Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofala Panasonic NN-A720

24 Apr 2006 21:54 2859 10
 • Level 20  
  Jestem laikiem odnosnie mikrofalowek.Przestala mi grzac na mikrofalach.Tzn. po wlaczeniu np pizza ukazuje sie czas 9 min i odmierza w dol ,ale po 20 sec. wylacza sie.Grzanie normalne i grill sa ok.Co mam sprawdzic i czy wogole sie oplaca ja naprawiac.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Home appliances specialist
  Do sprawdzenia dioda , condensator , trafo magnetron .Jezeli to magnetron to koszt duzy .Wtedy ni wiem czy bedzie sie naprawa oplacac.
 • Level 22  
  Sprawdź czy działa wentylator chłodzący magnetron,może być tak że nie kręci i po kilkudziesięciu sekundach termostat wyłącza zasilanie bo magnetron przegrzewa się.
 • Level 20  
  Sprawdzilem 2 diody na plytce z trafem "do wysokiego napiecia" i miernik nie wskazuje przejscia jak zwykla dioda (UX-C2B),dopiero jak dam na 200MOhm to pokazuje cos.Nie wiem czy tak ma sie mierzyc ta dioda czy sa walniete obie?Wiatrak sie kreci od magnetronu.Ktory kondesator sprawdzic?
 • Level 22  
  Taki duży,metalowy ma dwa konektory jako wyprowadzenia,diody nie powinny pokazywać przejścia jak zwykłe więc są sprawne,nie wiem czy dobrze zrozumiałem,czy ta kuchnia grzeje na mikrofali tylko problem w tym że wyłącza się za wcześnie?, jeśli tak to usterka jest pewnie gdzie indziej niż przy kondensatorze i diodach...

  Dodano po 28 [sekundy]:

  Taki duży,metalowy,powinien mieć napis coś około 0,68-1,2uF ma dwa konektory jako wyprowadzenia,diody nie powinny pokazywać przejścia jak zwykłe więc są sprawne,nie wiem czy dobrze zrozumiałem,czy ta kuchnia grzeje na mikrofali tylko problem w tym że wyłącza się za wcześnie?, jeśli tak to usterka jest pewnie gdzie indziej niż przy kondensatorze i diodach...
 • Level 20  
  Po wlaczeniu mikrofali zaczyna dzialac,ale po ok 20 sec. wylacza sie.Sprawdzalem i nie ma roznicy temperatury przed i po wlaczeniu.Reszta (grzanie itd dzialaja ok).Po czym sprawdzic ze ten kondesator jest uszkodzony?
 • Level 22  
  Czyli mikrofale działają przez te 20s?,czy tylko grill?.Kondensator może mieć utratę pojemności(można sprawdzić jeśli masz miernik z pomiarem pojemności),jego prawidłowa pojemność jest napisana na obudowie,zwykle w granicach od 0,68uF do 1,2uF,czasami dostaje zwarcia i wtedy sprawdzić go można dotykając jedną końcówką omomierza do jego metalowej obudowy a drugą do wyprowadzeń(konektorki takie podobne jak w samochodach), jeśli jest zwarty to omomierz pokaże.
  Ciekawy objaw,niby wygląda na uszkodzenie panela sterującego ale czasami nawet taki mikroprzełącznik jeden z tych uruchamianych drzwiami potrafi rozłączyć obwód.
  A jak wygląda to wyłączenie?,przestaje odmierzać czas czy nie?
 • Level 20  
  Gril i grzanie dzialaja dobrze.Tylko przy mikrofali (zalaczeniu programu pizza czy inny).Zaczyna zliczac zegar w dol (np pizza mrozona 9 min) i przy ok 8,40 min czyli po 20 sec wylacza sie (pojawia sie zegarek na wyswietlaczu)
 • Level 22  
  Nie znam tej kuchni,może nia ma żadnej usterki tylko źle nastawiasz?, wygląda to tak jakbyś używał programu do opóźnionego startu po jakimś czasie zaprogramowanym.
  Programy są różne jeśli masz program z np. rozmrażaniem to musi się wyłączać.
  A co się dzieje gdy nie używasz programu tylko normalnie nastawisz na określony czas i 100% mocy?
 • Level 20  
  Uzywam dobrze.Tak samo sie dzieje gdy wlacze tylko program mikrofali i bez roznicy z jaka moca i na jaki czas.Gril i grzanie dzialaja bez problemu tak jak powinny.
 • Level 22  
  A może jednak bezpiecznik termiczny rozłącza zasilanie magnetronu?zmostkuj bezpiecznik termiczny który jest dokręcony do magnetronu i zobacz czy będzie działać.Skoro inne funkcje wykonuje to znaczy że coś z mikrofalami się dzieje.
  Bezpiecznik termiczny to takie małe okrągłe coś z obejmą i dwoma uszami do przykrecenia,dochodzą do niego 2 przewody z konektorami,jest to dokręcone do metalowej obudowy magnetronu,odepnij te 2 przewody z czujnika i połącz je ze sobą a później uruchom kuchnię i sprawdź.