Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan 78 dziura po elemencie brak modulacji

Pasiasty 24 Kwi 2006 19:14 1319 2
  • #1 24 Kwi 2006 19:14
    Pasiasty
    Poziom 9  

No właśnie, walczę z tym radiem dobre 4 dni i wyprowadziłem wszystko (a było tego trochę), nie mogę poradzić sobie tylko z brakiem modulacji :). Brakuje tranzystora, którego zastępowałem na krótko BD 136, ale nic to nie dało. Jest to tranzystor pomiędzy trafem a diodą prostowniczą, tor modulacji prowadzący do końcówki W.CZ. Spinanie na krótko trafa z W.CZ. nic nie daje mam samą nośną ze szczątkową modulacją. Poziom sygnału na wyjściu 10 końcówki M.CZ. jest ok. Ma ktoś jakiś pomysł jak zlokalizować o co tu chodzi ? Mam tylko miernik uniwersalny drugie sprawne radio i dużo zacięcia :) Potrzebuje praktycznych porad. Z góry dziękuje.

0 2
  • TermoPasty.pl
  • #2 24 Kwi 2006 21:41
    Kryptoman
    Poziom 19  

A to na pewno Alan78?
    Bo mi to wygląda na coś YOSANopodobnego.
    I zawsze patent z BD912 działa a ponadto taki tranzystor modulacyjny jest nie do zarąbania.
    Oczywiście trzeba go zamontować na kablach od strony elementów i odizolować od obudowy.
    Może jeszcze masz spaloną ścieżkę prowadzącą od kolektora tego tranzystora do stopni w.cz.
    I koniecznie sprawdź ten mały tranzystor SMD wraz z przyległymi rezystorami SMD (jest poniżej "dziury" po oryginalnym tranzystorze).

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 25 Kwi 2006 00:22
    Pasiasty
    Poziom 9  

100 % alan 78 tylko bez "plusa" rezystory 10 kohm są ok. Ścieżka do w.cz. prowadzi przez diodę i już jest załatana. Tranzystor sterujący też ok. Muszę spróbować z BD 912 może BD 136 nie mógł się wysterować :(.
    Ps.
    Radio jak dostałem było jak po wizycie u kowala, brak elementów itp lutowane chyba rozgrzanym gwoździem, ale się zaparłem i już jest tuż tuż tylko ta modulacja :(
    Ps.
    Właśnie sprawdziłem parametry BD 912. Czy aby to nie przesada ?? tam był smd a 912 to tranzystor dużej mocy w obudowie TO 220. Ale wieczorem spróbuje mimo to.

0