
    -napięcia są troche pozaniżane 4.80v na VDP,a na tda na V IN 1.6V
    -głos i inne funkcje wydaja się ok
    Chyba lepiej kupić Jakieś używany TV na volumenie (Grundig 25`350zł)
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Niektorzy kupuja wyluty TDA8175, chociarz teraz nawet te podrabiaja bo kasa za nie nie jest zla.
    Jednak jezeli sie za dobrze nie znasz to masz racje, kup cos nowego, gdyz z tym mozesz miec problemy.
  • Poziom 19  
    Witam.Zrobilem jeden z kitem i do kitu! Zrobilem 4 sztuki TV z orginalem tda z cybora za 100zl i dziala prawidlowo,niema reklamacji i zastrzeżeń co do naprawy.
  • Poziom 11  
    Witam
    zamontowałem oryg. TDA8175 i sytacja taka jak na kicie.
    Napięcia na KG KB KR wynoszą 195V a powinny z tego co wiem ok140V.
    (po włączeniu odbiornika napięcia rosną z 150V do 195V, proporcionalnie do ściemniania sie kineskopu). Co steruje tymi napięciami?
    Wg aplikacji na TDA6103Q napięcia na 1,2i3 nodze wynoszą 3,5v oprócz 2 gdzie niby ma być 0 u mnie jest 3V na wszystkich trzech
    Co jest przyczyną zawyżonego napięcia na 7,8 i 9 nodze?
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    po kilku dniowej przerwie zabrałem sie za Tv i po wymianie kilku diód i po małych regulacjach Tv powrócił do normalności. Jednak po jednym dniu padł, po nocy znów ruszył ale na chwile. Ogólnie brak treści obrazu i widac delikatne linie powrotu, niekiedy pojawią sie problemy z odchylaniem pionowym. Ponowna podmiana TDA nic nie wniosła. Ma może ktoś wsad do pamięci do tego TV (24c16CB) bo w bazie jest tylko 24c08.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Ma ktoś może na sprzedanie VDP3108A-PP-A1?
    POZDRAWIAM
  • Poziom 22  
    neoneox napisał:
    Ma ktoś może na sprzedanie VDP3108A-PP-A1?
    POZDRAWIAM

Ile chcesz za niego zapłacić :D. Mam sprawny i TDA również.

POZDRAWIAM.
  • Poziom 11  
    Oczywiście jak najmniej :D ,bo telewizor ma 10 lat i juz nie jest tyle wart. Procek jest z epromem? Nowy czy wylut? Taki sam model czy zamiennik? A co do TDA to chyba mój jest sprawny bo mam dwa takowe + kit i efekt jest ten sam na każdym. Jaka była by cena TDA?
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Witam. Policzyłeś już koszty dotychczasowej naprawy? Bo wygląda, że niedługo dojdziesz do połowy ceny nowego sprzętu. Warto?
  • Poziom 11  
    Witam.
    Koszty rzeczywiscie są duże, o opłacalnosci naprawy to już moge zapomnieć nie licząc poświęconego czasu. Teraz za 1000zl to cos niezłego można kupić z gwarancją i będzie działalo pare ładnych lat, a tu po naprawie może za pół roku kinol strzeli albo coś innego "tańszego" i d... mokra. Liczyłem ze komuś ocalał vdp i niedrogo go pozyskam ale złudne me nadzieje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    VDP jest wyjęty (w sumie to jeszcze jest w Tv) z innego Panasonica 29" i pracuje w 25", podobnie jak i TDA. Jeśli chodzi o pamięć to nie ma problemu moge zgrać tylko zastanawiam sie po co skoro wsadziłem go do innego i nie było problemu. Pamięc moge dać zarówno z tego 29" jak i 25" nie ma problemu jeśli chcesz. Cena VDP to 55% ceny sklepowej.

POZDRAWIAM.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Zamykam temat, gdyz Tv został nie naprawiony z braku cześci, a raczej ich ceny.
    Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc.
    Życze udanych diagnoz i napraw.