Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AL700 ustawienia. Dlaczego pokazuje odwrotne ustawienie parametrów?

demolo123 25 Apr 2006 05:35 1582 9
    demolo123
    Level 11  
    Witam posiadam program A-mon vers.1,6. mam pytanie o zakładke PARAMETRY!!!!
    jest tam cos takiego jak ustawienia wyjsciowe atuatora.
    Zakres MAXIMUM
    Zakres MINIMUM
    czytałem cały opis i jest napisame, iz minimum to na wolnych obrotach(ilość kroków)
    a maximum na wysokich obrotach(ilość kroków)czyli ja rozumuje to tak i taki podobny przykład jest w instrucji np: MAXIMUM 98
    a MINIMUM 88.

Co się dzieje!?
    Po poprawnej regulacji wchodze w zakładkę parametry i komputer pokazuje mi te wartosci na odwrót!!!!!!!!!!!!! czyli maximum : 88
    a minimum : 98

co jest??? o co w tym chodzi i dlaczego komputer podaje wartosci odwrotnie??????
    PROSZĘ O POMOC!!!!!!
    Z góry dziękuje wszystkim!!!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kleki
    Level 28  
    Tak ma być. U mnie też tak jest ustawione i chodzi jak złoto. U mnie jest 2.0 benzyna i nie mam kłopotów na takich parametrach.
    pzdr
    demolo123
    Level 11  
    zdaje sobie sprawe, ale minimum w opisie to minimalna wartose na biegu jałowym, atu co !!! Jest wyzsza od maximum??????
    Dziwactwo jakieś!!!!!
    trepu
    Level 12  
    Różne dziwactwa na świecie istnieją. W to poprostu uwież. To już gdzieś było pobieżnie opisywane. Ja dopiero zaczynam teraz zabawę z tym sterownikiem, więc jeszcze wiele nie podpowiem. Ale skoro tak jest i wszyscy tak mają, to lepiej to tak zostawić. Jak zagłębię się bardziej w konfigurację układu i do czegoś dojdę, to dam znać :D
    marian11@
    Level 21  
    Witam.
    To jest glow.............. nie storownik .
    Lepiej wcale tego nie montowac szkoda kasy.
    Pzdrawiam.
    trepu
    Level 12  
    Nie mam jeszcze zdania na temat tego sterownika więc ani nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Jak narazie jakoś się spisuje, nie ma co płakać. To może kolego napiszesz co [polecałbyś bardziej, dlaczego jest lepszy, jaka cena rynkowa itp? Bardzo chetnie się dowiem.
    leeyo
    Level 20  
    Też się chętnię poduczę i dowiem o wadach Al-700 - takie opinie wcześniej o nim słyszałem, ale nie ukrywam, że dość długo go używam i również spotkałem się z opiniami na jego temat pozytywnymi. Sam jakbym miał go ocenić - nie mając zbytnio porównania to raczej wystawiłbym mu opinię DOBRY - mam go w dość ciężkim przypadku (modelu silnika) i spisuje się OK. Auto pali bardzo dobrze.
    Co do tych parametrów minimum i maksimum to myślę, że należy to interpretować tak. Minimum to bieg jałowy czyli niskie podciśnienie w kolektorze dolotowym, więc potrzebny jest większy dopływ gazu, żeby została zassana odpowiednia ilość gazu - pamiętać tu należy, że to podciśnienie ma decydujący wpływ na to ile zostanie zassane gazu! Maximum to już obroty wysokie - czyli wysokie podciśnienie. Jeżeli byśmy nie zmniejszyli kroków na silniczku krokowym, to gaz zostałby zassany w zbyt dużej ilości. Dlatego należy zmniejszyć kroki na dolocie gazu...
    Trochę to obserwowałem gdyż też zauważyłem na początku tę "anomalię" i taką teorie dorobiłem do całości...
    Zwiększaj ilość kroków na maximum i obserwuj mieszankę... taki experyment co się będzie działo.
    Pozdrowienia
    marian11@
    Level 21  
    Witam.
    Koledzy zamontowali mi takie cos w lanosie 1,5 16v i wogole nie zdaje egzaminu wystarczy zwykla sruba i jest oki,
    Chyba ze ten sterownik obsluguje silniczek krokowy w co watpie..
    pozdrawiam.
    trepu
    Level 12  
    Al700? No chyba obsługuje......
    Labobas
    Level 17  
    Al700 obsluguje,a zwykla srube to zakladaj,ale to kant tylka potluc,a auto traci re swoje koniki i moment obrotowy.