Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Z CB za granicę .

c2h5oh 24 Apr 2006 23:47 7161 6
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć .

Czy ktoś wie , jak wygląda sprawa wjazdu na teren Czech samochodem z zainstalowanym CB radiem ?
    Czy są jakieś problemy , czy potrzebne są jakieś dokumenty ? Jak zachowuje się ich policja w zetknięciu z CB radiem ? Jak wygląda sprawa CB przy przekraczaniu granicy . Czy celnicy się czepiają ? Czy trzeba CB wpisywać do jakichś deklaracji ?
    Proszę o odpowiedzi od praktyków . Teoria raczej nie jest potrzebna :)
  • Helpful post
    Paweł Sq6dxp
    Level 16  
    cześć,byłem samochodem cieżarowym w niemczech w okolicy berlina,przy przejeżdzaniu przez granice nie było żadnych problemów i zapytań o radio cb mimo tego iż samochody cieżarowe sprawdzane są bardziej szczegółowo na osobnym pasie radiotelefon nikogo nie zainteresował,mój wyjazd odbył sie w sobotę i bardziej policję interesowała masa mojego pojazdu w związku z ograniczeniami poruszania się duzych aut,podpowiem tylko ze na kanale 19 słyszani byli polscy kierowcy z którymi zamieniłem kilka zdań.
    W czechach nikt tez nie zwrócił uwagi na radiotelefon za to regularnie odbyły się toczone wojny o przejechanie większym autem pomocy drogowej przez przejscie graniczne.
    Myślę,że spokojnie mozesz jechać z radiotelefonem w aucie,ale musisz liczyć sie z tym ze czesi i ich urzędasowa upierdliwość moze zostać skierowana w stronę radia i dobrze mieć przy sobie świadectwo zgodności,pozdrawiam!
  • Helpful post
    forestx
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Znajomy jeździ lawetą praktycznie po Europie (Austria, Francja, Niemcy, Beneluxy) i nigdy z radyjkiem problemów nie miał. Ihniejsza polucja parę razy go sprawdzała - radia się nie czepiali.
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć .

Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi .
    Czy ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia z wyjazdów za granicę z radiem CB ?
  • Helpful post
    Preskaler
    Level 39  
    Bywałem wielokrotnie z radiem CB na słowacji i Węgrzech (także z radiostacją 2 m). Nigdy nie miałem z tym kłopotów. Znając jednak nasze realia można przypuszczać, że możliwa jest zaczepka ze strony kontrolujących. Jedynymrozsądnym tłumaczeniem jest to, że radio to jest używane wyłącznie na terenie Polski (bo przepisy np. w Niemczrch zabraniają używania całej "czterdziestki" w AM-ie z mocą 4W). Trudno więc zostawiać to radio na granicy a jedynym "rozsądnym" wyściem z sytuacji jest nieużywanie go. Inna sprawa jeśli zostanie ktoś "przyłapany" na rozmowie. Wtedy tłumaczenia nie ma.
    raf13
    Level 13  
    Witam
    Jeśli chodzi o używanie cb za granicą to raczej większych problemów nie ma wszyscy kierowcy ciężarówek cały czas używają i nie słyszałem żeby kogoś za to "ścigali".:D
    Nie zapomnij tylko jak pojedziesz że za granicą kanał drogowy to 28 i wszyscy tego używają , a nie jak w Polsce 19.
    Pozdrawiam
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć .

Dziękuję za ciekawe wyjaśnienia . Temat zamykam .